Messenger İçin Yolun Sonu

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
 Yazar  Mesaj
ayk
Bu hayat yordu beni.
Emektar

Üye No: 11,370

Tarih: 06 Kasım 2012, 23:57 Tek mesaj gösterimi1

Dünyanın en popüler sohbet yazılımlarından Messenger için yolun sonu göründü.

Microsoft çok kısa süre içinde ünlü sohbet programı Windows Live Messenger'ı kapatabilir. Son zamanlarda gelişen teknolojiye bir türlü ayak uyduramayan Windows Live Messenger programı eski popülerliğini de yitirdi. Yazılım devinin bu kararını önümüzdeki günlerde açıklaması bekleniyor.

SKYPE'A ENTEGRE ETMEYE ÇALIŞACAK

Ancak ünlü teknoloji devi Microsoft, Messenger hizmetini ilk etapta tamamen ortadan kaldırmayıp bir şekilde görüntülü sohbet imkanı sunan bir diğer programı Skype'a entegre etmenin yollarını arayacak. Microsoft'un halihazırdaki Windows Live Messenger kullanıcılarını zorla Skype'a yönlendirip yönlendirmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

AYLARDIR MESAİ HARCANIYOR

Skype ekibi son birkaç aydır Microsoft hesaplarını Skype'ın ortak çatısı altında toplamak için oldukça mesai harcıyor. Görüntülü sohbet programının son sürümünde, Facebook ve Microsoft hesabı kullanarak giriş yapılabilmesi bunun son örneği. Microsoft'un 2011 Mayıs'ında 8,5 milyar dolar kazanç sağladığı açıklanan programa bu denli yatırım yapması da oldukça doğal.

Eğer iddialar gerçekleşirse, son on yılın en çok kullanılan sohbet programı Windows Live Messenger artık aramızda olmayacak demek. Microsoft ünlü "chat" programını bir çırpıda silip atabilecek mi, gerçekten merak konusu.

http://www.haberler.com/messenger-icin-yolun-sonu-...65-haberi/

Soysuz sopsuz bayraksızlar

Ülkemin askerinin polisinin şehit olmasına sebep olanlar da aynı acıları yaşasınlar.
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
èvanèscè
thêatre ºf trag£d¥
Emektar

Üye No: 15,305

Tarih: 07 Kasım 2012, 00:28 Tek mesaj gösterimi2

Kapanmasin ben kullaniyorum Neutral Ama bennn Skype'den nefret ediyorum ama onu da kullaniyorum mecbur Füüü üüü üü

kapanacagini sanmiyorum.. skype ile ortak biseyler yaparlarsa iyi olur gibi sanki ..

ayk
Bu hayat yordu beni.
Emektar

Üye No: 11,370

Tarih: 07 Kasım 2012, 00:31 Tek mesaj gösterimi3

Ben de kullanıyorum...

Soysuz sopsuz bayraksızlar

Ülkemin askerinin polisinin şehit olmasına sebep olanlar da aynı acıları yaşasınlar.
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 3 mesaj bulunuyor] « Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz
TurkBoard çerezlerini temizle