Vizyonda Bu Hafta

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
 Yazar  Mesaj
èvanèscè
thêatre ºf trag£d¥
Emektar

Üye No: 15,305

Tarih: 01 Aralık 2012, 21:48 Tek mesaj gösterimi1

6 yeni film vizyonda

Gerçek bir hikayeye dayanan Ben Affleck'in yönettiği Operasyon:Argo, F Tipi cezaevlerine karşı ölüm oruçlarına katılan 6 arkadaşın tanıklıklarını anlatan 'Simurg', yerli korku filmi 'Görünmeyenler' ve Gaspar Noé, Julio Medem ve Laurent Cantet gibi yönetmenleri bir araya getiren 'Havana'da 7 Gün' haftanın öne çıkanları...

Bu hafta, 2'si yerli 6 yeni film vizyona girdi.

Operasyon: Argo (2012)
Argo

Vizyon tarihi:
30 Kasım 2012

Oyuncular:
Ben Affleck (Tony Mendez), Bryan Cranston (Jack O''Donnell), Alan Arkin (Lester Siegel), John Goodman (John Chambers), Kyle Chandler (Hamilton Jordan), Taylor Schilling (Christine Mendez)

Ekip:

Ben Affleck (Yönetmen), Joshuah Bearman (Senaryo), Chris Terrio (Senaryo), Chris Brigham (Yapımcı), Chay Carter (Yapımcı), George Clooney (Yapımcı), Tim Headington (Yapımcı), Grant Heslov (Yapımcı), Graham King (Yapımcı), David Klawans (Yapımcı), David Klawans (Yapımcı), Alex Sutherland (Yapımcı), Nina Wolarsky (Yapımcı)

Konu:

Gerçek olaylara dayanan "Argo" altı Amerikalıyı kurtarmak için düzenlenen, İran rehine krizinin sahne arkasında ortaya çıkan ve halkın yıllar sonra öğrendiği gizli bir operasyonu anlatıyor. İran devriminin kontrol edilemeyecek noktaya ulaştığı dönemde, 4 Kasım 1979''da militanlar Tahran''daki ABD elçiliğine saldırırlar ve içeride bulunan 52 Amerikalıyı rehin alırlar. Ancak tüm bu kaosun ortasında altı Amerikalı kaçmayı başarır ve Kanada büyükelçisinin evine sığınır. Bulunmalarının ve büyük olasılıkla öldürülmelerinin an meselesi olduğunun farkında olan Tony Mendez (Ben Affleck) adında bir CIA "sızma" uzmanı altı Amerikalının ülkeden sağ salim çıkmasını sağlayacak riskli bir plan yapar. Böylesine inanılmaz bir plan ancak filmlerde olmaktadır.

Simurg (2011)
Simurg

Vizyon tarihi:
30 Kasım 2012

Oyuncular:
Ali Ekber Akkaya, Çiğdem Kazan, Refik Ünal, Hüseyin Muharrem Gündüz

Ekip:

Ruhi Karadağ (Yönetmen), Ruhi Karadağ (Senaryo), Nail Yurtsever (Müzik), Engin Aslan (Müzik), Cem Tuncer (Müzik)

Konu:

‘Simurg’da, F Tipi cezaevlerine karşı ilk kez 1996’da başlatılan ölüm oruçlarına katılan 6 arkadaşın, 2000’deki ölüm oruçları ve Hayata Dönüş Operasyonu’na bakışları yansıtılıyor. Refik Ünal, Cafer Gürbüz, Çiğdem Kazan, Hüseyin Muharrem Gündüz, Ali Ekber Akkaya ve Delil İldan’ın hem 2000, hem de 2010 yılında çekilen görüntülerinin kullanıldığı 109 dakikalık film, onların hikâyesi üzerinden şekilleniyor. Korsakoff hastalığına yakalanan, konuşmakta ve yürümekte zorluk çeken 6 arkadaşın düşünceleri, ‘gökyüzü altında’ çay içmeye duydukları özlem, umutları, tanıklıkları ve bugünleri aktarılıyor.

Görünmeyenler (2012)

Vizyon tarihi
30 Kasım 2012 (1s 23dk)

Yönetmen:
Melikşah Altuntaş

Oyuncular:
Nihan Okutucu, Duru Ok, Deniz Özmen

Tür
Gerilim, Korku

Ülke
Türkiye

Özet & detaylar

Selin ve Onur henüz küçük yaştaki kızları Merve ile yeni bir eve taşınırlar. başta her şey normal gitmektedir ama taşındıktan bir süre sonra evde ve kızları Merve'de bazı gariplikler fark ederler. Zira Merve'nin vücudunda nedeni belirsiz morluklar vardır. Telaşlanan ve bakıcılardan şüphelenen çift, eve güvenlik kamerası kurdurup olan biteni takip etme kararı alırlar. Ama asıl tehlikenin dışarıdan değil, içeriden geleceğinden habersizdirler. Onur bir iş gezisine çıkınca evde baş başa kalan anne-kızı gergin günler beklemektedir...
Yönetmenliğini Melikşah Altuntaş’ın üstlendiği korku ve gerilim türündeki filmin senaryosu ise Caner Özyurtlu ile Serhat Hasanoğlu'na ait. Filmin oyuncu kadrosu ise Nihan Okutucu, Duru Ok ve Deniz Özmen’den oluşuyor...

Havana'da 7 gün
7 Days in Havana

Yönetmen : Laurent Cantet, Benicio Del Toro, Julio Medem

Senaryo : Leonardo Padura

Oyuncular : Josh Hutcherson, Daniel Brühl, Emir Kusturica, Elia Suleiman, Melissa Rivera

Yapım Yılı : 2012 (Fransa, İspanya)

Orijinal Dili : İngilizce, İspanyolca

Filmin Süresi : 129 dakika

Resmi Sitesi : http://www.7daysinhavana.com/

Vizyon Tarihi : 30.11.2012

Filmin Konusu :

Yedi günde geçen yedi hikâye. Yedi yönetmenden tek bir kent: Havana! Sırasıyla haftanın günleri ilerlerken, farklı karakterlerin hem gündelik hem de olağandışı hayatları gözler önüne seriliyor. Filmi samimi ve gerçekçi kılan ise şehre turistik bir gözle bakmayıp şehrin ruhunu özümseyerek, farklı nesil ve kültürleri zengin bir yelpazede bir araya getirmesi. Her bir hikâyenin konusu farklı olsa da karakterler ve mekânlar da bazen hikâyeler arasında geçiş yapıyor. Havana'ya has sıcak ve yoğun duyguları yakalayan filmde ilk yönetmenlik denemesiyle oyuncu Benicio del Toro'nun yanı sıra kendi yönettiği bölümde başrolü oynayan Elia Suleiman ve bu kez kameranın önüne geçen yönetmen Emir Kusturica da yer alıyor.

Evrenin Askerleri: İntikam Günü (2012)
Universal Soldier IV

Vizyon tarihi:
30 Kasım 2012

Oyuncular:
Jean-Claude Van Damme (Luc Deveraux), Scott Adkins (John), Dolph Lundgren (Andrew Scott), Kristopher Van Varenberg (Miles), Mariah Bonner (Sarah), David Jensen (Dr. Su), Rus Blackwell (Agent Gorman), Roy Jones Jr., Juli Erickson (Woman), Austin Naulty (Unisol), Glen Warner (Warehouse Foreman), James DuMont (Dr. Timothy Brady), James Rawlings (Unisol), Andrei Arlovski (Magnus), Dane Rhodes (Ron Castellano), Audrey P. Scott (Emma), Robert Douthat (Lab Tech), Sigal Diamant (Claudia), Adam Sibley (Unisol 4), Christopher Severio (Soldier), Brett Beoubay (Bar Patron), David Lee Valle (Biker), Brittany Soileau (Sporting goods shopper), Tyler Ethridge (Unisol), Lori Eden (Club Dancer), Ken Massey (Club Patron), Michelle Jones (Katharine), Gene Kevin Hames Jr. (Bar Patron ), Susan Mansur (Madame ), Blaire Noonan (Hot Blonde ), Ross Rouillier (UniSol ), Jeremy Sande (Unisol ), James Lesley Taylor (Warehouse Worker )

Ekip:
John Hyams (Yönetmen), John Hyams (Senaryo), Doug Magnuson (Senaryo), John Greenhalgh (Senaryo), Yoram Barzilai (Yapımcı), Craig Baumgarten (Yapımcı), Lori Burchfield (Yapımcı), Mark Damon (Yapımcı), Moshe Diamant (Yapımcı), Steven A. Frankel (Yapımcı), James Gibb (Yapımcı), James Portolese (Yapımcı), Bobby Ranghelov (Yapımcı), Allen Shapiro (Yapımcı), Katerina Slantcheva (Yapımcı), Courtney Solomon (Yapımcı), Gregory M. Walker (Yapımcı)

Konu:
Luc ve Andrew, Evrenin Askerleri tarafından yönetilen yeni bir düzen için savaş vermek zorundadırlar. Luc, Evrenin Askerleri’ni bir araya getiren bir kilise kurmuştur, amacı Evrenin Askerleri’nin beyinlerine kazınan anıları silmek ve hükümetin oyunlarını ortaya çıkartarak Evrenin Askerleri’ni özgür kılmaktır.

Van Gölü Canavarı (2011)

Vizyon tarihi
30 Kasım 2012

Yönetmen:
Mehmet Bükülmez

Oyuncular:
Selahattin Taşdöğen, Naci Taşdöğen, Ceylan Yılmaz

Tür
Komedi

Ülke
Türkiye

Özet & detaylar

Doğma büyüme Van'da yaşayan 3 çoban arkadaş bir gün çobanlık yaptıkları sürüyü bir şanssızlık eseri kaybederler. Oradan oraya yeni bir iş peşinde dolaşırlarken akıllarına Van Gölü sahilinde sahte bir canavar maketi yapıp, bundan para kazanma fikri gelir. Kısa sürede gölde canavar olduğu dedikodusu yayılır ve şehre İstanbul'dan gazeteci ekipler gelir. 3 kafadar ekipteki gazeteci kadınlara aşık olur ve başlarına komik işler açarlar.
Yapımcılığını Mustafa Çetin'in üstlendiği projede oyuncu kadrosunda Selahattin Taşdöğen, Naci Taşdöğen, Ceylan Yılmaz ve Erciş Tiyatro Grubu'ndan gençler yer alıyor.

La vié
eci
Bölüm Yöneticisi

Üye No: 82,236

Tarih: 01 Aralık 2012, 22:58 Tek mesaj gösterimi2

Tesekkürler .

teldn giriorm ben.firsatim olmadi.. .(,

Öpücük

Cry StaL

Söylenmemiş sözlerle sev beni dedi kadın,
Eskitilmemiş...

La vié
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
èvanèscè
thêatre ºf trag£d¥
Emektar

Tarih: 01 Aralık 2012, 23:00 Tek mesaj gösterimi3

mrk etm srn dgl Çok Mutlu Çok Mutlu

Rica ederim yakaladım

karakura
aslında bembeyaz

Üye No: 147,648

Tarih: 02 Aralık 2012, 01:38 Tek mesaj gösterimi4

ellerine saglıkk
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
èvanèscè
thêatre ºf trag£d¥
Emektar

Tarih: 02 Aralık 2012, 01:45 Tek mesaj gösterimi5

Ben en cok Argo'yu merak ediyorum, bazi kisimlari Istanbulda cekildigi icin (:

èvanèscè
thêatre ºf trag£d¥
Emektar

Tarih: 02 Aralık 2012, 20:18 Tek mesaj gösterimi6

Argo'yu izledim. Fena degildi.. Ben Affleck bu sefer itici degil sempatik geldi (:

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 6 mesaj bulunuyor] « Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz
TurkBoard çerezlerini temizle