DTP'liler: Yabancı dilimiz Türkçe!

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
Sayfa::  1
 Yazar  Mesaj
Muhalif
.
Emektar

Üye No: 16,455

Tarih: 30 Temmuz 2007, 09:32 Tek mesaj gösterimi1

Dün TBMM'de kayıt yaptıran DTP'lilerin bilgi formunda ilginç bir ayrıntı vardı.
DTP'nin desteklediği 19 bağımsız milletvekili dün TBMM'ye toplu halde gelerek kayıt yaptırdı. DTP'li bağımsızlardan aralarında eski genel başkan Ahmet Türk'ün de bulunduğu bir bölümü milletvekili bilgi formunu doldururken 'bildiğiniz yabancı diller' bölümüne 'Türkçe' yazdılar.

Bu nedenle TBMM yönetimi kayıt yaptıranların biyografilerini internet ortamına taşıma işlemini durdurdu. Bu uygulamanın yalnızca DTP'lileri kapsadığı izlenimi vermemek için de dün kayıt yaptıranların kısa biyografileri internette yer almadı. DTP'lilerin bu tavrının duyulmasından sonra partide toplantı halinde bulunan Türk ile arkadaşları çözüm arayışına girdi. Ahmet Türk, bu bilgiyi teyit ederken DTP'den "Yanlışlıkla olmuş, düzeltiliyor" bilgisi verildi.

16 yıl önce 1991 seçimleriyle TBMM'ye giren dönemin DEP milletvekilleri ise bildikleri yabancı diller bölümüne 'Kürtçe' yazmışlar, bu bilgi milletvekili albümlerine konulmamıştı. DEP'lileri temsilen Leyla Zana Kürtçe yemin etmiş ve bu da krize neden olmuştu.

DTP'lilerin bu tavrı, Ankara kulislerini karıştrırken, Ahmet Türk kayıt işlemleri sırasında uzlaşmacı mesajlar vermeyi sürdürdü. TBMM'de MHP ile DTP'nin yan yana olacağı hatırlatılınca Türk, "Belimizde kılıç yok. Kılıçları kuşanmış değiliz. Parlamentoda gerginlik yaratmak için değil, var olan gerginliği ortadan kaldırmak için çaba göstereceğiz" diye konuştu.

Al götür rüzgârlara savur..
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
superadam
<?php
TurkBoard Fan

Üye No: 54,571

Tarih: 30 Temmuz 2007, 09:41 Tek mesaj gösterimi2

Türkiye'de yaşayan herkesin tek bir ana dili vardır.Oda TÜRKÇE

Üye No: 81,339

Yasaklandım

Tarih: 30 Temmuz 2007, 09:57 Tek mesaj gösterimi3

« superadam » demiş ki:

Hıhı
en başta bence eğitimimizden yabancı dilleri kaldırmak gerekir bana ingilizce öğretiolar sana ne yhaaa ben öğrenmek istemiyorum ingilizce istersem dısardan kursa girer öğrenirim dimi ama?

superadam
<?php
TurkBoard Fan

Üye No: 54,571

Tarih: 30 Temmuz 2007, 10:01 Tek mesaj gösterimi4

« adebisi » demiş ki:
« superadam » demiş ki:

Hıhı
en başta bence eğitimimizden yabancı dilleri kaldırmak gerekir bana ingilizce öğretiolar sana ne yhaaa ben öğrenmek istemiyorum ingilizce istersem dısardan kursa girer öğrenirim dimi ama?

Bu konu biraz daha değişik.İngilizce artık tüm Dünya'nın dilidir.Bu yüzden ingilizce gerekiyor.Benim ana dilim TÜRKÇE'dir.Diğer önemsiz dilim ise ingilizce. Hıhı

Kemalist

Üye No: 1,317

Tarih: 30 Temmuz 2007, 11:10 Tek mesaj gösterimi5

« superadam » demiş ki:

aksini söyleyen vatan hainidir.

Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır. Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyarız.

K.Atatürk
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
enes++
Program Takımı
Program Takımı

Üye No: 58,973

Tarih: 30 Temmuz 2007, 11:37 Tek mesaj gösterimi6

« superadam » demiş ki:

+++++ Saygılar Saygılar

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
assassinRedManZ

Uzaklaştırıldı
Üye No: 85,937

Yasaklandım

Tarih: 30 Temmuz 2007, 13:45 Tek mesaj gösterimi7

Görcez bakalım yabancı dilleri neymiş.Her ne kadar kürt olsalar da Türkçe konuşmak zorundalar.Hepimiz şakır şakır Türkçe konuştuklarını göreceğiz.Bundan 16yıl önce o zana denilen kadın milletvekiliydi ve TBMM'de yeminini kürtçe yapmıştı.Bakalım şimdi yapabilecekler mi!

teröre nasıl "HAYIR" dediysek savaşa da, savaş çığırtkanlığına da "HAYIR"
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
broiling

Üye No: 359

Tarih: 30 Temmuz 2007, 14:29 Tek mesaj gösterimi8

edit.

uygunsuz kelimeler kulanmayınız.

NeverLand.
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
baby face
Sükût-u HayaL

Üye No: 25,569

Tarih: 30 Temmuz 2007, 14:30 Tek mesaj gösterimi9

« superadam » demiş ki:

Burası bo$ kaLsın

Uzaklaştırıldı
Üye No: 77,197

Yasaklandım

Tarih: 30 Temmuz 2007, 15:06 Tek mesaj gösterimi10

Demekki Turkce'yi yabancı dil olarak görüyor. Ben sahsen sorarım senin ana dilin nedir diye ?

Asker, Şafak Say.!
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 6 sayfa) [Bu başlıkta 57 mesaj bulunuyor]
Sayfa::  1
« Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz