Atatürk'ün Duaları!

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
Sayfa::  1
 Yazar  Mesaj
Alem-i Aşk
Alem-i Sır

Üye No: 86,981

Tarih: 27 Eylül 2007, 20:04 Tek mesaj gösterimi1

ATATÜRK'ÜN DUALARI:

26 Ağustos 1922'de Topçu ateşimiz başladığı zaman Gazi Mustafa Kemal:

''YA RABBİ! SEN TÜRK ORDUSNU MUZAFFER ET... TÜRKLÜĞÜN, MÜSLÜMANLIĞIN, DÜŞMAN VE AYAKLARI ALTINDA, ESARET ZİNCİRİNDE KALMASINA MÜSAADE ETME!''

(1-Neda Armener, Atatürk ve Din, 10.11.1971 de A.Ü.İlâhiyat Fakültesinde Yapılan Konuşma Metni, s.2; Atatürk İstanbul, 1970, 1000 Temel Eser Dizisi, s.163)

ATATÜRK'ÜN DUASI

31 Ağustos 1922 sabahı savaş alanını gezen ve Kızıltaş deresindeki binlerce ölüyü gören ve yaralıların inlemesini, bağrışlarını dinleyen Atatürk ellerini açmış Şehitlerimize Fatiha okumuş ve:
-Yârabbi bana suç yazma, beni ölülerin sorumlusu yapma. Yunanlılar yurduma girdi. MİLLETİMİN NAMUSUNA SALDIRDI. TÜRKLÜĞÜ VE SANA İNANAN, DUA EDEN MÜSLÜMANLIĞI YOK ETMEK İSTEDİLER. Yurdumu kurtarmak için bu savaşı yaptırdım? ''Beni istilâcı kumandanlarla bir tutma! Türk Milletimin Kurtuluş Savaşı'nda dökülen kanlardan dolayı beni affet'' diye dua etmiştir.

(Avni Altıner, Atatürk Yüzyılı Kronolojisi, s.4)

CENAB-I HAK DAİMA BİZİMLEDİR.

(Atatürk’ün S.D.V. Cilt:1, s.60)

''HZ. MUHAMMED ALLAH’IN birinci ve en büyük kuludur. O'nun izinde bugün milyonlarca (şimdi milyarlarca) insan yürüyor. Benim, senin, adın silinir, fakat sonsuza kadar O, (Muhammed ''s.a.v.'' Efendimiz) ölümsüzdür.''

(Atatürkçülük. Cilt:1, s.455)

''YERYÜZÜNÜN EN BÜYÜK İNSANI HAZRET-İ MUHAMMED'DİR''

''İSLAM DİNİ, İLMİN VE FENNİN IŞIĞINDA, TETKİK EDİLDİĞİ ZAMAN EN BÜYÜK DİNDİR.''

(Avni Altıner. Her Yönüyle Atatürk, s.85)

* * * * * * * * *

Alem-i Sır = Alem-i Aşk

Sevgi ve saygılarıyle sizlere sunar!

(Alem-i Aşk)
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
gungora
KinG Of guNgoRa

Üye No: 9,752

Tarih: 28 Eylül 2007, 11:03 Tek mesaj gösterimi2

Mersi Füüü üüü üü

Melodica
Im a global disaster

Uzaklaştırıldı
Üye No: 91,126

Yasaklandım

Tarih: 28 Eylül 2007, 11:10 Tek mesaj gösterimi3

Alıntı:
''HZ. MUHAMMED ALLAH’IN birinci ve en büyük kuludur. O'nun izinde bugün milyonlarca (şimdi milyarlarca) insan yürüyor. Benim, senin, adın silinir, fakat sonsuza kadar O, (Muhammed ''s.a.v.'' Efendimiz) ölümsüzdür.''

''İSLAM DİNİ, İLMİN VE FENNİN IŞIĞINDA, TETKİK EDİLDİĞİ ZAMAN EN BÜYÜK DİNDİR.''

iyide bunla dua degil ki

Alem-i Sır

Tarih: 01 Ekim 2007, 14:59 Tek mesaj gösterimi4

« Melodica » demiş ki:
Alıntı:

iyide bunla dua degil ki

Selâmlar, ''Melodica''

Dua: Tanrıya yalvarma, yakarma (ondan birşeyler istemek, dilemek v.b..) ve onun isteği doğrultusunda ve hayırla (faydalı ve yararlı..) her yapılan iş, sohbet, muhabbet (bunlarda ayrı ayrı anlamlıdır) davranış, anlatım ve ders vermek, nasihatlar ve tavsiyeler..v.b..daha bir çok geniş alanı olan kapsamını genişletmek mümkündür!

''YERYÜZÜNÜN EN BÜYÜK İNSANI HAZRET-İ MUHAMMED'DİR'' bu söz bize büyük önder Atatürk tarafından bir anlatım ve hatırlatmaktır. Yani oda bu hayırlı ve Allah'ın son elçisi olan Muhammet (s.a.v) efendimizin, manevi ve dünyevi bir lider olarak; ne kadar büyük bir insan olduğunu ve ona inanmak ve onun sözlerine değer vermek gerektiğini anlatır. Destekleme, inanma ve değer vermek bubların hepsi geniş kapsamlı birer dua ve göstergesidir!

''İSLAM DİNİ, İLMİN VE FENNİN IŞIĞINDA, TETKİK EDİLDİĞİ ZAMAN EN BÜYÜK DİNDİR.'' bu da; İslâm dininin menevi ve dünyevi alanda (..İLMİN VE FENNİN IŞIĞINDA, TETKİK EDİLDİĞİ ZAMAN..) yaptığı hayırlı ve faydalı işler ile insanlık için nasıl bir arzulanan dua olduğunun göstergesidir!

Arkadaşım, her şeye çok dar ve kısıtlı bir çerçeve gözüyle ve düşüncesiyle bakmamak lâzım. Bu o duaların altındaki cümlelerin bukadar (acaba, bunlar duamı değilmi v.s...) düşünülmesi gereken ve o kadar hassas olarak incelenmesi gereken bir mevzular da değildir! Sizi bunlar; (..duamı değilmi ve bak işte ben bunları bir dua olarak geörmüyorum..) gibi bir anket ve yarışmamı var ki, bukadar ince detayından inceleyerek bu kanaate varmanızı sağlıyan (manevi ve dünyevi) düşünceler nedir? Siz bu yazıdaki cümleleri okursunuz ve önemli olan onların bize neyi nasıl ve hangi anlamlarıyle naklettikleri ve anlattıklarıdır! Teşekkür ederim ve daha nice anlamlı (manevi ve dünyevi) konularla ve olaylarla karşılaşmanızı ve bir fayda ve anlam elde edip kazanmanız dileklerimle!..Hoşça ve sağlıcakla kalınız!

Sen seni bil ki, seni
Sana fayda getireni
Onu elde etmeyi
Değil bir kenara itmeyi
Öylemi veya böylemi
Deyip yargılamayı
Her şeyden bir kazanç elde etmeyi!

Alem-i Aşk
Saygılarıyla ve sevgileriyle size sunar!

(Alem-i Aşk)
DeathMelancholy
.:JusT YoU:.
TurkBoard Fan

Uzaklaştırıldı
Üye No: 90,147
Gizli

Yasaklandım

Tarih: 01 Ekim 2007, 15:12 Tek mesaj gösterimi5

Teşekkür ederim iyiki öyle bir şey yazmısım
bak neler ögrendim
bide bu tarafından bakmak lazım
tekrar teşekkürler

Ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti
şeyhler, dervişler, müritler, mensublar memleketi olamaz.
En doğru ve en hakikî tarikat, medeniyet tarikatıdır.
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Alem-i Aşk
Alem-i Sır

Tarih: 01 Ekim 2007, 16:21 Tek mesaj gösterimi6

« DeathMelancholy » demiş ki:
Teşekkür ederim iyiki öyle bir şey yazmısım
bak neler ögrendim
bide bu tarafından bakmak lazım
tekrar teşekkürler

Selâmlar ve sevgi dolu saygılarımla!..Şu uzunca olan ''..iyiki öyle bir şey yazmısım
bak neler ögrendim bide bu tarafından bakmak lazım'' cümlenizin içeriğinde, banada çok güzel, kibarca ve kırmadan incitmeden hoş bir ders vermiş oldunuz. Bende size şu şiirimle, karşılıklı sohbet-i muhabbet olarak düşünmenizi istediğim bir şiir hediye etmek istedim ve kabul buyurmanızı lütfederek yazıyorum!

.. bilgi ve belge!

‘’SES’’ terside bir
Düzü de bir
Alıp ta, vermek gibi!
Verip de, almak gibi!
Nesef alıp vermek gibi!
Her bir harf, her bir kelime..
‘’Bana bir harf öğretenin,
Kırk yıl kölesi olurum’’ cümlesini de
Her bir konu ve mevzu..
İlgi ve değer dikkate
Yer etmeli her bir beyinde
Bilim ve öğrenimde
Olmalı bize bir kütüphane
Arşivlemeli, belgeleriyle
Raflarına, kütüphanemizde
Onlar birer bilgi ve belgedir bize!

Alem-i Sır
da ister, yaşamı boyu ilgi, bilgi ve belge!

(Alem-i Aşk)
DeathMelancholy
.:JusT YoU:.
TurkBoard Fan

Uzaklaştırıldı
Üye No: 90,147
Gizli

Yasaklandım

Tarih: 01 Ekim 2007, 16:25 Tek mesaj gösterimi7

estağfurullah ders vermek degildi amacım.. Sadece
bana afedersiniz "cemkirmek" yerine birşeyler göstermeye calısmanız gerçekten hosuma gitti
şiir içinde teşekkür ederim..

Su akarken testiyi bi şekilde doldurmak gerek

Ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti
şeyhler, dervişler, müritler, mensublar memleketi olamaz.
En doğru ve en hakikî tarikat, medeniyet tarikatıdır.
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Alem-i Aşk
Alem-i Sır

Tarih: 01 Ekim 2007, 16:53 Tek mesaj gösterimi8

« DeathMelancholy » demiş ki:
estağfurullah ders vermek degildi amacım.. Sadece
bana afedersiniz "cemkirmek" yerine birşeyler göstermeye calısmanız gerçekten hosuma gitti
şiir içinde teşekkür ederim..

Su akarken testiyi bi şekilde doldurmak gerek

Teşekkürler ve su gibi akıp, size bir faydam olabildi ise; inanın ki, sizinde bana ayını faydayı vermenizi size söylemek isterim!

''..Su akarken testiyi bi şekilde doldurmak gerek'' bu çok ama çok hoş ve gönülden gelen bir güzel söz!

Bende derim ki:

..bize birer..

Her ses ile gelen söz
Su gibi faydalı ve bize öz
Abad eylemeli bizi
Olmalı bize birer göz!

Alem-i Sır

(Alem-i Aşk)
ruhuNnefesi
yedi yıl sonra
TurkBoard Fan

Üye No: 19,142

Tarih: 03 Ekim 2007, 08:54 Tek mesaj gösterimi9

asker duası...sonuçta dua...paşama zamanında dinsiz bile demişlerdi.onlara ithaf olsun bu dualar.

Uzaklaştırıldı
Üye No: 130,430

Yasaklandım

Tarih: 22 Temmuz 2008, 04:59 Tek mesaj gösterimi10

Amin.

Asırları asan adam !
Gazi Mustafa Kemal
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa) [Bu başlıkta 15 mesaj bulunuyor]
Sayfa::  1
« Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz
TurkBoard çerezlerini temizle