Vizyonda bu hafta

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
 Yazar  Mesaj
èvanèscè
thêatre ºf trag£d¥
Emektar


Kayıt: 20.06.2005
Üye No: 15,305
Şehir: in your dreams
Offline
Tarih: 07 Eylül 2012, 17:10 Tek mesaj gösterimi1

8 yeni film vizyonda

Cannes'dan ödülle dönen Andrey Zvyagintsev'in son filmi 'Elena', başrolünde bir kadının olduğu ilk Pixar yapımı 'Cesur', Çiğdem Vitrinel'in ödüllü filmi 'Geriye Kalan', Bruce Willis, Catherine Zeta Jones ve Justin Timberlake'in başrollerini paylaştığı 'Bahse Var Mısın?' haftanın öne çıkan filmleri...


Bu hafta, gerilim, aksiyon, dram, komedi ve animasyon olmak üzere 8 yeni film gösterime girdi.


Elena (2011)
ElenaVizyon tarihi:
07 Eylül 2012


Oyuncular:
Yelena Lyadova (Katerina), Nadezhda Markina (Elena), Alexey Rozin (Sergey), Andrei Smirnov (Vladimir)

Ekip:
Andrei Zvyagintsev (Yönetmen), Oleg Negin (Senaryo)


Puan:
Bu film 3 kullanıcıdan ortalama 5.7 / 10 puan almış. 5.7 / 10Konu:

Andrei Zvyagintsev’in 2003 yılındaki ilk fimi The Return (Dönüş) ile Venedik’te Altın Aslan ödülünü kazanmış ve Golden Globe’da aday gösterilmişti. Arkasından çektiği The Banishment (Sürgün) 2007 yılında Cannes’da ilk gösterimini gerçekleştirmiş ve başrol oyuncusuna ödül kazandırmıştı.

Elena’nın oğlunun geleceği uğruna verdiği zor kararla hüzünlü bir dönüşüme uğrayan hayatını beyazperdeye taşıyan film, günümüz Rusya’sında ahlak ve fedakârlık kavramlarını sorguluyor. Film, ona daha iyi bir aile yaşantısı sunabilmek için alkolik oğlunu tekrar evine alan yaşlı bir kadını anlatıyor.
Geriye Kalan (2011)
Geriye KalanVizyon tarihi:
07 Eylül 2012Oyuncular:
Devin Özgür Çınar, Erkan Bektaş, Şebnem Hassanisoughi, Burak Tamdoğan, Birsen Dürülü, Ulaş Kurt , Nisan ÖzcanEkip:
Çiğdem Vitrinel (Yönetmen), Çiğdem Vitrinel (Senaryo), Şebnem Vitrinel (Senaryo), Şebnem Vitrinel (Yapımcı)Puan:
Bu film 3 kullanıcıdan ortalama 7.7 / 10 puan almış. 7.7 / 10Konu:

Bugüne kadar Ahmet Uluçay ve Yeşim Ustaoğlu gibi yönetmenlerle çalışan Çiğdem Vitrinel’in yazıp yönettiği ilk uzun metrajlı film olan Geriye Kalan, hayattan farklı dersler çıkarmış ama temelde aynı vahşi ve saldırgan korku evreninde ayakta durmaya çalışan iki kadının hikâyesini anlatıyor. Evliliğini kurtarmak için her şeyi göze alan Sevda ile “öteki kadın” olmanın yükünü taşımaya çalışan Zuhal karşı karşıya gelir. İhaneti öğrendikten sonra, ne kocasıyla yüzleşmeyi ne de kendine bir dert ortağı aramayı aklına bile getirmeyen Sevda, öteki kadını yolundan çekmek için harekete geçer.

Geriye Kalan, 48. Altın Portakal Film Festivali''nde En iyi Kadın Oyuncu (Devin Özgür Çınar), En iyi Yönetmen; 12. Uluslararası İzmir Film Festivali''nde En iyi Senaryo, En İyi Kadın Oyuncu (Şebnem Hassanisoughi) ödüllerini kazanmıştı.

Cesur (2012)
BraveVizyon tarihi:
07 Eylül 2012

Oyuncular:
Kevin McKidd, Kelly Macdonald (Princess Merida ), Emma Thompson (Queen Elinor ), Julie Walters (Witch ), Billy Connolly (King Fergus )Ekip:
Mark Andrews (Yönetmen), Brenda Chapman (Senaryo), Irene Mecchi (Senaryo), Katherine Sarafian (Yapımcı)Puan:
Bu film 8 kullanıcıdan ortalama 8.0 / 10 puan almış. 8.0 / 10

Konu:

İskoçya’nın dağlık bölgelerinde en eski zamanlardan beri destansı savaşların hikâyeleri ve mistik efsaneler kuşaktan kuşağa aktarılır. ‘Cesur’ (Brave) ile birlikte bu geleneğe bir başkası daha ekleniyor: Cesur Merida (Kelly Macdonald’ın sesiyle) geleneklere, kadere ve en acımasız canavarlara meydan okuyor.

Çok yetenekli bir okçu olan Merida, Kral Fergus ve Kraliçe Elinor’un aceleci kızlarıdır. Kendi hayat yolunu kendi çizmeye kararlı olan Merinda, ülkenin şamatacı lordlarına ait olan asırlık bir geleneğe karşı çıkar: Heybetli Lord MacGuffin (Kevin McKidd’in sesiyle), huysuz Lord Macintosh ve aksi Lord Dingwall.Merida’nın hareketleri farkında olmadan krallık içerisinde kaos ve öfke yaratır. Garip Bilge Kadın’a başvurduğunda ise uğursuz bir dilek onu beklemektedir. Merinda peşindeki tehlikeli güçleri keşfederken çok geç olmadan o korkunç laneti bozmaya çalışır ve gerçek cesaretin ne olduğunu anlar.


Mutluluğa Boya Beni (2011)
Le tableauVizyon tarihi:
07 Eylül 2012Ekip:
Jean-François Laguionie (Yönetmen), Jean-François Laguionie (Senaryo), Anik Leray (Senaryo), Jeremy Burdek (Yapımcı), Armelle Glorennec (Yapımcı), Armelle Glorennec (Yapımcı), Eric Jacquot (Yapımcı), Eric Jacquot (Yapımcı), Nadia Khamlichi (Yapımcı), Christophe Louis (Yapımcı), Martin Metz (Yapımcı), Adrian Politowski (Yapımcı), Iwona Sellers (Yapımcı), Bastien Sirodot (Yapımcı), Gilles Waterkeyn (Yapımcı), Arlette Zylberberg (Yapımcı)Puan:
Bu film 1 kullanıcıdan ortalama 6.0 / 10 puan almış. 6.0 / 10Konu:

Bitmemiş bir resim üzerindeki bir şato ve çiçeklerle dolu bir bahçedeyiz. Bu tabloda resmedilip renklendirilmiş Toupin’ler gücü ele geçirmiştir. Toupin’ler, çizimleri yarım kalan Pafini’leri devre dışı bırakmış ve yalnızca taslak halindeki Reuf’ları da esir almışlardır. Şimdi Ramo, Lola ve Plume düzeni yeniden sağlamak ve arkadaşlarını kurtarmak için ressamı bulmak üzere yollara düşecek, bir dolu macera yaşayacak, şatodan ve çiçekli bahçeden geçecek, hatta başka resimlere gideceklerdir.

Bahse Var mısın? (2012)
Lay the FavoriteVizyon tarihi:
07 Eylül 2012

Oyuncular:
Rebecca Hall (Beth Raymer), Bruce Willis (Dink Heimowitz), Catherine Zeta Jones (Tulip Heimowitz ), Vince Vaughn (Rosie), Joshua Jackson (Jeremy ), Laura Prepon (Holly ), Frank Grillo (Frankie ), Wayne Pére (Scott ), Joel Murray (Darren ), John Carroll Lynch (Dave Greenberg ), Andrea Frankle (Marcia Greenberg), Jo Newman (Darcy), Tracy Miller (John A Guy ), Ritchie Montgomery (Hairplugs )

Ekip:
Stephen Frears (Yönetmen), Beth Raymer (Senaryo), D.V. DeVincentis (Senaryo), Anthony Bregman (Yapımcı), D.V. DeVincentis (Yapımcı), Randall Emmett (Yapımcı), George Furla (Yapımcı), Peter Gethers (Yapımcı), James W. Skotchdopole (Yapımcı), Paul Trijbits (Yapımcı)

Puan:
Bu film 1 kullanıcıdan ortalama 6.0 / 10 puan almış. 6.0 / 10

Konu:

Beth, Vegas’a gelir ve Las Vegas’ın en başarılı kumarbazı Dink için çalışmaya başlar. Ancak yakınlaşmalarından şüphelenen Dink’in karısı Tulip araya girer. Dink’ten ayrılan Beth, Rosie’nin ekibine katılır. Erkek arkadaşı hapse girme tehlikesiyle karşı karşıya kalınca Beth, her türlü riski göze alır, Tulip’e rağmen Dink’le yeniden güçlerini birleştirir.
Komedi türündeki filmin oyuncu kadrosu göz kamaştırıcı; Rebecca Hall, Bruce Willis, Catherine Zeta-Jones, Joshua Jackson ve Vince Vaughn.


Şimdi Gel De Gör Beni (2012)
Lola VersusVizyon tarihi:
07 Eylül 2012

Oyuncular:
Greta Gerwig (Lola), Joel Kinnaman, Zoe Lister Jones (Alice), Hamish Linklater, Bill Pullman, Ebon Moss-Bachrach (Nick Oyster), Jay Pharoah, Debra Winger, Cheyenne Jackson (Roger), Maria Dizzia (Woman), Rob Yang (Student), Ray Iannicelli (Man in Diner), Victor Cruz (Bodega Owner), Parisa Fitz-Henley (Peggy), Mark J. Parker (Party friend), Kathryn Kates (Long Island Woman), Nicole Roderick (Casey), Jonathan Sale (Wall Street Guy), Omar Hernandez (Club Manager), Izzy Ruiz (Old Man), William Henderson White (Pratt Institute Professor), Bill Kocis (Lola\''s Hypnotist), Athos Cakiades (Party Goer ), Anne Senelly Kyle (Older Lola), Tony Kost (Russian Steambather )


Ekip:
Daryl Wein (Yönetmen), Daryl Wein (Senaryo), Zoe Lister Jones (Senaryo), Jocelyn Hayes (Yapımcı), Michael London (Yapımcı), Philip Moross (Yapımcı), Matthew Myers (Yapımcı), Jonathan Starch (Yapımcı), Janice Williams (Yapımcı)

Puan:
Bu film 1 kullanıcıdan ortalama 6.0 / 10 puan almış. 6.0 / 10

Konu:

Lola, uzun süredir birlikte olduğu sevgilisi tarafından düğünlerinden sadece üç hafta önce terk edilen 29 yaşında bir kadındır. Yakın arkadaşları Henry ve Alice''in yardımıyla, Lola 30''larına yaklaşan bekar bir kadın olarak dünyadaki yerini bulmaya çalışırken, bir dizi maceraya atılır.


Sır (2012)
The Tall ManVizyon tarihi:
07 Eylül 2012

Oyuncular:
Jessica Biel (Julia Denning), Jodelle Ferland (Jenny), Stephen McHattie (Lt. Dodd), Jakob Davies (David), William B. Davis (Sheriff Chestnut), Samantha Ferris (Tracy), Katherine Ramdeen (Carol), Kyle Harrison Breitkopf (David #2), Alexander Grant (Steven), Alicia Gray (Young Mother #3), G. Michael Gray (Father of Missing Boy), Eve Harlow (Christine), John Mann (Douglas), Jodi Sadowsky (David\''s New Mother), Garwin Sanford (Robert), Josh Strait, Colleen Wheeler (Mrs. Johnson), Janet Wright (Trish), Derek J. Finnik (FBI Agent )

Ekip:
Pascal Laugier (Yönetmen), Pascal Laugier (Senaryo), Rhonda Baker (Yapımcı), Jessica Biel (Yapımcı), David Cormican (Yapımcı), Gerard Damaer (Yapımcı), Thierry Desmichelle (Yapımcı), Kevin DeWalt (Yapımcı), Lisa Donahue (Yapımcı), Becki Hui (Yapımcı), Scott Kennedy (Yapımcı), Jean-Charles Levy (Yapımcı), Nicolas Manuel (Yapımcı), Clément Miserez (Yapımcı), Mark Montague (Yapımcı), Olivier Piasentin (Yapımcı), Steven Schneider (Yapımcı), Lionel Uzan (Yapımcı), Matthieu Warter (Yapımcı), Frank White (Yapımcı)

Puan:
Bu film 6 kullanıcıdan ortalama 8.0 / 10 puan almış. 8.0 / 10

Konu:

Cold Rock kasabasında esrarengiz bir adam çocukları götürmektedir. Hemşire Julia’nın hayatı dışarıdan bakıldığında normal gözükmektedir. Gecenin bir yarısı duyduğu seslere uyanan Julia, oğlunun yatağının boş olduğunu görür. İri yarı bir siluet kucağında oğluyla merdivenlerden aşağıya inmektedir. Julia oğlunun hayatını kurtarmak için her türlü riski göze alacaktır


Ruh (2012)
The PactVizyon tarihi:
07 Eylül 2012

Oyuncular:
Caity Lotz (Annie), Casper Van Dien (Bill Creek), Haley Hudson (Stevie), Agnes Bruckner (Nichole), Mark Steger (Charles), Kathleen Rose Perkins (Liz), Samuel Ball (Giles), Anjini Taneja Azhar (Hindi Kid), Bo Barrett (Jesse), Dakota Bright (Eva), Jeffrey T Ferguson, Rachael Kahne (Garson), Santiago Segura, Sam Zuckerman

Ekip:
Nicholas McCarthy (Yönetmen), Nicholas McCarthy (Senaryo), Jaime Burke (Yapımcı), Jaime Burke (Yapımcı), Jamie Carmichael (Yapımcı), Ross M. Dinerstein (Yapımcı), Sam Zuckerman (Yapımcı)

Puan:
Bu film 3 kullanıcıdan ortalama 4.7 / 10 puan almış. 4.7 / 10


Konu:

Nicole ve Annie kız kardeşler, annelerinin hayata gözlerini yummasının ardından, onu son yolculuğuna uğurlamak üzere (gönülsüzce de olsa) çocukluklarını geçirdikleri eve döner. Evde kaldıkları gece kız kardeşler aralarında esrarlı bir varlık olduğunu hisseder: Tuhaf sesler yüzünden gece yarısı irkilerek yataklarından kalkarlar; eşyalar kendiliğinden hareket eder; annelerinin resminin yanında, tanımadıkları bir kadının resmi yere düşmüş halde durur. Annie, bir dizi yoğun ve rahatsızlık verici rüya görmeye başlar: Bu rüyalar, filmin sonunda da ortaya çıkan, annesinin geçmişinde gizli, korkunç bir gerçeği gün ışığına çıkarmasına yardımcı olur._________________
Kışa ait olduğumu sanıyordum
ben şimdi yeşil bir ağacım.
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [1 Mesaj] « Önceki başlıkSonraki başlık »


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz