Sevgililer Gününüz Kutlu Olsun

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
Sayfa::  1
 Yazar  Mesaj
KrizanteM
H ü z ü n b a z
Admin

Üye No: 36,755

Tarih: 13 Şubat 2009, 23:18 Tek mesaj gösterimi1

Günümüzde, bazı toplumlarda sevgililerin birbirine hediyeler aldığı, kartlar gönderdiği özel bir gün olarak devam etmektedir. Tahminlere göre 14 Şubat günü, tüm dünyada 1 milyar civarında kart gönderilmektedir. Bunun yanı sıra hediye alımlarından kaynaklı piyasada satışlar artmaktadır.

Günümüzde Sevgililer Günü
14 Şubat, 1800 yıllarda Amerika'lı Esther Howland'ın ilk Sevgililer Günü kartını yollamasından bu yana çok sayıda insanın kutladığı toplumsal bir olay olmuştur. Bunun doğal sonucu olarak olayın ticari yönü çok fazla önem kazanmış, sevgililer günü tüm dünyada ticaretin canlandığı bir dönem haline gelmiştir.

Sevgililer günü adetleri

Sevgililer günündeki en yaygın uygulama eşe ya da sevgiliye verilen karttır. Bu kartlara sevgi mesajları, aşk şiirleri vs. yazılır.

Özellikle batı medeniyetlerinde, sevgilisi olmayanlar hoşlandıkları kişilere kart gönderir. Alıcı kişi, içinde genellikle "Sevgilim olur musun?"[2] yazan bu imzasız kartın kimden geldiğini bulmaya çalışır.

Sevgililer gününde hemen herkes sevgililerine veya eşlerine bu günün ruhu ile bütünleşen, karşı tarafa sevgilerini anlatan hediyeler verir. Bu hediyelerin başında çiçekler ve çikolata gelir.

Sevgililer Gününü çiftler genellikle başbaşa geçirirler. Başbaşa gidilen romantik bir yemek, ya da evde hazırlanan romantik bir sofra en yaygın kutlamalardandır.

Çiftler, Sevgililer Günü'nün gecesinin de özel olması için çaba gösterirler. Kimi çiftler, bu güne has, cinselliği ön plana çıkarıcı kıyafetler ve iç çamaşırları alırlar. En çok tercih edilen renk, tutkuyu sembolize eden kırmızıdır.

Bunların yanısıra, Sevgililer Günü çok sayıda evlenme teklifinin de gerçekleştiği bir gündür.

Sevgililer Günü Mesajları

Bugün sevgimi yağmurlarla kalbine, tutkumu yıldızlarla gözlerine, kendimi olduğum gibi sana armağan ediyorum.

♥ ♥ ♥

Bu dünyada ve öbür dünyada her zaman seninle olmak dileğiyle Sevgililer Günün Kutlu Olsun Bitanem…

♥ ♥ ♥

Sen günesin doğduğu, karanlığın bittiği yerdesin sen hep kalbimde yatan tek sevgilimsin. Sevgililer günün kutlu olsun!

♥ ♥ ♥

Bulutlara yükledim hasretimi, rüzgarlarla yolladım sevgimi, yağmurlar yağdırdım gözyaşlarımla küçük melekler gönderdim seni öpmeye! Sevgililer günün kutlu olsun!

Sevgililer Günü E-Kartları

Bazen ben kelimeleri değiştiriyorum yazı oluyor, bazen kelimeler beni değiştiriyor, yazık oluyor..

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Lady~SteaLa

Üye No: 138,572
Gizli

Tarih: 13 Şubat 2009, 23:22 Tek mesaj gösterimi2

Heyoo Heyoo Heyoo Çok Seviyor
    Evet kutlu olsun..
    Teşekkürler Kriz..

eyy hayat !
Emektar

Üye No: 58,799

Tarih: 13 Şubat 2009, 23:30 Tek mesaj gösterimi3

Yaşayabilenler için.
Kutlu olsun..

Kartlar çok hoş (:
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
intifada!
promethe

Üye No: 30,677

Tarih: 13 Şubat 2009, 23:36 Tek mesaj gösterimi4

imzalar avatarlar kırmızı kırmızı aşk dolu her yer Allaaaah Çok Mutlu

şu kedili resim güzelmiş

Drool Drool Drool Drool Drool Drool Drool Drool Drool Drool Drool Drool Drool
gri.
. . . ®

Üye No: 111,200

Tarih: 13 Şubat 2009, 23:37 Tek mesaj gösterimi5

Sevgililer gününüz kutlu olsun " TB " Çok Seviyor

d ü n y a b i z i ç i n d ö n m ü y o r s a d u r s u n
k a l s ı n y a ş a m a k
Tatli Cadi
Askin Kizi
Geyik Takımı

Üye No: 63,256

Tarih: 13 Şubat 2009, 23:38 Tek mesaj gösterimi6

kutlu olsun Çok Seviyor

...asla vazgeçme...

Üye No: 60,091

Tarih: 13 Şubat 2009, 23:39 Tek mesaj gösterimi7

Çok Seviyor Sevgilisi olan, olmayan herkesin sevgililer günü kutlu olsun... Çok Seviyor

exUBert
Emektar
Emektar

Üye No: 72,028

Tarih: 13 Şubat 2009, 23:39 Tek mesaj gösterimi8

Olsun tabi.. Füüü üüü üü

promethe

Üye No: 30,677

Tarih: 13 Şubat 2009, 23:39 Tek mesaj gösterimi9

sevgilisi olmayanın sevgiliyse sevgililer günü sevgiyle kutlu olsun inşallah...
Efruz Bey
Zerk.

Uzaklaştırıldı
Üye No: 136,964
Gizli

Yasaklandım

Tarih: 13 Şubat 2009, 23:41 Tek mesaj gösterimi10

Sömürü düzeninin bir halkası daha.

Alınan hediyelere verilen paralar bağış yapılsa, çok insan doyar eminim.

Kutlu olsun.

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 5 sayfa) [Bu başlıkta 45 mesaj bulunuyor]
Sayfa::  1
« Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz
TurkBoard çerezlerini temizle