DirectX 10 u Windows XP ye Kolayca Yükleyebilmek

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
 Yazar  Mesaj
Dark Prens
sessiz çogunluk

Üye No: 154,799

Tarih: 16 Mart 2009, 22:46 Tek mesaj gösterimi1

Hepimiz DirectX‘in son sürümüne sahip olmanın, oyun oynarken en iyi performansı alabilmemiz için gerekli olduğunu biliyoruz. Basitçe açıklamak gerekirse DirectX; bilgisayarınızda oyun oynarken ya da video seyrederken ses ve grafiklerde en yüksek performansı alabilmenizi sağlayan bir Windows teknolojisidir. DirectX’in son sürümü olan DirectX 10 [DirectX 11 gelecek artık] resmi olarak sadece Windows Vista‘da kullanılabiliyor. Windows XP gibi Windows’un eski sürümlerinde DirectX 10 kullanılamıyor.

DirectX 10′u Microsoft’un resmi web sitesinden orijinal olarak yükleyememize rağmen, Alky Project adında bir proje ile artık DirectX 10′u Windows XP işletim sistemine yükleyebiliyorduk. -duk diyorum çünkü Alky Projesi uzun zaman önce durdurulmuştu. Şimdi başka bir grup, tek bir yükleme paketi ile DirectX 10′un güncel sürümünü Windows XP’ye yükleyebilmemiz için bir paket yayınladı.

Sadece indireceğiniz dx10_xp.exe dosyasını indirerek çalıştırıyorsunuz. Yükleme sırasında ister Alky Project’e ait olanı isterseniz de KM-Software‘e ait olan DirectX 10 sürümünü seçebiliyorsunuz. 64-bit Windows XP sürümü kullanıyorsanız, yükleme sırasında Win x64 destekli DirectX seçeneğini seçmeniz yeterli.
Bu DirectX 10 sürümü son güncel sürüm olmakla beraber başka bir güncellemeye ihtiyaç duymuyor. Oyunlarınızı oynarken sorunsuz bir şekilde çalışıyor ve performansı artırdığını düşünüyorsanız kullanmaya devam edebilir, eğer herhangi bir fark göremediğinizi düşünürseniz de Windows Başlat Menüsü aracılığı ile kolayca kaldırabilirsiniz.

Yüklemiş olduğunuz DirectX sürümünün güncel olup olmadığını kontrol edebilmek içinse Başlat > Çalıştır penceresine dxdiag yazarak çalıştırmanız yeterli. Ben kontrol ettiğimde Microsoft Windows XP Professional (5.1, Yapı 2600) üzerinde DirectX 10.0 (4.10.0000.18000) sürümünün yüklü olduğunu gördüm.
DirectX 10 sürümünü Windows XP işletim sisteminize yüklemek istiyorsanız
http://rapidshare.com/files/172079687/dx10_xp.zip
DirectX 10′u Windows XP’de kullanırken, eski oyunları veya DirectX 10 desteklemeyen oyunları oynadığınızda bir sorun ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumda DirectX’i tamamen kaldırmak ve yeniden yüklemek için de zaman harcamak istemiyor olabilirsiniz. İşte bu aşamada KM-Software tarafından geliştirilen başka bir araç devreye giriyor ve tek bir tuşla DirectX sürümünüzü değiştirebiliyorsunuz.
DirectX Sürüm Değiştirme Aracı

DirectX Sürüm Değiştirme Aracı
http://kms-system.com/files/kmdxc.zip
bilgisayarınızı yeniden başlatmanıza gerek kalmadan DirectX sürümünü değiştirebilmenizi sağlıyor. Çok kullanışlı bir arayüze sahip olan araç ile sadece geçmek istediğiniz DirectX sürümünü seçiyorsunuz ve “Patch” düğmesine basıyorsunuz. KMDXC DirectX 9 ve DirectX 10 desteklemeyen eski oyunları da çalıştırabilmenizi sağlıyor ve Windows XP, Windows Vista ve Windows 7‘de DirectX’i tamamen devredışı bırakabilmenizi sağlıyor.

Uygulama deneme sürümü olarak geliyor ama gereken işlemleri deneme sürümünde de gerçekleştirebiliyor.

Üye No: 73,777

Tarih: 06 Nisan 2009, 22:20 Tek mesaj gösterimi2

tskler
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
tanis

Üye No: 16,350

Tarih: 16 Haziran 2009, 22:50 Tek mesaj gösterimi3

teşekkürler
Nightlight

Üye No: 165,485

Tarih: 27 Haziran 2009, 12:04 Tek mesaj gösterimi4

Ben yükledim ama memnun kalmadım ve kaldırmak istiyordum yani directx9 u yüklemek istiyorum sizin verdiğiniz değiştirme aracını indirdim hata veriyor değişik kelime ile hatalar çıkıyo.Bunun neddenini nedir paylaşabilir misiniiz? Şimdiden Teşekkür Ederim.
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 4 mesaj bulunuyor] « Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz
TurkBoard çerezlerini temizle