Kayseri Liseler Arası Tiyatro Festivali Birincisi Arif Molu

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
 Yazar  Mesaj
bersin038
Bekir

Üye No: 52,573

Tarih: 17 May 2006, 15:38 Tek mesaj gösterimi1

Liseler Arası Tiyatro Festivali düzenlenen ödül töreni ile sona erdi

Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri Çerçevesinde düzenlenen 'Liseler Arası Tiyatro Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu. Festivalde birinci 'Boyacı' adlı oyunlu Arif Molu Anadolu Lisesi oldu.

Şehir Tiyatrosun'da gerçekleşen ödül törenine Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, İl Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Ayata ve Büyükşehir Belediyesi İşletmeler ve İştirakler Daire Başkanı Oktay Durukan'ın yanı sıra okul idarecileri ile oyunları sahneye koyan yönetmen ve oyuncular hazır bulundu.
Ödül töreninde kısa bir konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, kültürel ve sanatsal anlamda çok büyük mesafe kayıt ettiklerini belirterek, "Liseler Arası Tiyatro Festivali'nin birincisini düzenledik. Hedefimiz bunu geleneksel hale getirmek. Diğer şehirlerde liseli gençler şiddet olayları ve kavgalarla gündeme gelirken Kayseri'de gençlerimiz bu tür bir sanatsal olayla gündeme gelmeleri gerçekten hem sevindirici hem de çok gurur verici. Kayseri, bu etkinlikle diğer illere de iyi bir örnek olmuştur" dedi.

Ödül töreninde kısa bir konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, kültürel ve sanatsal anlamda çok büyük mesafe kayıt ettiklerini belirterek, "Liseler Arası Tiyatro Festivali'nin birincisini düzenledik. Hedefimiz bunu geleneksel hale getirmek. Diğer şehirlerde liseli gençler şiddet olayları ve kavgalarla gündeme gelirken Kayseri'de gençlerimiz bu tür bir sanatsal olayla gündeme gelmeleri gerçekten hem sevindirici hem de çok gurur verici. Kayseri, bu etkinlikle diğer illere de iyi bir örnek olmuştur" dedi.

Festivalde Birinciliği 'Boyacı' adlı oyunu ile Arif Molu Anadolu Lisesi, ikinciliği 'Töre' adlı oyun ile Argıncık Lisesi ve üçüncülüğü de 'Düdüklüde Kıymalı Bamya' adlı oyunu ile Nuh Mehmet Baldöktü Anadolu Lisesi elde etti.

Argıncık Lisesi'nin sergilediği 'Töre' adlı oyunu ile En İyi Yönetmen Ödülünü Mustafa Akdağ alırken en iyi bayan oyuncu ödülünü 'Düdüklüde Kıymalı Bamya' adlı oyundaki Anne (Fazilet) rolü ile Nuh Mehmet Baldöktü Anadolu Lisesi'nden Merve Yüce aldı. En iyi erkek oyuncu ise 'Reis Bey' adlı oyundaki rolü ile Kocasinan Anadolu Lisesi'nden Harun Gültekin aldı.

Mansiyon ödülleri ise, 'Su Gelince' adlı oyun ile Nuh Mehmet Aradolu Lisesi'ne, 'Reis Bey' adı oyun ile Kocasinan Anadolu Lisesi'ne, 'Rumuz Goncagül' adlı oyunla Atatürk Kız Meslek Lisesi'ne, 'Komşu Köyün Delisi' adlı oyun ile Sema Yazar Anadolu Lisesi'ne ve 'Ballar Balını Buldum' adlı oyun ile Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'ne verildi.

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
siyyah

Üye No: 52,134

Tarih: 20 May 2006, 16:02 Tek mesaj gösterimi2

ewet bende birinci olan oynun BOYACININ oyuncusuyum Hıhı

,,I WİLL NEVER FORSAKE YOU,,
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
hsynhdj
Muğlak!

Üye No: 10,743

Tarih: 21 May 2006, 10:45 Tek mesaj gösterimi3

belki bilmezler ama ben de birinci olan oyunun ışıkçısıydım. oyuncu dahi bilmezken bunu pek de övünülesi bir şey değilmiş hani.

bir not daha madem ki bu festivali buraya taşıdınız, ödül töreninde sahnelenen oyunun en azından adını yazamaz mıydınız?

bir not daha evet ödül töreninin ve ödül töreninin gecesinde oynanan oyunun da ışıkçısıyım.

Anmamışsınız bari ben anayım oyunu...

E.Ü.İ.İ.B.F. Tiyatro Topluluğu
"Fehim Paşa Konağı"
Turgut Özakman

........

Üye No: 9,848

Tarih: 21 May 2006, 11:08 Tek mesaj gösterimi4

« hsynhdj » demiş ki:
belki bilmezler ama ben de birinci olan oyunun ışıkçısıydım. oyuncu dahi bilmezken bunu pek de övünülesi bir şey değilmiş hani.

bir not daha madem ki bu festivali buraya taşıdınız, ödül töreninde sahnelenen oyunun en azından adını yazamaz mıydınız?

bir not daha evet ödül töreninin ve ödül töreninin gecesinde oynanan oyunun da ışıkçısıyım.

"Fehim Paşa Konağı"
Turgut Özakman

iide arkadas zaten birinci olan oyunun adını yazmış(tebrikler bu arada)...ayrıca bu festival liseler arası olan..senin yazdıgın oyun erciyes üniversitesinin tiyatro festivalinde oynanmıs bi oyun..
hsynhdj
Muğlak!

Üye No: 10,743

Tarih: 22 May 2006, 14:35 Tek mesaj gösterimi5

« miss_Lp » demiş ki:
« hsynhdj » demiş ki:

"Fehim Paşa Konağı"
Turgut Özakman

iide arkadas zaten birinci olan oyunun adını yazmış(tebrikler bu arada)...ayrıca bu festival liseler arası olan..senin yazdıgın oyun erciyes üniversitesinin tiyatro festivalinde oynanmıs bi oyun..

ödül töreninden önce bu oyun oynandı. özel gösterim bi yerde. bir de resimlerdeki dekor hangi oyunun sanıyorsun?

Tarih: 22 May 2006, 18:26 Tek mesaj gösterimi6

bnm idolüm sisin oynunusda oynuo Çok Mutlu

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
bersin038
Bekir

Üye No: 52,573

Tarih: 23 May 2006, 16:41 Tek mesaj gösterimi7

sayın hsynhdj bu yazı belediyenin sitesinde yayınlandı anlayamadığım neden bu kadar ısrar etmen
orda önemli olan arkadaki dekor değil verilen ödül ve kime verildiği...tesekkurler mıss_lp benim yerime arkadaşa cavap vermişin bu arada tebrik içinde saol.... Heyoo
siyyah

Tarih: 09 Haziran 2006, 01:28 Tek mesaj gösterimi8

ARKADAŞLAR OYUNUMUZ AYIN 14ünde TEKRAR SERGİLENİYOR İL ÖZEL İDARE SALONUNDA

fasulye

Üye No: 63,627

Tarih: 16 Haziran 2006, 21:52 Tek mesaj gösterimi9

o festivalde bizat bende bulundum hatta hsyn in gruptan en samimi arkadaşıyım onunda dediği gibi öncesindeki oyundan bahsedilmeliydi bence bu bir ikincisi bu festival sanatsal anlamda çok kötüydü ama tiyatroyu sevdirmek ve ilgileri arttımak adına hada iyisi yapılamazdı bence biz aynı zamanda belediye konservatuarı öğrencileriyiz belediye adına yaklaşık 10 oyun oynadık ama sayın başkanımız teşrif etmediler bu da bir dip not olsun
fasulye

Üye No: 63,627

Tarih: 13 Ocak 2007, 00:50 Tek mesaj gösterimi10

yeni festival başladı gruplara oyunlarınızı hazırlayın direktifi geldi bu sene 2. si yapılacak ama yapılmasa daha iyi emin olun

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 10 mesaj bulunuyor] « Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz
TurkBoard çerezlerini temizle