Marmaris Selimiye

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
 Yazar  Mesaj
Asiyan74Kayıt: 25.01.2015
Üye No: 200,161
Offline
Tarih: 25 Ocak 2015, 11:59 Tek mesaj gösterimi1

Yaz aylarının çok sıcak geçtiği günler, tatil hepimizin aradığı bir fırsat. Bazıları yazlıklarda, devre mülklerde, geçici dönem kiraladıkları yerlerde tatillerini geçirirlerken bazıları ise oteller, pansiyonlar ve apartlarda geçiriyorlar tatillerini. Ülkemizin Ege, Karadeniz, Akdeniz kıyılarında deniz kenarında bir çok tatil beldesi bulunmakta.

Peki pek çoklarının ilk tercihlerinden olan sakinliği, yerel halkıyla gün geçtikçe tercih sırasındaki yerini yükselten Marmaris Selimiye nasıl bir yer? Halk arasında methinin her geçen gün kulaktan kulağa yöntemiyle yayılması bir yana, otel ve/ veya pansiyon rezervasyon araştırması yapmak için başvurduğumuz internet sitelerinde sıkça gördüğümüz bir seçenek Marmaris Selimiye. Reklamlarına, hakkında söylenenlere rastladıkça da Marmaris Selimiye nasıl bir yer sorusu geliyor herkesin aklına. Bu konuda da başvurduğumuz ve başvuracağımız kaynakların başında internet geliyor. Muğla ilinin Marmaris ilçesine bağlı olan Selimiye köyü, bağlı olduğu kent merkezinden 35 km uzakta kış aylarını sessiz sakin geçirmekte. Deniz kıyısına kurulmuş bir köy olan Selimiye, son zamanlarda yükselen turizm ihtiyacının yanı sıra Selimiye köyünün yerlisi geçimini balıkçılıkla sağlamakta. İsmini Osmanlı padişahı I. Selim’den aldığı rivayet edilen Selimiye köyünün yerlilerinin diğer gelir kaynakları tarım ve hayvancılık olarak belirtilebilir. Akdeniz ikliminin etkisinde olan köy, yaz aylarını sıcak ve yağışsız geçirirken deniz kenarında konumlanması ve etkisi altında olduğu Akdeniz iklimi sebebiyle kış aylarını da kar yağışı olmadan geçirmektedir.

Marmaris Selimiye nasıl bir yer, ilk defa gidecek olanların akıllarına ilk gelen soru oluyor şüphesiz. Ancak gidip gören ve tatilini burada geçirmeye karar veren yerli / yabancı turistlerin pişmanlık duyduğunu hiç görmedik. Bölgeyle ilgili bilgilere Marmaris selimiye nasıl bir yer sorgulamasını internette yaparak da kolaylıkla ulaşmak mümkün.

- Kaynak: http://www.marmaris-selimiye.com/selimiye-nasil-bi...r-yer.html
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [1 Mesaj] « Önceki başlıkSonraki başlık »


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz