Türkçe konuştuğu için özür diledi

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
Sayfa::  1
 Yazar  Mesaj
ShaLaLa
Takipte...
Emektar

Üye No: 835

Tarih: 08 Mart 2007, 13:21 Tek mesaj gösterimi1

Van Bostaniçi Beldesi'nde 'Dünya Kadınlar Güne' nedeniyle düzenlenen etkinlikte DTP'li Belediye Başkanı, Öcalan'a 'sayın' dedi, Türkçe'yi konuştuğu için özür diledi.

Van'ın Bostaniçi Beldesi’nde ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ nedeniyle DTP'li Belediye tarafından eğlence programı düzenlendi. ‘Demokrasi şehitleri' için saygı duruşunun yapıldığı programda, Belediye Başkanı DTP'li Gülcihan Şimşek, teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın sağlık durumunun tehlikede olmasının, ülkeyi gergin bir ortama sokmasına neden olacağını söyledi.

Öcalan'dan ‘Sayın' diyerek söz eden Şimşek, “Bu ülkenin gergin ortamlara girmemesi için bazı adımların atılması gerekir. Ateşkes sürecine de cevap verilmeli'' dedi.

Bostaniçi Beledeyesi'nin Serhat Kültür Merkezi ile birlikte düzenlediği ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ eğlence programı, belediyeye ait salonda yapıldı. Programa, DTP’li kadın Belediye Başkanı Gülcihan Şimşek ile yaklaşık 150 kadın katıldı. Program öncesi salonda kadınlar, ‘zafer işareti' yaparak 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Saygı duruşu sonrası kadınlar, Kürtçe ‘Şehitler ölmez' diye slogan attı. Kadınların yönelik çeşitli tiyatro oyunlarının da oynandığı müzik eğlence programında yerel sanatçılar tarafından Kürtçe şarkılar söyledi.

Bostaniçi Belediye Belediye Başkanı Gülcihan Şimşek, kadınlara yönelik Kürtçe konuşma yaptı. Şimşek, Kürtçe konuşmasından sonra katılanlardan özür dileyip, konuşmasını Türkçe olarak da yapmak zorunda olduğunu söyledi.

Şimşek, ülkenin gergin ortamlara girmemesi için bazı adımlar atılması gerektiğini ve terör örgütünün sözde ateşkes sürecine cevap verilmesi gerektiğini belirterek şöyle konuştu:

“Geçtiğimiz hafta Diyarbakır'da yaptığımız bir açıklamada bu ülkenin gergin ortamlara girmemesi için bazı adımlar atılması ve ateşkes sürecine cevap verilmesi gerektiğini söyledik. İmralı'da tutuklu bulunan sayın Abdullah Öcalan'ın sağlık durumunun tehlikede olması, ülkemizin gergin bir ortama girmesi demektir. Tek yumruk olarak ülkemize sahip çıkalım, tek dil, tek kimlik tek düşünce değil, çok kimlikli çok dilli çok kültürlü bir Türkiye'nin demokratikleşmesi için çaba harcayalım. Bu çabayı sarf ederken de bütün çevreleri de bu çabanın içinde olmaya davet ediyoruz.''

Üye No: 34,974

Tarih: 08 Mart 2007, 13:34 Tek mesaj gösterimi2

inanmıyorum ya,,,bu insanlar bu bayrak altında nasıl bu hale geldiler???

Hala aklım almıyor...bu millet ve memleket ne yaptı ki bunlara?

Demokratikleşme sürecinin ne olduğunu sanıyor ki bunlar bir avuç insan,,,aklını ülke bütünlüğünün bölünmesine çalıştıran işler peşinde,,,
Çok dilli olmak mı? demokrasiii,,,,yapmayın bunlara dili verirsin bu defa da toprak parçası isterler ki dertleri bu,,bunlar terör 'ün ta kendisi işte...
bölücülük tek inançları olmuş...

Ama millet ve ulus olarak tek bi davamız oldu ve hep olacak

''Bayrağımız ve ülke bütünlüğümüz''

size kalmıcak bu memleket aslaaaaa nolamaz nayır

Herkes haddini bilecekkk,,,azınlıklar olarak nolamaz nayır

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
.z3r0.
.¥åp®øck.

Üye No: 44,587

Tarih: 08 Mart 2007, 13:51 Tek mesaj gösterimi3

kapatin artik su dtp yi temizleyin ülkeyi bu pisliklerden nefret ediyorum bole insanlardan serefsizler...

bizim gibi insanlar oldugu sürece ülke böle serefsizlere kalmiyacak...

bu ülkenin bütünlügünü bozamiyacaksiniz.TÜRk bayragi sonsuza kadar göklere dalgalanacak bunuda kimse engelleyemicek....

Üye No: 25,680

Tarih: 08 Mart 2007, 14:01 Tek mesaj gösterimi4

Yaa anLamiyorum.Nasil bir cehalet bu aklim aLmiyor.Cahillik gözlerini kör etmiş.Kopek bile diyemiyorum onlara.Hepsi insan kılığına girmiş birer canavar.Yüce ALLAH'ım eLbet birgün hepinizin beLasini verecek.Aldiginiz ahLarLa fazLa yasimazsiniz.Demokrasi buysa boyle şerefsizleri konuşturmaksa bu demokrasi o zaman yerin dibine batsin olmasin boyle demokrasi.Atam gel gorki senin kurduğun bu topraklarda her metrekaresi şehit kanıyla bezenmiş bu topraklarda bir belediye başkanı Türkçe konuştuğu için özür diliyor.Yaziklar olsun bu vatanin ekmegini yiyip hainlik edenler...

Üye No: 73,356

Tarih: 08 Mart 2007, 14:08 Tek mesaj gösterimi5

« AYLİN » demiş ki:
inanmıyorum ya,,,bu insanlar bu bayrak altında nasıl bu hale geldiler???

Hala aklım almıyor...bu millet ve memleket ne yaptı ki bunlara?

Demokratikleşme sürecinin ne olduğunu sanıyor ki bunlar bir avuç insan,,,aklını ülke bütünlüğünün bölünmesine çalıştıran işler peşinde,,,
Çok dilli olmak mı? demekrasiii,,,,yapmayın bunlara dili verirsin bu defa da toprak parçası isterler ki dertleri bu,,bunlar terör 'ün ta kendisi işte...
bölücülük tek inançları olmuş...

Ama millet ve ulus olarak tek bi davamız oldu ve hep olacak

''Bayrağımız ve ülke bütünlüğümüz''

size kalmıcak bu memleket aslaaaaa nolamaz nayır

Herkes haddini bilecekkk,,,azınlıklar olarak nolamaz nayır

Güzel arkadaşım birincisi Kürtler bu ülkede azınlık değil,bu ülkenin ana öğelerindendir,senin benim gibi vatandaştır.Kürt halkımıza azınlık diyerek bunların bu hareketlerine zaten yol vermiş oluyorsun. İkincisi bu insanlar Kürt halkını değil PKK sempatizanlarını temsil ediyor.Bu piyonların söylemlerinden yola çıkarak Kürt halkına böle Irkçı bir tavır geliştirmek yalnızca bazı dış güçlerin istediği oyuna düşmek anlamına geliyor.Unutmayın bu PKK tek başına hiçbir şey değildir.Arkasında ABD ve batılı emperyalist güçlerin olduğunu biliyoruz.T.C ordusu bunları bi-iki günde ortadan kaldırabilecek güce sahip.Ama satılmış sermaye hükümeti ve dış güçler bunu engellemek için ellerinden geleni yapıyor.O yüzden bi tavır geliştireceksen etnik kökeni ne olursa olsun ülkemizdeki hiçbir millete değil, asıl bu dış güçlere ve politikalarına geliştir.

Arkadaşlar unutmayın bunlar bir oyunun bir senaryonun parçaları.Sakın oyuna gelip filmin figüranlarından biri olmayın.Kürt ya da başka etnik kökenden hiçbir kardeşimize Irkçı tavırlar geliştirmeyin.Perdeyi kaldırın ve asıl mücadele edilmesi gereken düşmanı görün! Bu olayların,bu terbiyesizliğin bitmesini istiyorsanız da susmayın, bağırın çağırın, ben yalnızım demeyin, insanlarla konuşun ve Oy kullanın!!! Bu ülkenin bize ihtiyacı var.İşte asıl o zaman vatansever olunur.Bi de bilmeyen arkadaşlara tavsiyem Atatürk'ün Bursa Nutkunu bulup okumaları,hatta bilenlerin de tekrar okuyup ben ne yapıyorum diye kendilerini sorgulamalarıdır.Herkese saygılar...

özgür

Üye No: 34,974

Tarih: 08 Mart 2007, 17:15 Tek mesaj gösterimi6

SHEYİST demiş ki;Güzel arkadaşım birincisi Kürtler bu ülkede azınlık değil,bu ülkenin ana öğelerindendir,senin benim gibi vatandaştır.Kürt halkımıza azınlık diyerek ...

Saygı bizden efendim,,, Saygılar

1.Konuşma metnim de ''kürt''kelimesi geçmemekte

ki keza kürt vatandaşlarımıza azınlık demiş olmuyorum....

2.Benim bahsettiğim azınlık gurubu oldukca açık alanen orta,,

ülke bütünlüğünü bozmaya çalışan herkes

bunu grup olarak kabul edenlerdenim,,,soyutlanması gereken bir grup,,ok Okeyy

3.Benim kürt olmadığımı nerden biliyorsunuz?

ki bu anlamda benim kadar vatanını ve milletini seven,,,kendini kavimler kavramında kaybetmemiş,yaşadığı ülke sınırları içinde,,,bayrağını seven bi kürt olmaz gibi bi anlam çıkar sizin konuşmanızdan,,,

işte burda gaffa düşersiniz Hıhı lütfen daha dikkatli düşünelim Okeyy
vahşi95

Üye No: 2,300

Tarih: 08 Mart 2007, 17:45 Tek mesaj gösterimi7

Artık geriye tekbir çözüm kalıyor onuda burda yazmak istemiyorum...

Artık istedikleri özgürlükler, husumet çıkarmaktan vvatanı bölmekten başka bişey değildir...

daha ne kadar anlayışlı davranacağımızı çok merak ediyorum??

M.Kemal ATATÜRK
sheyist

Üye No: 73,356

Tarih: 08 Mart 2007, 17:56 Tek mesaj gösterimi8

ben yazımdan öle bi anlam çıkaramadım açıkçası.ki kürt dostum da oldukça çoktur, öle düşünmem için bi gerek yoktur.senin etnik kimliğin benim için hiç önemli değil sonuçta söylemlerimiz aynı.sadece yazın biraz muğlak kaldığı için bir yanlış anlama olmuş.saygılar Saygılar

Hamiş
TurkBoard Fan

Üye No: 60,954

Tarih: 08 Mart 2007, 22:32 Tek mesaj gösterimi9

İçimden geçenleri yazmak isterdim ama üyeliğim silinsin istemem...
Artık bunlar laftan anlamıyorlar!

Üye No: 18,838

Tarih: 09 Mart 2007, 00:29 Tek mesaj gösterimi10

bizim askerimiz dağda şehit olup pkkyı temizlemeye çalışıyor ama yandaşları belediye başkanı olup ''Türkiye Cumhuriyeti'nin bir Belediye Başkanı'' olarak T.C'nin Türkçe'sine hakaret ediyor ve terörist leşlerini şehit olarak adlandırıyor,terörist başına saygı duyuyor!Garip ve çelişik bir durum bir an önce gerekenin yapılması gerekiyor.

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa) [Bu başlıkta 18 mesaj bulunuyor]
Sayfa::  1
« Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz