Karakterinizi Yansıtan 10 Oturuş Pozisyonu

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
 Yazar  Mesaj
betterol
::dosttan ayrı::
Pano Yöneticisi


Kayıt: 04.04.2007
Üye No: 79,089
Offline
Tarih: 06 Haziran 2017, 22:55 Tek mesaj gösterimi1

Karakterinizi Yansıtan 10 Oturuş Pozisyonu

Karakter analizi yaparken jest ve mimiklerden, el hareketlerinden, konuşma tarzından,hatta el yazısından faydalanıldığını hepiniz duymuşsunuzdur. Bunlar birçoğumuzun bildiği alışılagelmiş yöntemlerdir. Fakat tüm bunların dışında oturuş pozisyonunuzun karakterinizi yansıttığını söylesek ne düşünürsünüz?
Merak ettiyseniz, gelin hep birlikte göz atalım. İşte Karakterinizi Yansıtan 10 Oturuş Pozisyonu;

1# Dik OturuşBu tarz kişilerin kararlı olduğu, geleceğe dair planları olan, kontrol sevdalısı kişiler olduğu düşünülmektedir. Bulunduğu yeri sahiplenen bu kişiler, dik başlılığı ile dikkat çekmektedir.

2# Rahat OturuşSosyal ortamda tabuları yıkan, kendisi ve çevresi ile barışık olan bu tip insanların ortamdaki kimseyi kendine rakip görmediği düşünülmektedir. Sempatik ve arkadaş canlısı bu kişilerin, gözlem yeteneği de oldukça yüksektir.

3# Eğilerek OturuşEğilerek oturan insanların fedakar ve nezaket sahibi olduğu düşünülmektedir. İstemese bile kendinden ödün veren bu tip insanlar daima pozitiftir.

4# Birleşik Ayak OturuşuFazlasıyla ciddi ve mesafeli olan bu tip insanların her zaman kafalarında planlar bulunmaktadır. Ortamı incelemeyi seven bu insanlara ilk etapta soru sormak dahi imkansızdır.

5# Çaprak Ayak OturuşuTam bir lider olan ve liderlik özelliklerini sergilemekten çekinmeyen bu tip insanların, kıskanç ve hırslı olduğu düşünülmektedir.

6# Bilinçli OturuşRahatlığıyla dikkat çeken bu insanların tanıdığı insanların içinde kalmaya özen gösterdiği düşünülmektedir. Etrafı süzmeyi ve değerlendirmeyi seven bu insanlar, bildiği konular üzerine konuşmaya özen göstermektedir.

7# Kararlı OturuşCiddi, kararlı ve güçlü karaktere sahip olan bu kişiler asla konuşma başlatmamalarıyla dikkat çekerler.

8# Elleri Saklama OturuşuFazlasıyla nazik ve anlayışlı olan bu kişilerin ellerini saklaması karşısındakine güvensizlik duyduğunu göstermektedir.

9# Eller Dizlerde Oturuşliderli ruhlu olan ancak liderlik etmeyi tercih etmeyen bu tip insanlar, yol gösterici özelliği ile dikkat çekmektedir. Fikirlere ve farklı düşüncelere önem veren bu insanlar odaklanma konusunda ise muhteşemdir.

10# Eller Birleşik OturuşFazlasıyla duygusal olan ve insanlara yaklaşırken dikkatli olmaya özen gösteren bu kişilerin en önemli dezavantajı ise yalnızlık korkularıdır.
_________________
ufacık bedenler büyütürüm
şehrin
ateşle yıkanmış
tevbekar sofrasında...
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [1 Mesaj] « Önceki başlıkSonraki başlık »


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz
TurkBoard çerezlerini temizle