tarih bilen arkadaşlara bir soru?

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
Sayfa::  1
 Yazar  Mesaj
mixii

Üye No: 11,040

Tarih: 16 Temmuz 2008, 18:54 Tek mesaj gösterimi1

1- bonu bile bile ki kagit 500 yil once icad olmuş, biz bu tarihleri nerden biliyoruz?o zaman kitap yoktu ki?
2-daşlarin ozerinde yazilan yazilari nasil okumak momkun olur?
3- osmanli devri ve turk milletini isbatlamak için ne tur bilgilerimiz var?
4- mesela Sümerler ve Manna Devleti nasil isbat olunur?
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
RemoxiL
Pff
TurkBoard Fan

Uzaklaştırıldı
Üye No: 59,756

Yasaklandım

Tarih: 16 Temmuz 2008, 19:08 Tek mesaj gösterimi2

yazdıklarını anlayamıyorum ki

Yalanlarınız Kadar Gerçek Değilsiniz...

439
..........
TurkBoard Fan

Üye No: 28,433

Tarih: 16 Temmuz 2008, 20:05 Tek mesaj gösterimi3

« mixii » demiş ki:
1- bonu bile bile ki kagit 500 yil once icad olmuş, biz bu tarihleri nerden biliyoruz?o zaman kitap yoktu ki?
2-daşlarin ozerinde yazilan yazilari nasil okumak momkun olur?
3- osmanli devri ve turk milletini isbatlamak için ne tur bilgilerimiz var?
4- mesela Sümerler ve Manna Devleti nasil isbat olunur?

Bu soruları neden soruyorunuz?
Amacınızın ne olduğunu öğrenebilir miyim önce?

Zira merak ettiğiniz için sormadığınız apaçık ortada, sorularınız, sorudan ziyade suçlar bir şekilde çünkü

hâlâ umarsız
TurkBoard Fan

Uzaklaştırıldı
Üye No: 16,609
Gizli

Yasaklandım

Tarih: 17 Temmuz 2008, 03:16 Tek mesaj gösterimi4

« RemoxiL » demiş ki:

1-Kağıdın 500 yüz önce icad edildiğini bile bile, biz bu tarihleri nerden biliyoruz ? O zaman kitap yoktu ki ?
2-Taşların (lahit,anıt vs.) üzerinde yazılanları okumak mümkün mü ? Mümkünse nasıl ?
3-Osmanlı devrini ve Türk milletini ispat edebilmek için ne tür bilgilerimiz var ?
4-Mesela Sümerleri ve Manna Devletini nasıl ispatlayabiliriz ?

RemoxiL
Pff
TurkBoard Fan

Uzaklaştırıldı
Üye No: 59,756

Yasaklandım

Tarih: 17 Temmuz 2008, 04:19 Tek mesaj gösterimi5

« Kırık Testi » demiş ki:
« RemoxiL » demiş ki:

1-Kağıdın 500 yüz önce icad edildiğini bile bile, biz bu tarihleri nerden biliyoruz ? O zaman kitap yoktu ki ?
2-Taşların (lahit,anıt vs.) üzerinde yazılanları okumak mümkün mü ? Mümkünse nasıl ?
3-Osmanlı devrini ve Türk milletini ispat edebilmek için ne tür bilgilerimiz var ?
4-Mesela Sümerleri ve Manna Devletini nasıl ispatlayabiliriz ?

Böyle daha iyi.teşekkürler

Yalanlarınız Kadar Gerçek Değilsiniz...

Şans Öpücüğü

Uzaklaştırıldı
Üye No: 130,161

Yasaklandım

Tarih: 17 Temmuz 2008, 05:36 Tek mesaj gösterimi6

Mesajım silinmiş, şiddetle kınıyorum.

Sadece RemoxiL'in anlamamasına şaşırmadığım kısım edit'lenmeliydi.Neyse mixii olay şudur ;

Tarih diye bir şey yoktur, tarihçilerin yazdıkları vardır. Wink

<?php
TurkBoard Fan

Üye No: 54,571

Tarih: 17 Temmuz 2008, 21:31 Tek mesaj gösterimi7

« Şans Öpücüğü » demiş ki:

Sadece RemoxiL'in anlamamasına şaşırmadığım kısım edit'lenmeliydi.Neyse mixii olay şudur ;

Tarih diye bir şey yok ve tarihçilerin yazdıkları varsa yazı bulunmadan önce nasıl tarih vardı o zaman ?

Uzaklaştırıldı

Yasaklandım

Tarih: 17 Temmuz 2008, 21:52 Tek mesaj gösterimi8

« superadam » demiş ki:

Tarih diye bir şey yok ve tarihçilerin yazdıkları varsa yazı bulunmadan önce nasıl tarih vardı o zaman ?

hahahahaha

Arkadaşım sen nasıl bu anlamı çıkarmayı başardın bilemiyorum ama durum şöyle ki ; eğer bi önceki mesajım habersiz ve pervasız bir şekilde silinmeseydi bunun ünlü bir düşünürün sözü olduğunu bilmiş olurdunuz bu 1.

Bir 2.si hani atasözleri vardır ya çoğu mecazi anlam ifade eder.Örnek vereyim "Sakla samanı gelir zamanı" Mesela burda samanı saklayın mutlaka zamanı gelir denmiyor.Şimdilik değeri olmayan ufak tefek araç, gereçlerinizi saklayın, zamanı gelince değerlenir demek istiyor.Bunları anlattığıma inanamıyorum ya Çok Mutlu

Bu söz de öyle birşey.Anlatılmak istenen şu : sen İstanbul'un fethini gördün mü ? Hayır, ben de görmedim.Gören birileri yaşıyor mu ? Hayır, ki yaşasa bile verdiği bilgilerin doğruluğu da tartışılabilir.E bu durumda İstanbul'un fethini biz nerlerden öğreniyoruz, tarih kitaplarından, bunları kim yazıyor, tarihçiler.Buraya kadar problem yoktur inş.Düşünürün de anlatmaya çalıştığı şey tarih yoktur demek değil tarih dediğimiz şey, tarihçilerin bize anlattıklarından ibarettir, asıl gerçeği kimse bilemez.

Bu arada cümle anlamından sorular çözmelisin yahut kitap okumanı tavsiye ederim. Wink

..........
TurkBoard Fan

Üye No: 28,433

Tarih: 17 Temmuz 2008, 22:04 Tek mesaj gösterimi9

eğer bi önceki mesajım habersiz ve pervasız bir şekilde silinmeseydi

Mesajı silerken veya editlerken kimseye sormuyoruz. Bir dahaki sefere sizden perva dersi alırız ama, mazur görün şimdilik!!!

Uzaklaştırıldı

Yasaklandım

Tarih: 17 Temmuz 2008, 22:06 Tek mesaj gösterimi10

Sorsaydınız değil haber verseydiniz yazdım yukarıda 439, eğer haber de vermiyorsanız orası sizin bileceğiniz iş ama ben silerken haber verilmesi taraftarıyım ki iyi niyetinizden şüphe etmeyelim.

Amacım size ders vermek değil canım, boş zamanlarımda atasözü açıklıyorum yukarıda da görüldüğü üzre.Siz beni mazur görünüz, lütfen Wink

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa) [Bu başlıkta 13 mesaj bulunuyor]
Sayfa::  1
« Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz
TurkBoard çerezlerini temizle