Türkçe Bilgisayar Üretimi

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
 Yazar  Mesaj
ShaLaLa
Takipte...
Emektar

Üye No: 835

Tarih: 10 Aralık 2006, 12:53 Tek mesaj gösterimi1

Japon elektronik devi Sony harekete geçti...

Boğaziçi Projesi adı verilen 2.5 yıllık bir operasyonla Türk kullanıcıların nelere ihtiyaç duyduğunu belirleyen Sony, buna göre ilk etapta Türkiye'de satılacak Vaio marka bilgisayarlarında Türkçe F klavye kullanacak.

Klavyeler, Türkiye'ye geldikten sonra yapıştırma olarak değil, Japonya'daki fabrikada Türkçe F olarak düzenlenecek. Şirket, Türk kullanıcıların ilgisini çekmek amacıyla ayrıca Türkçe bilgi hattı da düzenledi. Destek amacıyla şirketin 444 8 246 numaralı telefonu arandığında direkt olarak Belçika'daki merkezden Türkçe yardım alınabilecek.

TurkBoard Fan

Üye No: 52,684
Gizli

Tarih: 12 Aralık 2006, 16:38 Tek mesaj gösterimi2

e iyi de niye f klavye? millet q klavyeye alışmadı mı yıllarca?

Üye No: 70,143

Tarih: 04 Ocak 2007, 22:07 Tek mesaj gösterimi3

valla bence f tipi klavye daha iyi.böyle nostaljik filan.ama ben q ya alıştım valla vazgeçememki q dan da.

Üye No: 72,629

Tarih: 08 Ocak 2007, 23:51 Tek mesaj gösterimi4

evet yaa Of yaa q klavyeye alışmıştı herkes. Aslında F klavye Türkçe kullanım olararak daha iyi. Bilgisayar kursuna giderken bizdeki klavyeler F klavye idi 1997 yılında. hatta Q klavyeye alışmakta zorlanmıştım ama .... hadi hayırlısı....

Ayrıca vestel de avrupa'nın ilk PC fabrikasını kuruyoruz diyodu. bakalım onlar ne yapacak...
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 4 mesaj bulunuyor] « Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz