ABD Bizimle Dalga Geçiyor

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
Sayfa::  1
 Yazar  Mesaj
Lehfan
- nâr -
TurkBoard Fan


Uzaklaştırıldı
Kayıt: 10.03.2005
Üye No: 1,042
Şehir: - seventhsky -
Offline


Yasaklandım

Tarih: 03 Ağustos 2007, 01:58 Tek mesaj gösterimi1

ABD'nin yalnız bu günlerde değil, uzun yıllardan beri Türkiye ile dalga geçmekte olduğunu, geçmiş bazı olaylara bakarak hatırlamamız mümkündür. Bu dalga geçmenin kökeninde yatan sinsi düşünceleri yazımızı okuyanlar kolayca anlayacaklar.

Rahmetli Turgut Özal'ın Başbakanlığı yıllarında yaşanan garip bir olayla başlıyalım yazımıza.

Cudi Dağında kalabalık bir PKK grubu çembere alınmıştı. Kuşatma ve çatışma birkaç gün boyunca devam etti. PKK lılar çok güç durumdaydı. Teslim olmakla, ölmek arasında seçim yapacak hale gelmişlerdi. İşte bu aşamada garip bir olay yaşandı. İki ABD helikopteri bölgeye geldi. Kuşatma altındaki PKK teröristlerine on yedi çuval dolusu gıda maddesi, ilaç ve mühimmat atarak bölgeden uzaklaştılar. Olaya şahit olan bir astsubay başçavuş, durumu ilgililere rapor etti. Olay bilgileri Genelkurmaya ve Başbakana ulaştırıldı.

ABD yetkilileri ile temasa geçilerek, olayın nedeni soruldu. ABD'den gelen açıklama ve özür kargaları bile güldürecek kadar acayip ve aptallarla bile yutturulamayacak kadar da komikti.

ABD'nin açıklamasına göre Diyarbakır'dan kalkan Çekiç Güç helikopterleri yolu şaşırmışlardı. Güneye gidecekleri gerekirken, yolu şaşırarak kuzeye yönelmişlerdi.

Çağın en gelişmiş teknolojik ve elektronik donanımına sahip bu helikopterler gittikleri yönü bile şaşıracak kadar acizlerse, neden kuzeye değil de, mesela batıya yönelmediler?

Neden yolu şaşırarak, bir gün de Gaziantep'e çuvallarla erzak, ilaç ve mühimmat atmadılar?

ABD helikopterlerine yüklenen ve yalnızca PKK'nın ihtiyaçlarına yönelik on yedi çuval malzeme de mutlaka yanlışlıkla yüklenmiş olmalı. Güney yerine kuzeye yönelen dangala k pilotlar da uyuşturucu mu kullanmışlardı acaba?

Yoksa ulaşacakları hedefin koordinatlarını veren, helikopterleri havada izleyen, ilgili malzemeleri dağın tepesine bırakmalarını emreden komutanlar mı dangalaktı?

Aslında bu olayı okuyan sizler dangalağın kim ve kimler olduğunu daha
kolay bir şekilde anlamış olmalısınız...

PKK'yı bugünlere taşıyanların ABD olduğunu bilmemek dangalaklığın
zirvesinde kamp kurmaktır.


***


Irak işgalinin ardından yaşanan, on bir er ve subayımızın başına çuval geçirme olayı hala hafızalarımızı tahrik ve taciz etmekte.

O olayda da ABD dansözlüğü elden bırakmadı.

Olaya yine yanlışlık süsü verilmesi denendi ama bu defa yutturmayı başaramadılar. Hükümetimizin dili tutulmuştu. O günlerde hükümetten aklı başında ve gerektiği
şekilde bir tepki geldiğini hatırlamıyorum.

ABD karşı verilen sözleri yerine getiremeyen hükümet ise resmen şok olmuştu.

Bu olayda TSK bürosundaki bilgisayarlara el konuldu. Askerlerin başına Irak'lı esirlere uygulanan metotla çuval geçirildi. El konulan bilgisayarlar tahrip edildiler. İçindeki bilgilerin gizlilik derecesini ise bilemiyoruz.

Bu olay nedeni ile ilgili ABD makamları özür dilediler mi?

AKP iktidarının bütün ısrarlarına rağmen özür dilenmedi. Neredeyse bizim özür dilememiz istenecekti.

Çuval olayının amacı verdiği sözlerin arkasında duramayan AKP iktidarına gözdağı vermek, TSK' ni küçük düşürmek, moralini bozmaktı. Türkiye siyasetinin ve Meclis'in duyarsızlığı nedeniyle TSK de bir şey yapamadı. Çuval olayını yutmak zorunda kaldık.

Ancak, Türk halkı yutmadı. Türk halkı ABD'yi dostluk defterinden bütünüyle sildi. Nefret ve öfke dönemi başladı.

Türk halkının tepki ve nefretinden rahatsızlık duyan ABD, hükümete baskı yaparak, komiklik ve dangalaklığını sürdürdü. AKP iktidarından Türk halkının ABD'yi sevmediği, sevmesi için de gerekeni yapmasını istedi. Demek ki, ABD emredecek, Türk halkı da ABD'ye aşık olacak...

Bu Türkiye ile dalga geçmenin ve hafife almanın açık göstergesi değil mi?

***


TSK Kuzey Irak sınırına yığınak yapmakta. Artan PKK saldırıları ve şehit sayısının verdiği rahatsızlık bunu gerektirmekte.

Sınırdaki hareketlilik haftalardır devam ediyor. Sınır boyunca Türkiye'ye geçmeye çalışan kalabalık PKK teröristleriyle çatışmalar yaşanıyor.

TSK helikopterleri sınırın sıfır noktasında keşif uçuşları yapmaktalar. Türk F 16 ları zaman zaman bölge üzerinde uçmakta...

Geçen gün iki ABD F 16 savaş uçağı garip bir şekilde sınırı geçerek Türk Hava Sahasını ihlal ettiler.

Üstelik anlık bir ihlal değildi bu. En uzun süreli (Dört dakika) bir hava sahası ihlaliydi. İşin garip tarafı, ABD savaş uçaklarının ihlal ettiği bölge, TSK nin yığınak
yaptığı bölgenin hava sahası.

Diyarbakır'dan savaşan şahinler havalandı ama bu süre içinde ABD uçakları sınırın güneyine geçerek, izlerini kaybettirdiler. ABD'ye verilen notanın yanıtı da bizimle dalga geçtiklerinin net bir ifadesi. Güya ABD savaş uçakları yanlışlıkla sınırı geçmişler.


Bölge üzerinde cirit oynayan ABD askeri uyduları, İncirlikteki Amerikan radarları, Diyarbakır yakınlarındaki Echel Mobil sistemi, Irak coğrafyasındaki ABD radarları, uçakların havalandıkları üsten izlenmesi ve uçak gemilerindeki gelişmiş radarlar, uçaklarda bulunan ve hata yapması mümkün olmayan elektronik donanımlara rağmen, bu dangalaklar hata yapıyorlar ve biz de buna inanacağız.

Kendileri eşekse, herkesi de eşek mi sanıyorlar acaba?

Farzedelim ki, yanlışlık olduğunu kabul ettik.

Bu olay iki pilotun yanlışlığı ile sınırlı değil ki. Böyle bir yanlışlık ABD ordusunun Irakta görevli üst düzey komuta kademeleri ile, gelişmiş ABD teknolojisinin her an, her yanlışı yapacağı anlamını taşır.

İncirlikten Basra Körfezine uzanan bölge içindeki bütün ABD radarları yanılmıştır. Bölge üzerindeki çok sayıda ABD askeri uyduları yanılmıştır. Uçakların havalandığı uçak gemisi personel ve yönetimleri yanılmıştır.

Yanlış yöne giden savaş uçaklarını uyarmakla görevli sistem yanılmıştır. Teknoloji harikası savaş uçaklarının yön ve hedef belirleme sistemleri yanılmıştır. Yükseklerden yerdeki bir karıncayı bile tesbit edebilen ABD askeri uyduları yanılmıştır. Bu yanlışları
izleyerek varacağımız en son nokta ise Pentagon yanılmıştır...

Yahu, dünyanın süper gücü, dünyanın pislik üretmekle görevli jandarması, dünyanın en gelişmiş savaş teknolojisi bu kadar dandik mi?

ABD başkanının aptal olduğu tescilli ama, ABD ordusunun aptal olduğu tescilli değil. Ancak, ortada net olarak görünen bir aptallık var.

Acaba aptallık nerede ve kimde?

Sanırım bu sorunun yanıtı Aziz Nesin'de.

Şahsen ben, TSK 'nın moralini bozmaya çalışıldığından ve Türkiye ile
dalga geçildiğinden kesinlikle eminim.

Biz alaya alınacak bir devlet miyiz?

1402, Ankara savaşında Topal Timur Yıldırım Bayezit'i esir aldığında
şu ünlü sözleri sarfetmişti.

--Dünya senin gibi bir körle, benim gibi bir topala mı kaldı?

Tarih tekerrür ediyor. Şimdi de dünya aptallara kaldı. Bu aptallık
oyunu Türkiye üzerinde yoğunlaşmakta.Mehmet Nacar

_________________
"Dünden yeni, bugünden eski"

 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
efex61
Hamiş
TurkBoard Fan


Kayıt: 21.05.2006
Üye No: 60,954
Şehir: TRABZON
Offline
Tarih: 03 Ağustos 2007, 04:07 Tek mesaj gösterimi2

Tek kelime ile mükemmel bir yazı...abd gerçeği ortada zaten!Neden hala güneşi balçıkla sıvamaya çalışıyorlar anlamış değilim...
Ezdiler bizi elleriden geldikçe...Ne kadar zoruma gidiyor anlatamam!Birde hükümetin başındaki ezikler seslerini çıkarmıyorlar ya!Delirmemek elde değil!
Bu böyle gitmez!Bu iş bu hükümet ile olmaz!Verilen tavizler can sıkmaya,hakiki vatanseverlerin sinirine dokunmaya başladı...


Görünen o ki,böyle abdnin dediğini yapan bir hükümet başta oldukça bu tür olaylar artacak...

Tek Güvencem TSK...
_________________
İnsan yüreği bir sarkaç gibidir işte böyle... İstediği noktaya ulaştığı anda tüm hızıyla tam tersi tarafa kaymaya başlar.
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
enes++
Program Takımı
Program Takımı


Kayıt: 07.05.2006
Üye No: 58,973
Şehir: İstanbul
Offline
Tarih: 03 Ağustos 2007, 10:00 Tek mesaj gösterimi3

« efex61 » demiş ki:
Tek kelime ile mükemmel bir yazı...abd gerçeği ortada zaten!Neden hala güneşi balçıkla sıvamaya çalışıyorlar anlamış değilim...
Ezdiler bizi elleriden geldikçe...Ne kadar zoruma gidiyor anlatamam!Birde hükümetin başındaki ezikler seslerini çıkarmıyorlar ya!Delirmemek elde değil!
Bu böyle gitmez!Bu iş bu hükümet ile olmaz!Verilen tavizler can sıkmaya,hakiki vatanseverlerin sinirine dokunmaya başladı...


Görünen o ki,böyle abdnin dediğini yapan bir hükümet başta oldukça bu tür olaylar artacak...

Tek Güvencem TSK...


Katılıyorum.Şu Kuzey Irak operasyonu bir gerçekleşse çok iyi olacak.
_________________
Theres so many fighting
To get past the pearly gates
But nobody ever wants to die or get saved...
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
gyagtuKayıt: 26.05.2005
Üye No: 11,354
Şehir: Ankara
Offline
Tarih: 03 Ağustos 2007, 13:05 Tek mesaj gösterimi4

amrikaya uşaklık yapanları bu ülkenin başına getirmekte ısrarcı olduğumuz sürece onlarda bizimle dalga geçmeye devam edecekler. Çünkü en doğal hakları, biz "amerikan ampulü" kullandığımız sürece onlar da bizi kullanacak!!!
_________________
[gorki] is here! Hımmm

Güneşimize Sahip Çıkalım

"Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün, “Ne mutlu Türküm diyene!” anlayışına karşı çıkan herkes Türkiye Cumhuriyeti’nin düşmanıdır ve öyle kalacaktır!!!"
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
hector
Kemalist


Kayıt: 11.03.2005
Üye No: 1,317
Şehir: Antalya
Offline
Tarih: 03 Ağustos 2007, 17:15 Tek mesaj gösterimi5

« gyagtu » demiş ki:
amrikaya uşaklık yapanları bu ülkenin başına getirmekte ısrarcı olduğumuz sürece onlarda bizimle dalga geçmeye devam edecekler. Çünkü en doğal hakları, biz "amerikan ampulü" kullandığımız sürece onlar da bizi kullanacak!!!


doğru söze ne denir..
güvencemiz ordumuz...
_________________

Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır. Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyarız.

K.Atatürk
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
efex61
Hamiş
TurkBoard Fan


Kayıt: 21.05.2006
Üye No: 60,954
Şehir: TRABZON
Offline
Tarih: 03 Ağustos 2007, 18:08 Tek mesaj gösterimi6

Gerçekler ortada olduktan sonrda fazla söze ne hacet...
Biz birileri gibi amerikanın köpeği olmadığımız göstereceğiz elbet zamanla...

_________________
İnsan yüreği bir sarkaç gibidir işte böyle... İstediği noktaya ulaştığı anda tüm hızıyla tam tersi tarafa kaymaya başlar.
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
yüzsüz_yürekKayıt: 16.09.2006
Üye No: 68,819
Offline
Tarih: 03 Ağustos 2007, 18:21 Tek mesaj gösterimi7

yazı çok güzeldi teşekkürler Gülücük alayına isyan...
_________________
Hiçbir şey bedava verilenden daha pahalı değildir.
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
aysiraKayıt: 23.04.2006
Üye No: 57,186
Offline
Tarih: 03 Ağustos 2007, 22:31 Tek mesaj gösterimi8

« gyagtu » demiş ki:
amrikaya uşaklık yapanları bu ülkenin başına getirmekte ısrarcı olduğumuz sürece onlarda bizimle dalga geçmeye devam edecekler. Çünkü en doğal hakları, biz "amerikan ampulü" kullandığımız sürece onlar da bizi kullanacak!!!


aynen katılıyorum.
_________________
Sen öldüğünü cümlelerle anlatmaya çalışırken gelen bir yaşanmışlık hikayesine tutunur parmakların ..Tebrizi..
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
RemoxiL
Pff
TurkBoard Fan


Uzaklaştırıldı
Kayıt: 12.05.2006
Üye No: 59,756
Şehir: 16/Saturn
Offline


Yasaklandım

Tarih: 04 Ağustos 2007, 13:43 Tek mesaj gösterimi9

« gyagtu » demiş ki:
amrikaya uşaklık yapanları bu ülkenin başına getirmekte ısrarcı olduğumuz sürece onlarda bizimle dalga geçmeye devam edecekler. Çünkü en doğal hakları, biz "amerikan ampulü" kullandığımız sürece onlar da bizi kullanacak!!!


aynen katılıyorum.bu milletimiz bu kadar bilinçsiz mi anlam veremiyorum.bikaç sene sonra Türkiye de satılmayan yer kalmaz diye düşünüyorum.
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
papatya_
reckless


Kayıt: 16.11.2006
Üye No: 70,684
Şehir: İstanbuL
Offline
Tarih: 04 Ağustos 2007, 13:51 Tek mesaj gösterimi10

çok güzel bi yazı öncelikle paylaştığın için tŞk Saygılar

birileri (tayyyyy...) amerikanın bu saçma salak açıklamaları ve yanlışlarını yutar gibi göründüğü sürece devam edicek bunlar
_________________
Kaptanı benim bu geminin en son ben çıkarım,
panik etmeyin.
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 3 sayfa) [Bu başlıkta 27 mesaj bulunuyor]
Sayfa::  1
« Önceki başlıkSonraki başlık »


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz
TurkBoard çerezlerini temizle