5 yeni film vizyonda

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
 Yazar  Mesaj
èvanèscè
thêatre ºf trag£d¥
Emektar


Kayıt: 20.06.2005
Üye No: 15,305
Şehir: in your dreams
Offline
Tarih: 29 Haziran 2012, 20:38 Tek mesaj gösterimi1

'Buz Devri' serisinin son filmi 'Kıtalar Ayrılıyor', usta yönetmen Alexandre Sokurov'un yorumuyla 'Faust', Fransız yapımı 'Daha İyi Bir Hayat', romantik komedi 'Ya Aşk Olmasaydı' ve korku filmi 'Çernobil'in Sırları' gösterimde...

Bu hafta ''Buz Devri''nin merakla beklenen yeni bölümünden Goethe'nin ünlü eseri ''Faust'' uyarlamasına, animasyon ve dramdan Avrupa sinemasına her türün meraklılarını mutlu edecek 5 yeni film vizyona girecek.
Faust (2011)
FaustVizyon tarihi:
29 Haziran 2012

Oyuncular:
Johannes Zeiler (Heinrich Faust), Anton Adasinsky (Moneylender), Isolda Dychauk (Margarete), Georg Friedrich (Wagner), Hanna Schygulla (Moneylender\''s \''Wife\''), Antje Lewald (Margarete\''s Mother), Florian Brückner (Valentin), Sigur?ur Skúlason (Faust\''s Father), Maxim Mehmet (Valentin\''s Friend), Andreas Schmidt (Valentin\''s Friend), Oliver Bootz (Valentin\''s Friend), Katrin Filzen (Margarete\''s Maidservant), Prodromos Antoniadis (Notarius), David Jonsson (Greek Boy), Joel Kirby (Pater Philippe), Jürgen Kluckert (Faust\''s Father ), Eva-Maria Kurz (Faust\''s Cook), Antoine Monot Jr. (Monk With the Basket), Ondrej Novák (Student), Lars Rudolph (Innkeeper), Santiago Ziesmer (Moneylender )


Ekip:

Aleksandr Sokurov (Yönetmen), Yuri Arabov (Senaryo), Aleksandr Sokurov (Senaryo), Marina Koreneva (Senaryo), Johann Wolfgang Goethe (Senaryo), Andrey Sigle (Yapımcı)

Puan: 7.0 / 10

Konu:

Usta yönetmen Aleksandr Sokurov bu kez Goethe’den esinleniyor.

Goethe’nin bilginin arayışı hakkındaki trajedisinden esinlenen Faust 19. yüzyılda geçiyor ve yapıta adını veren, ruhunu şeytana satan kahramanını izliyor. O bir düşünürdür, fikirlerin sözcüsü, haberleri yayan kişidir; entrikacıdır, hayalperesttir. Açlık, açgözlülük, şehvet gibi temel güdülerin yönlendirdiği adsız bir adamdır. Goethe’nin Faust’una meydan okuyan mutsuz, peşine düşülmüş bir varlıktır. İlerlemek mümkünse neden olduğun yerde durasın ki?Buz Devri 4: Kıtalar Ayrılıyor (2012)
Ice Age 4: Continental DriftVizyon tarihi:
29 Haziran 2012

Oyuncular:
Ray Romano (Manny ), Karen Disher (Scratte ), Queen Latifah (Ellie ), John Leguizamo (Sid ), Chris Wedge (Scrat ), Denis Leary (Diego ), Wanda Sykes (Granny ), Josh Peck (Eddie ), Ciara Bravo (Peaches), Keke Palmer (Peaches), Jason Fricchione (Announcer)

Ekip:
Steve Martino (Yönetmen), Mike Thurmeier (Yönetmen), Michael Berg (Senaryo), Jason Fuchs (Senaryo), Mike Reiss (Senaryo), Lori Forte (Yapımcı)

Puan:
Bu film 40 kullanıcıdan ortalama 7.8 / 10 puan almış. 7.8 / 10

Konu:

Ice Age: Continental Drift; Manny, Diego ve Sid''in, kendilerini diğerlerinden ayıran afetten sonra sürüklendikleri bir kıtada başlarına gelenleri anlatıyor. Bir buzdağından derme çatma bir gemi yapan kahramanlarımızın maceralarla dolu epik deniz seferi böyle başlıyor. Manny ve arkadaşlarını bu yeni dünyada egzotik deniz canavarları ve acımasız korsanlar da bekliyor. Tarih öncesi sincap Scrat ise bildiğiniz gibi, lanetli palamudu onu nereye sürüklerse oraya gidiyor

Buz Devri serisininn 4. filmi ''Buz Devri 4: Kıtalar Ayrılıyor'' 29 Haziran''da 3D ve Türkçe dublaj seçenekleriyle gösterime girecek. Bakalım ''Buz Devri 4'' serinin önceki filmleri kadar başarılı olup, etki yaratacak mı?

Çernobil''in Sırları (2013)
Chernobyl DiariesVizyon tarihi:
29 Haziran 2012

Oyuncular:

Jesse McCartney, Jonathan Sadowski, Ingrid Bolsø Berdal, Devin Kelley, Nathan Phillips , Olivia Dudley , Dimitri DiatchenkoEkip:
Bradley Parker (Yönetmen), Oren Peli (Senaryo), Carey Van Dyke (Senaryo), Shane Van Dyke (Senaryo), Oren Peli (Yapımcı), Brian Witten (Yapımcı)


Puan:
Bu film 4 kullanıcıdan ortalama 6.8 / 10 puan almış. 6.8 / 10Konu:

Chernobyl Diaries seyircileri çığır açan korku serisi Paranormal Activity ile korkutmuş olan Oren Peli''nin yazdığı orijinal bir hikaye...

Filmde turistlerin gezdiği rotadan çıkmak için ekstrem bir tur rehberi tutan altı genç turistin hikayesi anlatılmaktadır.

Uyarıları göz ardı eden tur rehberi grubu eskiden Chernobyl nükleer reaktörünün çalışanlarının yaşadığı ama 25 yıldır boş bir kasaba olan Pripyat''a götürür. Terk edilmiş bölgeyi biraz keşfettikten sonra, gençler oradan ayrılamadıklarını ve yalnız olmadıklarını fark ederler...
Daha İyi Bir Hayat (2011)
A Better LifeVizyon tarihi:
29 Haziran 2012

Oyuncular:
Guillaume Canet (Yann), Leïla Bekhti (Nadia), Slimane Khettabi (Slimane), Abraham Belaga (Le marchand de sommeil), Nicolas Abraham (L\''entrepreneur), François Favrat (Le banquier), Brigitte Sy (La femme bénévole surendettement), Fayçal Safi (L\''acolyte du marchand de sommeil), Annabelle Lengronne (La voisine de Yann), Valérie Even (La femme du restaurant en Vendée), Daria Kapralska (La fille du restaurant en Vendée), Yann Andrieu (Le copain en Vendée), Atika Taoualit (L\''assistance sociale au Collège), Arnaud Ducret (Patron Nadia), Adou Khan (Vigile magasin chaussures de sport), Serkan Oba (Homme cantine), Alimata Camara (Femme cantine), Fatsah Bouyahmed (Intendant cantine), Michèle Durepairt (Vendeuse de crêpes), Philippe Viaud (Le marin pêcheur), Philippe Tlokinski (Gars bar Vendée 1), Florian Westerhoff (Gars bar Vendée 2), Jeremias Nussbaum (Gars bar Vendée 3), Sekou Kone (Voisin Yann), Julien Lucas (Nouveau gérant), Andrew Isar (Policier aéroport), Mélissa Magana (Fille Consuelo), Ana Aguilar (Consuelo), Guy F. Pilotte (Chauffeur autobus), Claudia Jurt (Gardienne de prison), Dan Demarbre (Gardien de prison), Marilyn Schiavo (Femme chambre d\''hôte), Sheryl Scott (Patronne snack-bar), Jimmy Kolios (Patron restaurant), Xavier Lièvre, Camélia Roidot, Baptiste Lamaison, Naym Bani, Olivia Mabounga, Nastasia Berrezaie, Laurentine Milebo, Jackson Silverio, Daniel Brunelle, Yvonne Jeffrey, Maria Eugenia Betancur, Jordan Esteban Rodriguez, Line Boutin (Passagère dans l\''autobus ), Paul Finnigan (Avocat )

Ekip:
Cédric Kahn (Yönetmen), Catherine Paille (Senaryo), Cédric Kahn (Senaryo), Kristina Larsen (Yapımcı), Daniel Louis (Yapımcı), Denise Robert (Yapımcı), Gilles Sandoz (Yapımcı)

Puan:
Bu film 1 kullanıcıdan ortalama 6.0 / 10 puan almış. 6.0 / 10

Konu:

Yann mesleğinde başarılı bir aşçıdır; Nadia ise oığlunu tek başına büyütmeye çalışan bekar bir annedir. Tesadüfen tanışırlar ve yıldırım aşkına tutulurlar. Yann, sevdiği kadın ve oğluyla bir yuva kurmak amacıyla şehirden taşraya taşınıp bir restoran açmaya karar verir.

Kendi işinin başına geçip, sakin bir aile hayatı sürmek isterken, yaşamın onlara getireceği sürprizlerden habersizdirler. İkisi de bu yola çıkarken aşklarına ve hayallerine tutunmuşlardır.
Ya Aşk Olmasaydı? (2011)
The Opposite Of LoveVizyon tarihi:
29 Haziran 2012

Oyuncular:
Adriana Ugarte (Merce), Hugo Silva (Raúl), Kiti Manver, Luis Callejo (Fidel), Marta Hazas, Elena Ballesteros , Álex Barahona (Toño), Pepa Aniorte (Ana Mari), Guadalupe Lancho (Loreto), Alejandro Casaseca, Inma Cuevas (Eugenia), Rubén Sanz (Salva), Saida Benzal (Eva), Paco Luque (Bombero jefe), Loreto Fajardo (Carmen), Chus de Castro (Mujer masajeada), Sayago Ayuso (Realizador call tv)

Ekip:
Vicente Villanueva (Yönetmen), Vicente Villanueva (Senaryo), Mercedes Gamero (Yapımcı), Francisco Ramos (Yapımcı)

Puan:
Bu film 5 kullanıcıdan ortalama 5.6 / 10 puan almış. 5.6 / 10

Konu:

Merce, karmaşık bir kızdır, sevgilisi yoktur ve sevgili istememektedir, çünkü sevgilisi olduğunda diğer yüzü ortaya çıkar, kontrol cadısına dönüşür. Masördür, özel bir yeteneğe sahiptir, dokunduğu müşterileri duygusal bir çözülmeye düşerler. Merce''in kız kardeşi Loreto onun tam tersidir. Loreto çok sade bir insandır. Ancak sürekli kendisi ile övünmektedir. Şarkıcı olarak bir çıkış yapabilmiştir. Televizyonda görülme mücadelesi vermektedir.

Bir gün birlikte falcıya giderler falcı Merce''e hayatının aşkı gelmek üzere der,ama ilişki yaşayıp yaşamamanın Merce’e bağlı olduğunu söyler. Falcıdan çıktıktan sonra büyük bir mağazanın asansöründe mahsur kalırlar ve itfaiyeciler tarafından kurtarılırlar. Üç itfaiyeci Merce’ye vurulurlar. Üç itfaiyeci aralarında kim Merce’yi daha önce yatağa atacak diye bahse tutuşurlar..._________________
Kışa ait olduğumu sanıyordum
ben şimdi yeşil bir ağacım.
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
sLev7n
llll ı lı ıl lıll
Emektar


Kayıt: 07.02.2008
Üye No: 108,499
Offline
Tarih: 04 Temmuz 2012, 09:13 Tek mesaj gösterimi2

Buz Devri 4
bu hafta daha ne olsun Punky Punky

teşekkürler Saygılar

_________________
Yaşamak : ümitli bir iştir, sevgilim,
yaşamak :
seni sevmek gibi ciddî bir iştir...
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
La vié
eci
Bölüm Yöneticisi


Kayıt: 13.06.2007
Üye No: 82,236
Şehir: Bulut '
Offline
Tarih: 04 Temmuz 2012, 09:37 Tek mesaj gösterimi3Faust .. düşündüğüm gibi Geothe'den esinlenilmiş..
buz devri 4 , .. , bu hafta güzel filmler var ..
teşekkürler .

_________________

Cry StaL


Söylenmemiş sözlerle sev beni dedi kadın,
Eskitilmemiş...

La vié
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 3 mesaj bulunuyor] « Önceki başlıkSonraki başlık »


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz