meb'den...

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
Sayfa::  1
 Yazar  Mesaj
439
..........
TurkBoard Fan

Üye No: 28,433

Tarih: 15 Nisan 2008, 08:28 Tek mesaj gösterimi1

Moda İlköğretim Okulu öğrencilerine dayak atan okul müdüründen de,
Öğrencilerin şikayeti üzerine müdüre karşı açılan soruşturma raporuna "öğretmen öğrenciyi dövebilir" raporu veren müfettiştenden,
Bu zihniyetleri hala ülkede barındıran düzendende,
Bitip tükenmek bilmeyen saçmalıklarından dolayı ülkeyi çıkmaz içine sokan tüm yöneticilerden ŞİKAYETÇİYİMMMMMMMMMMMMM nolamaz nayır nolamaz nayır nolamaz nayır nolamaz nayır

umutkan
Emektar

Üye No: 32,658

Tarih: 15 Nisan 2008, 08:36 Tek mesaj gösterimi2

Moda ilköğretim mi Neutral

hangi Moda İstanbul mu ?

-=RuH=-
Emektar

Üye No: 3,604

Tarih: 15 Nisan 2008, 08:38 Tek mesaj gösterimi3

"Öğretmen öğrenciyi dövebilir..."

bu tarz bir de rapor düzenlenmiş. Hiç bir öğretmenin öğrencisine vurma hakkı yoktur. Çağırırsın velisini konuşursun. dayağa değil de rapora şaştım. Müdür arkasını kollattırmış kesin..

..........
TurkBoard Fan

Tarih: 15 Nisan 2008, 08:40 Tek mesaj gösterimi4

Evet...

Müdür çocuklara baget ile vuruyor diye yavrucaklar kalkıp eylem yapmışlar "öğretmen öğrenciyi dövemez" diye... Helal olsun hepsinin alnından öpmek lazım. Bizlerin yapamadığını yaparak haklarını arıyorlar. Ama müdür hakkında açılan soruşturmaya gelen müfettiş, "öğretmen öğrenciyi incitmeden dövebilir" raporu vererek öğrencisini döve döve öldüren öğretmenlerin veya öldürecek olanların yolunu açıyor.

Ülkenin eğitimcileri dahi şiddete EVET diyorsa kırsalda cinnet geçirerek karısını, çocuğunu öldüren adama şaşırmayacağım bundan sonra.

Avazım çıktığı kadar bağırmak istiyorum. Öğretmenin öğrenciyi dövmesi yasal ise, çocuğumu dövecek öğretmeni benimde dövmemin yasallaştırılmasını istiyorummmmmmmmmm

-=RuH=-
Emektar

Üye No: 3,604

Tarih: 15 Nisan 2008, 08:44 Tek mesaj gösterimi5

Bu aralar şiddete meyalim fazlasıyla, bende dövebilirim o örtmenleri...

TurkBoard Fan
TurkBoard Fan

Üye No: 32,435

Tarih: 15 Nisan 2008, 09:10 Tek mesaj gösterimi6

Kaba kuvvete karşıyım elbette...Hele ki okullarda öğrencilerin maruz kaldığı çin işkencelerinden bozma uygulamalara...
Ama öğretmenlerin tarafından da baksak mı acaba duruma...???...(elbette sadist,gelişimini tamamlayamamış insanımsıları kast etmiyorum)

umutkan
Emektar

Üye No: 32,658

Tarih: 15 Nisan 2008, 09:26 Tek mesaj gösterimi7

Ben o okulda o dönemde geçici olarak mesleğim dışı da olsa öğretmenlik yaptım..

Müdür benim hem öğrenim hayatımda hem de Öğretmenlik yaptıgım o kısacık dönemde Müdürüm olmuştur.

Dövülen öğrenciyi de biliyorum.. her okulda bu tarz olaylar olur. Öğretmenler tarafından şiddet uygulanır. Yalnız o okuldaki elit tabaka velilerin ev hanımı eşleri bu tarz bir olayı abartmışlardır. Gerçi keşke her okulda abrtılabilse de bişeylere engel olunabilse. Öğrenciler de eylem için organize edilmiş.
Tarihi Moda İlköğretim Okuluna bir çok yenilik ve düzenleme getiren Müdürün hakkı da yenilemez bir gerçek..

konuya gelirsek çok yaramazlar yarabbim , baş gelinmez onlarla Şok
bir de nasıl kıyarsın yahu, oyle zekiler becerikliler ki.. Çok Seviyor

gerçi bana karşı koyamazlar ama. Çok Mutlu

özledim Üzgünüm

..........
TurkBoard Fan

Tarih: 15 Nisan 2008, 09:50 Tek mesaj gösterimi8

Şiddete hiç bir şart altında gerekçe gösterilemez. Hele hele çocuklarımızın hayatına yön veren eğitimciler tarafından asla!

Bende bir anneyim. 13 yıldır daha elimi kaldırmadım ve kaldıracak kişininde önüne her ne sebeple olursa olsun geçerim. Oğluma dayak atacak bir öğretmenin, o meslekten men edilmesini sağlayacak kadar savaşırım.

Ben bugün İngilizce'den nefret eden biriyim. Ve hiçbir şekilde ingilizce öğrenme isteği yoktur içimde. Sebebi ise okul hayatım boyunca sadece bir defa ingilizce öğretmenimden dayak yedim çünkü. İzi ise hala elimde duruyor. Baktıkça hep nefretle anıyorum o kadını. Ki bizler biraz daha korkan, hakkımızı arayamayan bir nesildik. Şimdi ki çocuklar cin gibi. Lakin ortam bizim zamanımızda ki kadar masum değil. Hergün gazetelerde cinnet geçiren insanların haberlerini okuyorlar. Medyada şiddet içerikli programlar reyting rekorları kırıyor. Böyle bir düzende dayağı yasallaştıracak bir raporun haklı görülür hiç bir yanı yoktur.

Çok acımasızca olsada, okulu baştan ayağıya yenileyen bir müdür, öğrencisine baget ile vuruyorsa yaptığı iyilikleri bir kerede sıfırlıyor demektir. Üstüne birde bu benim hakkım diyorsa öğrenmenlik mesleğinin haysiyetine leke sürüyor demektir.

TurkBoard Fan
TurkBoard Fan

Üye No: 32,435

Tarih: 15 Nisan 2008, 10:32 Tek mesaj gösterimi9

Herkes bilir ki eğitim evde başlar...
Çocuktaki en kalıcı izleri ailesi bırakır...
Eğer çocuk ailesinden birşeyler alamadan okula gelir ise yaşadığımız sorunlar ortaya çıkıverir...
Sakın yanlış anlamayın..Elbette ki şiddeti savunmuyorum...Ben de tamamen karşısındayım...Ne şartla olursa olsun hiçbir şekilde şiddet kullanılmamalı...
Ama benim savunduğum şey tek suçlunun okuldaki öğretmen olmadığı..
Saygılar...

Saygılar

F E N E R B A H Ç E
Bölüm Yöneticisi

Üye No: 118,574

Tarih: 15 Nisan 2008, 13:39 Tek mesaj gösterimi10

dayak yemeye gondelrılıyor sankı cocuklar okula

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa) [Bu başlıkta 11 mesaj bulunuyor]
Sayfa::  1
« Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz
TurkBoard çerezlerini temizle