Bursa'da etin tadı yok

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
 Yazar  Mesaj
ClavicuLa NoX
Bye people!
TurkBoard Fan

Üye No: 87,619

Uyarı : 1

Tarih: 04 Ekim 2010, 01:04 Tek mesaj gösterimi1

Bursa Sağlık İl Müdürlüğü'nün Bursa'daki lokanta vb. gıda satışı yapan yerleri tam olarak teftiş ettiğinden pek emin değilim. Bursa Merkez'deki özellikle Setbaşı ve Heykel boyundaki ünlüsünden normaline tüm lokantalara, kafelere takılmışımdır. Bugün gittiğim çok ünlü bir kebapçıda garsonu çağırıp açık açık yediğim etin ne olduğunu sordum ve etin tadını alamadığımı söyledim. Ortam kalabalık olunca beni ciddiye almak zorunda kaldı ve şef garsonu çağırdı. Ona da etin tadı olmadığını söyledim. Olay çıkmasın diye konuğum da olduğundan ücretini ödeyip çıktım.

Ne yediğimizi bilmeye hakkımız var. Bu yazıyı belli bir restorant için değil, tüm gıda işletmeleri için yazdım. Bu nedenle mekan sormayınız.

X: Hemen üye olayım.
11 Temmuz 2011:
Not-Not: 
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Xavi
Admin
Admin

Üye No: 2,796
Gizli

Tarih: 04 Ekim 2010, 17:21 Tek mesaj gösterimi2

« Bir Hocamız » demiş ki:
Bir gün Kayseri'deyiz. Yakın dostlarımla beraber çok lüst bir restauranta gittik. Yedik içtik vs. etin tadı çok güzeldi sonra dünya kadarda hesap ödedik.
Pahalıydı ama ette güzeldi değdi. Ertesi günü gene aynı yere gittik bi baktık kapıda mühür. Restaurantta Eşek ve at eti kullanıldığı için kapatılmış.

Eşek, at, domuz, martı hatta kedi-köpek eti... üç lira fazla para kazanacağız diye yapmadıkları kalmıyor.
Deveye demişler boynun eğri oda dönmüş, "nerem doğru ki" demiş. O hesap hangi biri denetlensin.
Bursa'da, İstanbul'da, Antalya'da, Kayseri'de değiller her yerdeler. Allah sorsun hesaplarını insan sağlığıyla oynayanların.

"İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn"
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Kelebeğin Günlüğü
Müstakbel ölü...
TurkBoard Fan

Üye No: 14,299

Tarih: 04 Ekim 2010, 17:43 Tek mesaj gösterimi3

Üsküdar'da uzun zamandır hizmet veren bir et firması var. Epey rağbet gören bir yerdir. Öyle ki hemen arka sokakta bir şûbe daha açmasına karşın yine de kimi zaman sırada beklemek zorunda kalırsınız.

İşte o firmada yıllardır çalışan, hoşsohbet bir ağabeyimizle alışveriş esnâsında muhabbet hâlindeyiz. Bir aralık sözü oğluna, oradan da Adapazarı'nda yaşadıklarına getirdi. Üniversite kaydı için birlikte gitmişler. Ağabeyimiz İstanbul'a dönmeden evvel o methini duyguğu "ıslama köfte"yi yemek istemiş oğluyla berâber. Ana cadde üzerinde, gözüne kestirdiği bir lokantaya girip sipariş vermiş. Daha ilk lokmayı ağzına atmasıyla peçeteye tükürmesi bir olmuş. Garsonu çağırıp yetkili biri ile konuşmak istediğini söylemiş. Kasa başında oturan şahıs yanlarına gelip sorunun ne olduğunu sormuş. Kibarca anlatmış derdini: "Bakın beyefendi, ben İstanbul'da yirmi seneden fazladır kasaplık yapıyorum. Şu önüme koyduğunuz şeyi pişmeden evvel uzaktan dahi görsem ne eti olduğunu anlarım. Şu kadarına eminim, bu yediğim dana eti değil. İçine başka bir şey mi karıştırıyorsunuz?"

Yetkili şahsın ısrarla sâdece dana eti kullanıldığını belirtmesine, bu tatsızlık için özür dileyip para almayacağını teklif etmesine karşın "Mâdem siparişi verdim, parasını da öderim. Yalnız tekrar ediyorum ve hani sizi de suçlamıyorum, belki sizi de bir başkası kandırıyordur, ama kullandığınız dana eti değil ve şunu bilin ki bunu yapanlara da hakkımı helâl etmiyorum." deyip mekândan ayrılıyor.

Bye people!
TurkBoard Fan

Üye No: 87,619

Uyarı : 1

Tarih: 12 Nisan 2011, 01:56 Tek mesaj gösterimi4

Akşam haberlerde dinledim. Türkiye'de yüzbinlerce 'gıda' konulu işletme (üretim, satış, dağıtım vb.) ve 4350 civarı gıda kontrolörü varmış. Emek cafe açacağımıza, 'yeni' üniversiteler kuracağımıza mevcutlara iş yaratalım.

X: Hemen üye olayım.
11 Temmuz 2011:
Not-Not: 
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 4 mesaj bulunuyor] « Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz
TurkBoard çerezlerini temizle