elektro gitar

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
 Yazar  Mesaj
resisif

Üye No: 113,979

Tarih: 18 Mart 2008, 15:21 Tek mesaj gösterimi1

arkadaşlar ben klasik gitar çalıyorum ve elektroya geçmeyi düşünüyorum ama hakkında hiç bir şey bilmiyorum mesela;*üzerindeki düğmeler ne işe yarar??
*bazılarında kol var o nedir??
*amfi nedir??
*amfi olmadan kullanilmaz mi??
bilenler lütfen bana biraz anlatabilirmis??
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
BLooDWaRd
Dubliner
Emektar

Üye No: 619

Tarih: 18 Mart 2008, 16:47 Tek mesaj gösterimi2

Hehe (:

Üzerindeki düğmeler gözünü korkutmasın onlar ses ayarları sadece, çok rahat çözersin eline alınca.

Orada bir tane olan kolun ismide vibrato koludur. Sesi, inceltme, kalınlaştırma, uzaltma gibi efekler verebilirsin.

Anfi ise elektro gitarını bağlayacağın alet. Çaldığın sesi buradan alacaksın. Elektro gitarını bir hoperlöre bağladığını farz et, aynı hesap. Ama anfide gain denilen efekt senin elektro sesini almanı sağlayacak. Anfi olmadan elektro gitar çalamazsın. Anca elektroyu bilgisayara bağlarsın bir program üzerinden vs. yapabilirsin. Hiç bir yere bağlamadan elektro gitara normal vurarak çıkaracağın ses miktarı da çok kısıktır ve klasik gitar sesidir. Yani anfisiz elektro gitar çalınmaz. (;

resisif

Tarih: 18 Mart 2008, 18:43 Tek mesaj gösterimi3

teşekkür ederim bu kadar bilgin olduuna göre çalıyorsundur sanırım Hehehehe aslında hala kararsızım klasik gitar tamamı ile öğrenip mi geçsem diye düşünüyorum hahahahaha daha bare çalışmaları yapıyorum sen direk elektroya mı başladın yoksa klasik ya da akustik falan çaldın mı bu arada verdiin bilgiler için tekrar çok teşekkürler Saygılar

Dubliner
Emektar

Üye No: 619

Tarih: 18 Mart 2008, 18:59 Tek mesaj gösterimi4

Çalmaya çalışıyoruz ((:

Hala bare çalışmaları yapıyorsan şimdilik klasik gitarı düşünme derim. İyice geliştir kendini. Ama sadece akor atmada geliştirme. Soloda da geliştir. Daha sonra elektroya geçersin. Elektroda da riff ler vardır akorlar yerine. Biraz daha farklıdır onlar. Ama solo aynıdır. Zamanla öğrenirsin.

Dediğim gibi ilk önce klasik gitarı iyice hazmetmeni öneririm.

resisif

Tarih: 18 Mart 2008, 20:35 Tek mesaj gösterimi5

hımm bir bucuk iki senede anca barelere gelebildim Hehehehe soloylada aram fazla ii deildir ama ...o riff dediklerin nasıl oluyor??ya çok soru sordum biliyorum ama daha dewamda edicem çünkü anlamaya çalışıyorum Hehehehe bide barelerden sonra daha neler war?? 7 li akorlar filan mı yoksa daha farklı şeyler de war mı??son bir tane daha elektro da barelerle birlikte normal akorlarıda kullanıyoruz di mi?? mesela am-em e falan?? Punky

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 5 mesaj bulunuyor] « Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz
TurkBoard çerezlerini temizle