Bursa bitmiş, körelmiş, yok olmuş

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
Sayfa::  1
 Yazar  Mesaj
ClavicuLa NoX
Bye people!
TurkBoard Fan

Üye No: 87,619

Uyarı : 1

Tarih: 13 Nisan 2008, 20:07 Tek mesaj gösterimi1

Bugün tüm gün Bursa'da gezdim durdum. Defalarca otobüse bindim. Haliyle fark etmeden biletteki kontür bir ara bitti. Hem de gece karanlığında eve gelmek için bindiğim S-2 otobüsünde. (: Yolculara sordum, 'Fazla bileti olan var mı?' diye. Tek bir kişiden ses çıkmadı. Sonra gerilerden bir kadın yanıma gelip 'Bir tane olması lazım.' dedi. Kadın, bileti vermek için otobüsün ön tarafına geldiği için tekrar oturmak üzere geri döndüğünde şoke oldu. 20 yaşlarında bir delikanlı kadının koltuğuna oturmuştu ve kadının ısrarlarına rağmen yerinden kalkmıyordu. Ve otobüsteki bir tek 'adam' bile yerinden kımıldamadı. Çocuğun yanına gidip 'Kalkmazsan seni aşağı atarım!' dedim. Ürken çocuk kalktı tabi ama görüyorsunuz. Bursa bitmiş. Ben bir daha hiç, birine yardım eder miyim?

Bursa bitmiş. Bundan 10 yıl önce böyle değildi. Varoşlardan Bursa çehresine bir yönelim olmuş. Kültür seviyesi düşmüş. Gelenekler bitmiş. Güzel Bursa insanı kaybolmuş. Sokağa çıkmaktan nefret ediyorum artık.

X: Hemen üye olayım.
11 Temmuz 2011:
Not-Not: 
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
DrAmAQuEeN
à la vanille
Emektar

Üye No: 51,208

Tarih: 13 Nisan 2008, 20:14 Tek mesaj gösterimi2

1.bir kere sana bilet vermek için kadın yerinden neden kalkıyor onu anlamadım senin gidip alman gerekmiyor mu ?
2. gül biraz.. devir değişti artık bunun bilincinde olman lazım sadece Bursa'ya has birşey değil ki bu.
3.Çocuğa tepkin güzel olmuş,senden beklenmeyen bir davranış ama olsun Ama bennn

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
puspus
-=RuH=-
Emektar

Üye No: 3,604

Tarih: 13 Nisan 2008, 20:17 Tek mesaj gösterimi3

Bursa'ya mahsus bir durum değil.
Ahlak çöküntüsü diyorum ben bunun adına. tepkin güzelmiş.

Bye people!
TurkBoard Fan

Tarih: 13 Nisan 2008, 20:19 Tek mesaj gösterimi4

Otobüs, tıka basa doluydu ve benim kadına doğru gitme şansım olmadı. O da jest yaparak bana doğru geldi.
Bu tür olaylar her yerde oluyordur eminim ama Bursa, son zamanlarda kozmopolit bir yapıya bürünmekle cebelleştiği için daha net görülüyor bu sosyal çöküntü.

11 Temmuz 2011:
Not-Not: 
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
VictoriA
B'aşk'a aşk
Emektar

Üye No: 110,486
Gizli

Tarih: 13 Nisan 2008, 20:21 Tek mesaj gösterimi5

katılıyorum sana DrAmAQuEeN bursaya has bişey değil bu heran her ilde başına gelebilcek bi olay bence gerçekten devir değişti yardımlaşma saygı hiçbişey kalmadı...herkes böle demek yanlış olur ama bu tür insanların %50 'yi geçtiğini düşünüyorum...

bu arada bende tebrik ediyorum keşke atsaydın otobüsten...

B’enlerim oldun sen,her birinde daha da s’enleri bulduğum...
    Her senimde bin senenin öyküsü gizli bilmezsin,
    Masalları unut sevdiğim!
    Asılları asırlara dikeceğim...
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Orquídeas
"İnappréciable"
TurkBoard Fan

Üye No: 47,609

Tarih: 13 Nisan 2008, 20:30 Tek mesaj gösterimi6

ben öncelikle, ne şikayetçi insansın sen, demek istiyorum Ama bennn
ve ardından da, bunlar da birşey mi (:
dün akşam binmek üzere olduğum otobüste şöför ve bi yolcu arasında geçen dialoğu bilsen ...
saygı yerlerdeydi, artık oralarda da kalmadı ...

urukkartalı

Üye No: 118,512

Tarih: 13 Nisan 2008, 20:38 Tek mesaj gösterimi7

« ClavicuLa NoX » demiş ki:
Otobüs, tıka basa doluydu ve benim kadına doğru gitme şansım olmadı. O da jest yaparak bana doğru geldi.
Bu tür olaylar her yerde oluyordur eminim ama Bursa, son zamanlarda kozmopolit bir yapıya bürünmekle cebelleştiği için daha net görülüyor bu sosyal çöküntü.
dostum bende bursalıyım ve bu benzer olayları her şehirde yaşıyabiliyorsun;mesleğim gereği her şehri k
geziyorum ;inan bana daha çok petropol denilen yada göç alan şehirlerde dahafazla ve bursa bunlardan birtanesi;başta istanbul,izmir,ankara,bursa,kocaeli gibi büyük köyler;istanbulda adamın değil yerini donunu bile alırlar Hehehehe
TuRKuaZ'm
alaturka
Emektar

Üye No: 88,185

Tarih: 13 Nisan 2008, 20:42 Tek mesaj gösterimi8

Bursa da ünv. öğrencisiyim, gerçekten tek şikayetçi olduğum yönü otobüsler.Özellikle 48 e binmek kabus gibi birşey olsa gerek Çok Mutlu .her yerde aynı sıkıntı var ama Bursa da bir başka türlü Sümüklü

bu yüzden güzelim ben..
ClavicuLa NoX
Bye people!
TurkBoard Fan

Tarih: 13 Nisan 2008, 21:00 Tek mesaj gösterimi9

« Orquídeas » demiş ki:
ben öncelikle, ne şikayetçi insansın sen, demek istiyorum.

bozUNtu, Öneriler ve Şikayetler bölümlerini yaratırken beni hesaba katmamış olsa gerek. Hakikaten baktım da mesajların yarısına yakını bana ait. Sorunluyum ben. (:

Hadi bakalım Bursalılar, fikirlerinizi bekliyoruz. (Bu arada 48'e ek olarak, 38 de diyelim.)

11 Temmuz 2011:
Not-Not: 
TuRKuaZ'm
alaturka
Emektar

Üye No: 88,185

Tarih: 13 Nisan 2008, 21:12 Tek mesaj gösterimi10

valla 38 e hiç binmedim Çok Mutlu ama 48 le ünv. den heykele bir saati aşkın bir sürede defalarca ayakta gittim Çok Mutlu

bu yüzden güzelim ben..
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa) [Bu başlıkta 20 mesaj bulunuyor]
Sayfa::  1
« Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz
TurkBoard çerezlerini temizle