İsmail Türüt "Hepiniz Ermeni Oldunuz!"

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
Sayfa::  1
 Yazar  Mesaj
PatricKSteiNN
az¦zLeriN yaLnizLigi [ 80's ]

Uzaklaştırıldı
Üye No: 89,988

Yasaklandım

Tarih: 15 Eylül 2007, 10:16 Tek mesaj gösterimi1

İsmail Türüt'ün yeni Türküsüne kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından çekilen klibinde Dink suikastinin resimleri kullanıldı.. Klip yayınlanmaya başlamasıyla ortalığı karıştırdı.

İsmail Türüt'ün son şarkısının sözleri ve şarkıya çekilip YouTube'a konulan klip tepkiyle karşılandı. Hrant Dink suikastinin resimlerinin kullanıldığı klipte suikast zanlılarına gizli övgüler yer alıyor.

Şarkıcı İsmail Türüt'ün 'Plan yapmayın plan' adlı şarkısının sözleri ve 'Youtube.com'da yayınlanan klip tepkilere neden oldu. Şarkı sözlerine çekilen klipte, “Vatan satsa bir kişi anında biter işi” sözleriyle birlikte, öldürülen gazeteci Hrant Dink ve katil zanlılarının fotoğrafları yer alıyor. Kim tarafından çekildiği belli olmayan klipte, Hrant Dink cinayetinin katil zanlıları, Dink'in cenazesinde çekilen 'Hepimiz Ermeniyiz' pankartlarının yazılı olduğu fotoğraflar da gösteriliyor. Çarşamba MHP İlçe Merkezi ile Samsun il merkezinden görüntülerin yer aldığı klipte, “Ogün öyle desinler bugün böyle desinler” sözüyle, Hrant Dink'i öldürmekle suçlanan Ogün S'nin, “Fatihalar, Yasinler bitmez Karadeniz'de” sözleriyle de cinayetin azmettiricisi olmak suçundan yargılanan Yasin Hayal'in görüntüleri veriliyor. “Hiçkimse vatanını satmaz Karadeniz'de. Vatan satsa bir kişi anında biter işi” sözlerinin geçtiği bölümde ise Dink'in Agos Gazetesi'nin önündeki cesedinin görüntüsü ekrana geliyor. Ardından, “Belli kuyruk acınız. Karadeniz'den hain çıkmaz, kahraman çıkar” deniliyor ve görüntüde, Hrant Dink cinayetinin azmettiricileri ve katil zanlısının Türk bayrağı önünde çekilen resimleri geçiyor.

DİNK'TEN ESİNLENDİ

İsmail Türüt'ün şarkısı ve kime ait olduğu belirtilmeyen klip, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, aydınlar ve Hrant Dink'in ailesinin avukatlarının tepkisine neden oldu. Avukat Erdal Doğan, konuyla ilgili imza toplanıp Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunulacaklarını söyledi. Türkü sözlerinin kendisine ait olduğunu belirten İsmail Türüt, “Klip bana ait değil. Fatiha Yasindedir demek duadadır. 'Ogün öyle desinler' derken de Dink cinayetinin zanlılarından bahsetmedim. Böyle bir niyetim olsa 'Çakıcılar, Pekerler bitmez' derdim. Şarkıyı yazmamda Dink cinayetinin de etkisi oldu. Çünkü bu cinayet de ülke üzerine oynan oyunların bir devamı. Ancak çekilen klibi hiç beğenmedim. Görüntüler hoş değil” dedi.

İşte Türüt'ün tepki alan şarkı sözleri

Plan yapmayın plan gitmez Karadeniz'de / Kahpelik yalan dolan tutmaz Karadeniz'de / Ne Conisi ne Rusu pusu kurmasın pusu / Bölücülük borusu da ötmez Karadeniz'de / Bırakın çan çalmayı Ermenici olmayı/ Millet böyle dolmayı yutmaz Karadeniz'de / Ogün böyle desinler bugün böyle desinler / Fatihalar Yasinler bitmez Karadeniz'de / Şerefini şanını ortaya koy canını / Hiçkimse vatanını satmaz Karadeniz'de / Vatan satsa bir kişi anında biter işi / Türk ve İslam güneşi batmaz Karadeniz'de / Bizde varken bu duruş emiceniz olsa Bush / Alayınız beş kuruş etmez Karadeniz'de / Anladık var gocunuz belli kuyruk acınız / Kargaşaya gücünüz yetmez Karadeniz'de

Erdoğan'dan Pamuk'a Arınç'tan Kaya'ya

Klipte, Hrant Dink cinayetinin katil zanlıları, Dink'in cenazesinde çekilen 'Hepimiz Ermeniyiz' pankartlarının yazılı olduğu fotoğraflar ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bülent Arınç, Ahmet Kaya, Orhan Pamuk gibi ünlüler de gösteriliyor. Çarşamba MHP İlçe Merkezi ile Samsun il merkezinden görüntülerin yer aldığı klipte, “Plan yapmayın plan, plan gitmez Karadeniz'de. Bırakın çan çalmayı, Ermenici olmayı” sözleriyle birlikte, Hrant Dink'in cenaze resimleri veriliyor.

İşte o klip:

Kaynak : Yeni Şafak

goD of тhέ мцѕ׀c яάммѕ+єiи
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
assassinRedManZ

Uzaklaştırıldı
Üye No: 85,937

Yasaklandım

Tarih: 15 Eylül 2007, 10:23 Tek mesaj gösterimi2

miCheck sunar he vay be.Bunu yapanın yaşının yine 20'nin altında olduğunu düşünüyorum.Bulmaları çok basittir herhalde bu kişiyi(istedikten sonra).Ama bulduktan sonra ne olacak bir madalya olur mu acaba yine.Bazı derneklere gidip beyni yıkananlar oluyor acaba onlardan biri olabilir mi.Yoksa bu yaşta bu cesaret olacağını sanmıyorum.

teröre nasıl "HAYIR" dediysek savaşa da, savaş çığırtkanlığına da "HAYIR"
DeathMelancholy
.:JusT YoU:.
TurkBoard Fan

Uzaklaştırıldı
Üye No: 90,147
Gizli

Yasaklandım

Tarih: 15 Eylül 2007, 10:30 Tek mesaj gösterimi3

ya su adam nerden öldürüldü lanet olsun ya
bıktım artık adını duymaktan okumaktan

Ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti
şeyhler, dervişler, müritler, mensublar memleketi olamaz.
En doğru ve en hakikî tarikat, medeniyet tarikatıdır.
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
PatricKSteiNN

Uzaklaştırıldı

Yasaklandım

Tarih: 15 Eylül 2007, 11:30 Tek mesaj gösterimi4

Efsane oldu, ya da kör öldü, badem gözlü oldu .

FatihBuğraKağan

Uzaklaştırıldı
Üye No: 90,217

Yasaklandım

Tarih: 15 Eylül 2007, 18:10 Tek mesaj gösterimi5

Kördü badem gözlü oldu!

Ne Mutlu Türk'üm Diyene!!!

Üye No: 87,849

Tarih: 15 Eylül 2007, 18:22 Tek mesaj gösterimi6

Ben bu adamın yıllarca iki adımlık mesafesinde yaşadım ya adını duymadım birdenbire Türkiye nin en önemli adamı oldu çıktı hadi hayırlısı...

Ne Dink in katlini ne de olayların bu kadar abartılmasına anlam veremiyorum açıkçası...

wiseguy

Üye No: 14,658

Tarih: 15 Eylül 2007, 19:23 Tek mesaj gösterimi7

Benim az gelişmiş Pop-Milliyetçi faşistlerim...
Canlarım benim...
Memleketin başında Türklüğü sindiremeyen biri var başbakan olarak...
Siz oturun ölmüş adama sövgüler yazın...
kuts
Onemli olan insan olmak...

Üye No: 8,538

Tarih: 15 Eylül 2007, 20:10 Tek mesaj gösterimi8

301 tek tarafli isliyor bu ulkede....

"Vatan satsa bir kişi / anında biter işi" şarkı diyor sözleri. . . Bu vatan nasıl satılıyor anlayabiliyor musunuz ? Bu iş vatan, millet, sakarya edebiyatyla olmuyor. . . ZAMANINDA ABD yi protesto edip, Tam Bağımsız Türkiye diyenlere saldıranlar da vatanı koruyordu (!). . .

Uzaklaştırıldı

Yasaklandım

Tarih: 17 Eylül 2007, 10:12 Tek mesaj gösterimi9

HEPİNİZ ERMENİ OLDUNUZ!

İsmail Türüt yargıya meydan okudu: "Savcılar soruşturma açarsa açsın, halk benimle"

İsmail Türüt, “Savcılar soruşturma açarsa açsın halk benimle” dedi !

İSMAİL Türüt’ün bir hafta önce piyasaya çıkan ve internetteki videokliple büyük tepki çeken şarkısı yargı kıskacına takılabilir. Hukukçulara göre soruşturma açılması durumunda İsmail Türüt ve şarkının söz yazarı Ozan Arif, yeni TCK’nın 215’inci ve 216’ıncı maddeleri gereği suçu ve suçluyu övmek ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmekten toplam 5 yıla varan hapis istemiyle hakim karşısına çıkabilir. TCK’nın 215 maddesi; işlenmiş bir suçun ve işlemiş olduğu suçtan dolayı bir kişiyi alenen öven kimseye 2 yıla kadar hapis cezasını, TCK 216 madde ise halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılamaktan 1 ila 3 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanmasını öngürüyor. Savcılık, açılacak soruşturma sonunda İsmail Türüt ve Ozan Arif hakkında 5 yıla kadar hapisle dava açılmasını isteyebilir.

Plak şirketi de ‘Ogün’

Savcıların harekete geçmesi gerektiğini belirten Hrant Dink’in avukatı Fethiye Çetin, “Bu şarkı yalnızca Dink Ailesini ilgilendirmiyor. Bu nedenle savcıların resen hareket etmesi gerekiyor. Şarkının klibini kimin yaptığını ve başka hangi sitelerde olup olmadığını araştırıyoruz. Sadece klip değil şarkının sözleri de sorunlu. İsmail Türüt’ün albümünün üzerinde plak şirketi olarak ”Ogün“ yazması da çok ilginç bir ayrıntı. Geniş çaplı bir inceleme yapıyoruz. Bugün hukuki olarak gerekeni yapacağız” diye konuştu.

‘Suçluyu övüyor...’

İstanbul Barosu Başkanı Kazım Kolcuoğlu, klipte “Ogün öyle desinler bugün böyle desinler” sözüyle Hrank Dink’i öldürmekle suçlanan Ogün S’nin, “Fatihalar, Yasinler bitmez Karadeniz’-de” sözleriyle de cinayetin azmettiricisi olmak suçundan yargılanan Yasin Hayal’in görüntülerinden ötürü Türüt’ün “Suçu ve suçluyu öven bir şarkı” söylediğini belirtti. Kolcuoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Bana göre amacını aşan bir şarkı. Yani suçu ve suçluyu öven bir şarkı. Şarkının suç sayılıp sayılmaması savcıların yapacağı soruşturmadaki araştırma ile belli olacaktır. Videoklibi ve şarkının sözlerini inceleyecek olan savcılar, dava açılıp açılmamasına karar verecek... ”

Hepiniz Ermeni oldunuz

Hakkında soruşturma açılacak olmasını “Açılacaksa açılsın” diye değerlendiren Türkücü İsmail Türüt ise şunları söyledi: “Bir vatanperver olarak Karadeniz’de oynanan oyunlara bu şarkıyla dikkat çekiyoruz. Bütün kasetlerimde bu tip eserler var. Kasetim bir hafta önce piyasaya çıkınca herkes arayıp bu şarkıdan ötürü tebrik etti. Olayın ince noktası Ermeni’ye çatınca feryat ettiniz. Hepiniz Ermeni oldunuz. Ama halkın yüzde 99’u benim gibi düşünüyor, Türküden kimse rahatsız değil. Bizim davamız Ermenilerle değil. Türklükle sorunu olanlara kızıyorum. Hrant Dink’in öldürülmesinden son derece rahatsız oldum. Öldürüldüğünü duyunca ’Eyvah, keşke böyle olmasaydı” dedim. Dink’in yazıları beni de rencide etmişti, yaralamıştı ama öldürülmesini şiddetle protesto etmiştim. Adamı sevmeyebilirim, düşüncelerine katılmam ama öldürülmesini kabul etmem. Çünkü Allah’ın verdiği canı yine Allah alır.”

Benimyaw
Birgün gelecek Dönence....Biliyorum

Üye No: 68,590

Tarih: 17 Eylül 2007, 10:15 Tek mesaj gösterimi10

Bu Adami pek sevmem Sarkilarinida dinlemem, hatta Sarkinin iceriginide bilmiyorum. Ne diyeyim ... gereken yapilsin

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 6 sayfa) [Bu başlıkta 52 mesaj bulunuyor]
Sayfa::  1
« Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz
TurkBoard çerezlerini temizle