6 yeni film vizyonda

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
 Yazar  Mesaj
èvanèscè
thêatre ºf trag£d¥
Emektar


Kayıt: 20.06.2005
Üye No: 15,305
Şehir: in your dreams
Offline
Tarih: 05 May 2012, 16:02 Tek mesaj gösterimi1

İstanbul'u nefes alınamaz hale getiren sistemin ilmek ilmek nasıl örüldüğünü gözler önüne seren ''Ekümenopolis: Ucu Olmayan Şehir', Iron Man, Kaptan Amerika, Hulk, Thor gibi süper kahramanların dünyayı kurtardığı 'Yenilmezler', 1900'lü yılların başında geçen 'Paris'te Çılgın Bir Macera' ile deniz altındaki bir macerayı anlatan 'Sevimli Balık Pupi' ve yerli filmler 'Vücut' ve 'Ateşin Düştüğü Yer' vizyonda...

Bu hafta vizyona üçü yerli olmak üzere altı yeni film girecek.

Yenilmezler (2012)
The AvengersVizyon tarihi:
04 Mayıs 2012

Oyuncular:
Chris Hemsworth (Thor), Robert Downey Jr. (Tony Stark / Iron Man), Scarlett Johansson (Natasha Romanoff / Black Widow), Chris Evans (Steve Rogers / Kaptan America), Jeremy Renner (Clint Barton / Hawkeye), Cobie Smulders (Maria Hill ), Samuel L. Jackson (Nick Fury), Mark Ruffalo (Bruce Banner), Stellan Skarsgård (Profesör Erik Selvig), Clark Gregg (Ajan Phil Coulson), Tom Hiddleston (Loki), Lou Ferrigno (The Incredible Hulk )

Ekip:
Joss Whedon (Yönetmen), Zak Penn (Senaryo), Joss Whedon (Senaryo), Victoria Alonso (Yapımcı), Avi Arad (Yapımcı), Louis D''Esposito (Yapımcı), Jon Favreau (Yapımcı), Kevin Feige (Yapımcı), Alan Fine (Yapımcı), Jeremy Latcham (Yapımcı), Stan Lee (Yapımcı), Patricia Whitcher (Yapımcı)
Puan:
Bu film 44 kullanıcıdan ortalama 8.4 / 10 puan almış. 8.4 / 10

Konu:


Çizgi süper kahramanlar aynı filmde buluşuyor; Nick Fury, Hulk, Captain America, Thor, Iron Man! Her birini Hollywood yıldızlarının canlandıracağı Marvel’in ünlü süper-kahramanları bu projeyle aynı filmde boy gösterecek.

Marvel Studios “Yenilmezler”i sunar –– Klasikleşmiş Marvel Süper Kahramanları Iron Man, Hulk, Thor, Kaptan Amerika, Hawkeye ve Black Widow’un yer aldığı, görüp görebileceğiniz en iyi süper kahraman takımı iş başında... Dünyanın güvenliğini ve geleceğini tehdit eden beklenmedik bir düşman ortaya çıkınca, S.H.I.E.L.D olarak bilinen uluslararası istihbarat ve güvenlik örgütünün başındaki Nick Fury, dünyayı felaketin eşiğinden döndürmek için bir ekibe ihtiyaç duyar. Böylece, ekibi kurmak için yerküreye yayılan zorlu bir macera başlar.

Başrollerini Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner ve Samuel L. Jackson’ın paylaştığı, Joss Whedon’ın yönettiği “Yenilmezler”, ilki 1963 yılında yayınlanıp o günden bu yana her daim popülerliğini koruyarak bir çizgi roman klasiği hâline gelmiş olan Marvel dizisi “Yenilmezler” üzerine kurulu bir macera. “Yenilmezler” 2012’de bir araya geldiğinde aksiyon ve nefes kesici özel efektlerle dolu heyecanlı ve çok konuşulacak bir film seyretmeye hazır olun.
Ekümenopolis: Ucu Olmayan Şehir (2011)
Ekümenopolis: Ucu Olmayan ŞehirVizyon tarihi:
04 Mayıs 2012

Ekip:
Imre Azem (Yönetmen), Imre Azem (Senaryo), Stephan Anspichler (Yapımcı), Gaye Gunay (Yapımcı)
Puan:
Bu film 3 kullanıcıdan ortalama 7.3 / 10 puan almış. 7.3 / 10

Konu:

Ekolojik eşikler aşılmış, ekonomik eşikler aşılmış, nüfus eşikleri aşılmış, sosyal uyum bozulmuş. İşte neoliberal kentleşmenin fotoğrafı: “Ekümenopolis”. Bu ilk uzun metrajlı belgeseliyle İstanbul’a bütüncül bir yaklaşımla bakmayı amaçlayan ve değişim kadar onun dinamiklerini de sorgulayan İmre Azem, bizi yıkılmış gecekondu mahallelerinden gökdelenlerin tepelerine, Marmaray’ın derinliklerinden üçüncü köprünün güzergâhına, gayrimenkul yatırımcılarından kentsel muhalefete, bu uçsuz bucaksız kentte bu sayede belki de yaşadığınız İstanbul’u yeniden keşfedeceğinizuzun bir yolculuğa çıkartıyor.
Vücut (2011)
Vücut
Vizyon tarihi:
04 Mayıs 2012

Oyuncular:
Hatice Aslan, Hakan Kurtaş, Cengiz Bozkurt, Şeyla Halis, Neslihan Yeldan

Ekip:
Mustafa Nuri (Yönetmen)
Puan:
Bu film 4 kullanıcıdan ortalama 6.3 / 10 puan almış. 6.3 / 10

Konu:

Leyla 40’lı yaşlarının sonunda, o güne kadar yaşamını Almanya’da porno film çevirerek geçirmiş bir kadındır. Kısa bir süre önce Almanya’dan İstanbul’a, onun bu sektöre girmesine ön ayak olan sevgilisi Yılmaz’la geri dönmüşlerdir. Ancak İstanbul’a dönünce Yılmaz Leyla’yı terk eder.

Yılmaz birlikte bir film çevirmeleri konusunda ondan son kez bir ricada bulunur. Yılmaz oynaması için Leyla’yı ikna eder ve Leyla’yla İzzet’in yolları bu filmin setinde kesişir.

İzzet, küçükken yaşadığı bir trajedi yüzünden yaşıtlarından daha farklı olan bir gençtir. Bir arkadaşı ona Yılmaz’ın İnternetteki ilanından bahsedince, İzzet bu teklifi kaçırmaz. Set günü gelir çatar ve sette beklenmedik bir kavga yaşanır. İzzet, kavgadan canhıraş kaçarken Leyla’yı aklına kazır, peşini bırakmaz...

Yılmaz kız arkadaşının haberi olmadan sevişmelerini filme alır. Amacı bunu internete koymaktır. Kız arkadaşı eve geldiğinde, Yılmaz’ın bu kaydı arkadaşlarına izlettiğini görür ve kendini birden kaybeder.

Leyla, İzzet’in sevgisine inanmış, kendisini İzzet’e teslim etmiştir. Etraflarında gelişen olaylar beklenmedik sonuçlar doğururken; onlar önlerine açılan kapıdan geçip yeni hayatlarına doğru ilerlerler…Ateşin Düştüğü Yer (2010)
Ateşin Düştüğü Yer
Vizyon tarihi:
04 Mayıs 2012

Oyuncular:
Levent Üzümcü, Yeşim Ceren Bozoğlu, Elif Tayhan

Ekip:
İsmail Güneş (Yönetmen), İsmail Güneş (Senaryo), İsmail Güneş (Yapımcı)
Puan:
Bu film 1 kullanıcıdan ortalama 6.0 / 10 puan almış. 6.0 / 10

Konu:

Ateşin Düştüğü Yer bir yol hikâyesini konu alıyor. Beklenmeyen bir şekilde rahatsızlanan 16 yaşındaki kız çocuğu Ayşe acilen ameliyata alınır. Ailesi bu ameliyatı gerçekleştirmek için büyük bir çaba harcar. Ameliyat sırasında kızın üç buçuk aylık hamile olduğu anlaşılır. Bu haberi alan aile “yaşatmak” için büyük çaba harcadıkları kızlarını bu kez “öldürmek” için mücadeleye girişir. Öldürme işini üstlenen baba Osman ve kızı Ayşe birlikte yolculuğa çıkarlar. Osman yol boyunca kızını zehirlemek için çaba gösterirken kız öldürüleceğini bilmemektedir. Baba ve kızın bu yolculuğu ikisi için de birbirlerini yeniden tanıma yeniden sevme ve pişmanlık duygusu üzerine devam eder.

Paris''te Çılgın Macera (2011)
A Monster in Paris
Vizyon tarihi:
04 Mayıs 2012

Oyuncular:

Vanessa Paradis ( ), Matthew Géczy (Albert ), Gad Elmaleh, François Cluzet, Ludivine Sagnier, Julie Ferrier, Bruno Salomone, Philippe Peythieu

Ekip:

Bibo Bergeron (Yönetmen), Bibo Bergeron (Senaryo), Stéphane Kazandjian (Senaryo), Luc Besson (Yapımcı), Mathieu Chedid (Müzik)
Puan:
Bu film 4 kullanıcıdan ortalama 8.3 / 10 puan almış. 8.3 / 10

Konu:

1900''lü yılların bası, Paris... Bir bahçede yasayan canavar, çok güzel ve genç bir sarkıcı kıza asık olur. Icat düskünü kargo elemanı Raoul ile sinema asıgı arkadası Emile ve zıpır maymunberaber bir deney yapmaya koyulurlar. Her yana yayılan iksirlerin etkisiyle yanlıslıkla bir pireyi dev haline getirirler. 2 metre boyuna gelen bu sevimli dev pire kendini Paris’in sokaklarında korunmasız bulur. Güzel sarkıcı Lucille’in de yardımıyla yeni arkadaşlarını kötü kalpli sef Maynott’tan korumaya çalısırlar çünkü Maynott dev pireyi yakalayaıp söhret olma pesindedir. Bu arada Lucille, sevimli dev pirenin aynı zamanda çok iyi gitar çaldıgını kesfeder.
Sevimli Balık Pupi (2011)
Sea LevelVizyon tarihi:
04 Mayıs 2012

Oyuncular:
Steven Bone (Lanky), Colin Chong (Lee), Chi-Ren Choong (Fatman), Jason Cottom (Larry), Kennie Dowle (Octo), Diong Chae Lian (Pup), Max (Pudgy), Christina Orow (Mertle the Turtle ), Tikriti Shabudin (Spock), Adila Shakir (Heather), Jay Sheldon (Sting), Andrew Susay (Moe), Mike Swift (Murray), Gavin Yap (Julius), Brian Zimmerman (Curly)

Ekip:
Aun Hoe Goh (Yönetmen), Jeffrey Chiang (Senaryo), Mahmoud Orfali (Yapımcı)
Puan:
Bu film 3 kullanıcıdan ortalama 4.7 / 10 puan almış. 4.7 / 10

Konu:

Korkunç Beyaz Başlı Köpek Balığı Julius tarafından şakacı bir şekilde kovalanan sevimli Bambu Köpek Balığı Pup kendini her zamankinden daha fazla denizden uzak hisseder. Mercan kayalıklarının orada Bamboo Köpek Balığı yumurtaları bulmasıyla heyecanlanır. Fakat yalnız değildir: İki dalgıç yumurtaları toplamaya gelmiştir. Tüm çabalarına rağmen, Pup yumurtaları kaçak avcılardan koruyamamıştır.

Pup, Julius ve yemekleri su altındaki yaşamları farkına bile varılmadan siyah zehirli endüstriyel çöp atıklarıyla gaspedilmektedir. Bunlar yavaşça mercan kayalıklarını geçerek yakınlardaki bir fabrikadan gelen atıklardır. Julius karaya vardığında, Pup tek başına yumurtadan çıkmış olan balıkları kurtarmaya çalışırken dört tavuğu ve yengeci karşısında bulur ve olaylar gelişir._________________
Kışa ait olduğumu sanıyordum
ben şimdi yeşil bir ağacım.
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
X-Sir
''Körkütük Aşık''
Emektar


Kayıt: 18.01.2009
Üye No: 148,298
Offline
Tarih: 06 May 2012, 21:16 Tek mesaj gösterimi2

Dün ''Yenilmezler'' i izledim, daha iyi olabilirdi bence.
_________________


En yeni, en iyi Uğur Gürsoy karikatürleri için;
http://www.facebook.com/pages/U%C4%9Fur-G%C3%BCrso...ef=tn_tnmn
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
rüzgar
kırmızı
TurkBoard Fan


Kayıt: 17.04.2010
Üye No: 183,645
Şehir: véndétta
Offline
Tarih: 07 May 2012, 21:32 Tek mesaj gösterimi3

yenilmezler..

yarın gideceğim (:

_________________
.. .

Her şeyi geç
gece başını yastığa koyduğunda
gördüğün yüz onun yüzüyse; seviyorsun bitti.


.. .
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
sLev7n
llll ı lı ıl lıll
Emektar


Kayıt: 07.02.2008
Üye No: 108,499
Offline
Tarih: 07 May 2012, 21:34 Tek mesaj gösterimi4

"Yenilmezler" 3ü değil hepsi bir arada

teşekkürler Saygılar


_________________
Yaşamak : ümitli bir iştir, sevgilim,
yaşamak :
seni sevmek gibi ciddî bir iştir...
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
paLpebra
숨
Emektar


Kayıt: 30.05.2005
Üye No: 11,931
Gizli
Tarih: 07 May 2012, 22:03 Tek mesaj gösterimi5

Vücut çok iyi. Yenilmezler'de eğlencelik.
ama Nihayet Ekümenopolis
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
èvanèscè
thêatre ºf trag£d¥
Emektar


Kayıt: 20.06.2005
Üye No: 15,305
Şehir: in your dreams
Offline
Tarih: 07 May 2012, 22:25 Tek mesaj gösterimi6

'The Avengers' rekorla başladı
Geçtiğimiz hafta gösterime giren 'Yenilmezler' ABD'de 200 milyon dolar hasılat elde ederek ilk 3 gün açılış rekorunu kırdı.


Geçtiğimiz Cuma günü vizyona giren 'Yenilmezler' (The Avengers) ilk 3 günde 200 milyon dolar (355 milyon lira) hasılat yaparak yapımcılarını sevindirdi.

'Yenilmezler', Harry Potter ve Ölüm Yadigarları ve Dark Knight’ı geride bırakarak 'ilk üç günlük gişe' rekorunu kırdı.

Film, sadece Cuma günü 80 milyon dolarlık gişe yaptı. Dünya çapında ise 1 hafta içinde 640 milyon dolar hasılat yapacağı tahmin ediliyor.

Marvel'ın süper kahramanları Nick Fury, Hulk, Kaptan Amerika, Thor, Iron Man, Hawkeye ve Kara Dul'un (Black Widow) birlikte yer aldığı film, bu süper kahramanlar takımının dünyayı kurtarmasını anlatıyor.

İlki 1963’te yayınlanan ve o günden sonra çizgi roman fanatiklerinin mabedi haline gelen Marvel’ın en sevilen serilerinden olan "The Avengers"ın sinema uyarlaması olan yapımda baş rolleri de efsanevi bir kadro paylaşıyor: Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Tom Hiddleston, Stellan Skarsgard ve Samuel L. Jackson’ın yer aldığı süper kahramanlar filmi Yenilmezler'in senarist ve yönetmen koltuğunda ise Joss Whedon oturuyor.

_________________
Kışa ait olduğumu sanıyordum
ben şimdi yeşil bir ağacım.
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
rüzgar
kırmızı
TurkBoard Fan


Kayıt: 17.04.2010
Üye No: 183,645
Şehir: véndétta
Offline
Tarih: 08 May 2012, 21:00 Tek mesaj gösterimi7

yenılmezler; bekledıgıme degmıs, ıyı ıs cıkartmıslar..
Hayal kırıklıgına ugramamak guzel..
_________________
.. .

Her şeyi geç
gece başını yastığa koyduğunda
gördüğün yüz onun yüzüyse; seviyorsun bitti.


.. .
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 7 mesaj bulunuyor] « Önceki başlıkSonraki başlık »


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz
TurkBoard çerezlerini temizle