Fasl-ı Hazan

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
Sayfa::  1
 Yazar  Mesaj
Lehfan
- nâr -
TurkBoard Fan

Uzaklaştırıldı
Üye No: 1,042

Yasaklandım

Tarih: 31 Ağustos 2007, 10:58 Tek mesaj gösterimi1

Klibin yüklenmesi için biraz sabır (=

Sonbahar;
İnsanların kendisiyle başbaşa kalışının mevsim, en çok iç yolculuğuna çıktığı ve hiç bilmediği odalarınının keşfinin mevsimi, Eylülse bu yolculuğun ilk kapısı...Kışa, ölüme,yeniden dirilişe, beyaza, saflığa açılan ilk kapıdır Eylül.

Hoşgeldin Eylül,
Yağmurlu gözlerin, buğulu sabahların ve serin akşamlarınla...Eylülü çok severiz biz, hüzün mevsiminin başlangıcıdır ama insanın içini acıtan türden bir değil, sarı ince ince sızlatan melankolik bir hüzün...

"Güller ki bütün mevsim, usanmış kanamaktan,
Güller ki bakıp yollara beklerdi hazanı,
Güller gibi aylarca hayal ettim uzaktan,
Yaprakların altın gibi savrulduğu anı."

Gözlerimizi açıp herşeye daha bir dikkatli bakmamızı sağlayan, duyarlılığımızı arttıran, detayları çok daha kolay farkettiren bir hüzün.

"Hazan" eskilerin diliyle, yada melankoli belki... Nasıl tanımlanırsa tanımlansın kavurucu sıcakların ardından susamış yüreğimizi serin yağmurlarıyla ferahlatan merhametli bir el gibisin sen...Gelecek olan uzun gecelerin, içimize çekileceğimiz soğuk günlerin, içilecek fincanlar dolusu sıcak çayın, okunacak kitapların, üzerimize şefkatle örtülecek battaniyelerin, havadaki kömür kokularının, ıssız ve soğuk sokakların, duru, berrak ama buz gibi sabahların...Kışın habercisi. Vivaldi'nin bize aktarmaya çalıştığı herşeyin bir birleşimisin, çok severiz seni biz, adı da kendi de güzel ay, Eylül.

Hoşgeldin sonbahar.

"Son bahar"ı olamayacaksın asla bu dünyanın, o yüzden güzelsin ya işte. Devinimin, değişimin, geçişin, duramayıp gitmenin, yolculuğun, sevginin ve hüznün, yeni başlangıçların mevsimi, güzel sonbahar,

hoşgeldin...

« İskender Pala » demiş ki:
Eylül... Fersude sonbaharların giriş kapısı... İlk yaz rüzgârından alınmış bir hızla savrulan düşüncelerin, hoyrat hayallerin ve avare zamanların yorgunluğu, kırgınlığı, pejmürdeliği içinde yeniden derlenip toparlanması gereken hayatın rengi... Ve yeniden başlamanın yorgun ritmini hatırlatan yağmurlar... Bölük pörçük hatıralar, kırık dökük sevinçler... Şiir kılığında gelen acı... Eylül işte; nâm–ı diğer, hüzün...

Bilmiyorum, siz bu yazıyı okurken yağmur yağıyor olacak mı?.. Belki yapraklar savruluyordur şimdi bulunduğunuz şehirde; belki sular kararıyordur yavaş yavaş... Altın kızılı bir gurubun soyunmuş dalında çifte kumruları seyrediyorsunuz belki de... Bir sanatoryum bahçesinde gezinen uzun saçlı, zayıf ve genç iki kaderdaştır belki ikindiler ve yağmurlar... Belki sizin kentin huzurludur akşamları, belki de alaca düşmüş gecenin bir yüzünde siyah tırnaklarını ruhunuza geçirmeye çalışan ifritler dolaşır... Eylül işte; nâm–ı diğer melal...

Tenha yollar, aşınmış günler, hayata dar gelen arzular ve kanadı kırık kuşlar... Tabiatın birden uyanıp gerçeği gören yüzü... Kıymeti bilinmeyen lezzetin çamurlara bulaşmış sarı bir acılık tarafından istilasına karşı şaşkınlık... Acıların beyhude, sevinçlerin zavallı, mutlulukların fanî olduğunu anlamanın dehşeti... Eylül işte; nâm–ı diğer, ölümün rengi...

Eylül... Yaşanmamış mevsimlerin en gerçeği... Uçuk benizli koşuşturmacalar, yeniden kurulan defter–kitap pazarı... Eski okul çantasına kalem yerine ancak gözyaşını koyarak okula giden minik adımlar... Yoksul mahallelerde gitgide çamurlanacak karanlık sokaklar... Camlara mıhlanıp 70 yıllık muhteşem bir sükût ile yolları seyreden kırçıl hatıralar... Ciğer paresini okula eksik kitapla gönderen annenin yüreğindeki çizik... Para etse canını da verir ama... Eylül işte; nâm–ı diğer, acının mührü...

"Melali anlamayan nesle âşina değiliz"

İnsanın bu mevsimde ya ağlayası, ya şair olası gelir ya!..

Klibi indirmek için alttaki linklere tıklayabilirsiniz

swf uzantılı hali (izlemek için ek program gerekli)

Executable Flash, (izlemek için ek programa ihtiyaç duymazsınız)

"Dünden yeni, bugünden eski"

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
all_alone
"janjanlı"

Üye No: 71,097

Yasaklandım

Tarih: 31 Ağustos 2007, 11:32 Tek mesaj gösterimi2

gelme!
ağlamak geliyor içimden
umut geçiyor en ucra köşemden
gelme!
tam unutmaya meyilliyken
son bir yaprağa medet bağlamışken
düşerme yitirme götürme
gelme!
can çekişiyorum gidenlerle
parçası bende kalanlarla
yitirdiğim çocukluğumla
gelme! gelme!
ağlıyorum....

Ve bu akşam ki titretiyor
Bende esin ve hüznün tellerini
Uzak
Ve mâvi gölgeli bir beldeden ayrı kalarak
Sürgün ve ayrılığa yazgılı bu yerde tutukluyuz.

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Sch
vive l'Amour`

Üye No: 72,921

Tarih: 31 Ağustos 2007, 12:11 Tek mesaj gösterimi3

Muazzam...

Not-Not: 
Klibi henüz izlemedim :')

P i r o u e t t e

Üye No: 47,148

Tarih: 31 Ağustos 2007, 12:28 Tek mesaj gösterimi4

Üzgünüm

hiç ummazdım oldu son baharda hediye gibi aşk mı_?

Üye No: 49,712

Tarih: 31 Ağustos 2007, 12:43 Tek mesaj gösterimi5

CorNeLLiuS Utandı

çok hoştuu Punky tebriklerr ağbiş Öpücük Saygılar

Nûrü's Subh
bihrûze'
TurkBoard Fan

Üye No: 55,832

Uyarı : 1

Tarih: 31 Ağustos 2007, 12:43 Tek mesaj gösterimi6

fevkaledenin fevk'indesin yine Of yaa

-=RuH=-
Emektar

Üye No: 3,604

Tarih: 31 Ağustos 2007, 13:18 Tek mesaj gösterimi7

izlemedim daha..
izlermiyim onu da bilmiyorum ama söylemek istediğim bir şey var..

.... not the end..

ona göre.

~~BLueBerry~~
Resimli Şarkı

Üye No: 52,768

Tarih: 31 Ağustos 2007, 16:33 Tek mesaj gösterimi8

« Tutsak 29'08'07'de » demiş ki:
hüzne meyiLLiyim bu günLerde
yapmayın... Of yaa

ben bir iLk bahar çocuğuyum oysa...

beLki bir gün oLur bu dünya durur...

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Romantik Serseri
Asla Vazgeçme

Uzaklaştırıldı
Üye No: 27,026

Yasaklandım

Tarih: 31 Ağustos 2007, 17:07 Tek mesaj gösterimi9

Ne demişse ;

« İskender Pala » demiş ki:

Evli Barklı =)

Üye No: 71,506
Gizli

Tarih: 31 Ağustos 2007, 17:15 Tek mesaj gösterimi10

« puspus » demiş ki:
izlemedim daha..
izlermiyim onu da bilmiyorum ama söylemek istediğim bir şey var..

.... not the end..

ona göre.

umarım değildir...

Çok klasik olcak ama bu çalışmayı övmek çalışmanın güzelliği yanında az kalacağından sadece Emeğine yüreğine sağlık....

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 5 sayfa) [Bu başlıkta 45 mesaj bulunuyor]
Sayfa::  1
« Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz
TurkBoard çerezlerini temizle