Bir iyi, bir de kötü haber

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
 Yazar  Mesaj
ClavicuLa NoX
Bye people!
TurkBoard Fan

Üye No: 87,619

Uyarı : 1

Tarih: 28 Eylül 2010, 23:06 Tek mesaj gösterimi1

Doktor, hastasını özel bir odaya aldı ve söze şöyle başladı:
"Size bir iyi, bir de kötü haberim var."
Hasta bir süre düşündükten sonra kararını açıkladı:
"Önce iyi haberi söyleyin."
Ve doktor, önce iyi haberi söyledi:
"Sizden sonra bir hastalığa adınız verilecek."

Bütün Dünya/2008-09

X: Hemen üye olayım.
11 Temmuz 2011:
Not-Not: 
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Const
harmony
Emektar

Üye No: 116,008

Tarih: 28 Eylül 2010, 23:07 Tek mesaj gösterimi2

ne kadar iyi haber olduğuda tartışılır ya Baygın

Üye No: 181,409

Tarih: 29 Eylül 2010, 00:07 Tek mesaj gösterimi3

kötü haber ne ola ki ? öleceksiniz mi ?

her zaman değil.

gerçek bir hikayeden esinlenerek çevirilen Lorenzo'nun Yağı filmi, dünyada eşine rastlanmamış bir hastalığa yakalanan lorenzo adlı çocuğun ebeveynlerinin uzun yıllar araştırmaları sonucu elde ettikleri yağ asiti ile çocuklarını hayata döndürdüklerini anlatıyor. ve bu ilaca "lorenzonun yağı" adı veriliyor. tabi ki çocuk hayatta.

doğru mantık yanlış sonuç rastlanılan bir durum. fıkra yazan insanların daha çok film izlemesi gerektiği sonucu çıkarılabilir mi ClavicuLa NoX ? hiç sanmıyorum.

aslında bunları yazmama neden olan başka bir konuda girdiğin yaş polemiğidir...
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
ClavicuLa NoX
Bye people!
TurkBoard Fan

Tarih: 29 Eylül 2010, 00:14 Tek mesaj gösterimi4

Bazen yanlış mantık da yanlış sonuçlara götürebilir.

11 Temmuz 2011:
Not-Not: 
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Kelebeğin Günlüğü
Müstakbel ölü...
TurkBoard Fan

Üye No: 14,299

Tarih: 29 Eylül 2010, 00:25 Tek mesaj gösterimi5

Yahu neyin mantığını tartışıyorsunuz? Hepiniz aynısınız; hepiniz kötüsünüz! Ne yani, bunda gülünecek bir şey mi var? Ben resmen ağlıyorum şu anda, biliyor musunuz? "Çok yivrençsiniz!" (Bence de iğrenç. Ne olmuş yani?)
Alessea

Tarih: 29 Eylül 2010, 00:48 Tek mesaj gösterimi6

« ClavicuLa NoX » demiş ki:
Bazen yanlış mantık da yanlış sonuçlara götürebilir.

Bazen mi ? Gülücük
ClavicuLa NoX
Bye people!
TurkBoard Fan

Tarih: 29 Eylül 2010, 09:38 Tek mesaj gösterimi7

Evet, bazen. Çünkü bence yanlış mantığın doğru sonuçlara götürme ihtimali, yanlış mantığın yanlış sonuçlara götürme ihtimalinden daha yüksektir. Bu nedenle 'şans, tesadüf' gibi kavramlar vardır.

Ayrıca adı geçen haberde ya eksik bilgi vardır, ya da kişinin düz mantık yapmasına neden olan yalnış algı vardır.

11 Temmuz 2011:
Not-Not: 
Alessea

Tarih: 29 Eylül 2010, 17:38 Tek mesaj gösterimi8

şans ve tesadüf yanlış mantığın doğru sonuca giderken yanlış sonuca gitmesini de sağlar. kötü şans yada kötü tesadüf diye bir şey vardır değil mi ?

yanlış algı kişiseldir, doğru mantıkla bile yanlış sonuca götürebilir. bu noktada düşünülebilecek bir nokta: tedaviye mesela 10 yıl önce başlanmış olsa ve kadın 31 yaşında olsa bu olay kadın 41 yaşına geldiğinde değil 10 yıl önce haber niteliği taşırdı. bu biz bu haberi şimdi değil 10 yıl önce okurduk.
eğer ayrıca belirtilmemişse tedaviye geç başlanıldığı tarih haber niteliği taşımayacak kadar yakın olan bir tarihtir ki bu geç kalındığı gerçeğini değiştirmediği için ayrıca belirtilmemiştir. 40 yada 41 ne fark eder, zaten geç kalınmıştır ve kadın eriyecektir...
daHi
BeYaZ_YaRaSa

Üye No: 62,757

Tarih: 05 Ekim 2010, 02:26 Tek mesaj gösterimi9

« Alessea » demiş ki:
kötü haber ne ola ki ? öleceksiniz mi ?

her zaman değil.

gerçek bir hikayeden esinlenerek çevirilen Lorenzo'nun Yağı filmi, dünyada eşine rastlanmamış bir hastalığa yakalanan lorenzo adlı çocuğun ebeveynlerinin uzun yıllar araştırmaları sonucu elde ettikleri yağ asiti ile çocuklarını hayata döndürdüklerini anlatıyor. ve bu ilaca "lorenzonun yağı" adı veriliyor. tabi ki çocuk hayatta.

doğru mantık yanlış sonuç rastlanılan bir durum. fıkra yazan insanların daha çok film izlemesi gerektiği sonucu çıkarılabilir mi ClavicuLa NoX ? hiç sanmıyorum.

aslında bunları yazmama neden olan başka bir konuda girdiğin yaş polemiğidir...

O filmi sadece 1 kez izledim. belki 10 sene oldu. Ama hiç unutamadım...

Tarih: 05 Ekim 2010, 20:13 Tek mesaj gösterimi10

ben neredeyse tüm hikayeyi hatırlıyorum ama ismini çıkaramadım bu konunun en başında, google amca sağolsun Gülücük
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 10 mesaj bulunuyor] « Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz
TurkBoard çerezlerini temizle