Ermenilerin Yalanları Denizde Boğuldu

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
 Yazar  Mesaj
TuRKuaZ'm
alaturka
Emektar


Kayıt: 22.08.2007
Üye No: 88,185
Şehir: İstanbul
Offline
Tarih: 27 Nisan 2010, 23:22 Tek mesaj gösterimi1

New York`un Manhattan Adası`ndaki La Guardia Lisesi yetkilileri, Türk öğrenci Deniz Olgaç İlhan`dan, `Dünya Tarihi` dersinde, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarını destekleyen bir ev ödevi istemişti. TAKVİM, büyük bir skandala neden olan bu olaydan sonra Deniz`in hazırladığı ve `Tokat gibi cevap` niteliği taşıyan ödeve ulaştı. Deniz, dünyanın en saygın tarihçileri Prof. Dr. Norman Stone, Prof. Dr. Stanford Shaw, Prof. Dr. Justin McCarthy, ABD eski Başkanı Ronald Reagan`ın danışmanı Bruce Fein ve Ermenistan`ın ilk başbakanı Ovaness Kaçaznuni`nin sözde soykırımla ilgili çalışmalarını ödevine koydu. Okul yönetimini bile şaşkınlığa düşüren bu ödev, New York`ta yaşayan ve lobi faaliyetlerini sürdüren Ermeni derneklerini de umutsuzluğa itti.

Çünkü adı geçen tarihçilerin hazırladığı çok önemli eserleri devlet okullarında okutuluyor. Fein`in ve Ermenistan eski Başbakanı Kaçaznuni`nin açıklamaları da yıllardır Ermeniler`in cevap veremediği bir soru olarak duruyordu. Şimdi, sadece 16 yaşındaki Deniz`in `Onlar söyledi` başlığıyla ödev olarak hazırladığı `harika cevabı` Ermeniler`in yatsıya kadar yanan mumlarını da söndürdü. İşte ödevdeki yanıtlar:Prof. Stanford Shaw (ABD`li tarihçi)
Osmanlı tarihi ve sözde Ermeni soykırımı alanında birçok çalışma yaptım. Ortaya çıkan gerçek bu iddiaların asılsız olduğudur. 1977 yılında doğruları söylediğim için Ermeniler evimi yaktı. Dayanağı olmayan hiçbir bilgiyi kabul etmem. Tarih de kabul etmez.Prof. Justin McCarthy (ABD`li tarihçi)Ermeni tarihinin büyük bölümü sonradan uyduruldu. 1915`te orada bulunan Fransız, İngiliz diplomatlar, Osmanlı`nın suçlu olmadığını bildiği halde gerçeği açıklamadı. Gerçek, günlüklerinde ortaya çıktı. Gerçeği görüp de söylemeyen kişi gerçek düşmanıdır. Hiç kimse soykırımdan söz edemez.Kaçaznuni (Ermenistan 1. Başbakanı)
1. Dünya Savaşı öncesinde gönüllü silahlı birliklerin oluşturulması hataydı. Osmanlı`dan yana olan güç dengesi hesaba katılmamıştı. Tehcir kararı amacına uygundu. Türkiye savunma içgüdüsüyle hareket etmişti.ABD eski Başkanı Ronald Reagan`ın hukuk danışmanı Bruce Fein:
Soykırım iddialarının tamamen gerçek dışıdır. Reagan döneminde bu konuyla ilgili çalışma yapıldı ve iddiaların gerçek dışı olduğu kanıtlandı. Ermeniler`in yaptığı Osmanlı`ya ihanetti ve bu durumda Osmanlı yönetimi askeri açıdan hassas olan bölgelerdeki Ermeniler`i bölgeden çıkartmak istedi. Buna `soykırım` demek komik. Osmanlı`nın böyle bir amacı olsa Ermeniler`e kötü davranan Osmanlı subayları idam eder miydi?Prof. Dr. Norman Stone (ABD`li tarihçi):1915`te soykırım olmadı. Ermeniler bazı dökümanlar hazırladı. Ancak dokümanların düzmece olduğu çok aşikar. Tarihler ve imzalarda basit hatalar yapılmış. Bu da soykırım iddialarının yalan olduğunu gösteriyor.OĞLUM GERÇEKLERİ YAZDI
Deniz`in babası Serdar İlhan da oğlunun sadece gerçekleri ödevine yazdığını söyledi. İlhan, `Oğlum resim aşığı. Bu tarz bir ödev skandal. Deniz, dünyanın en saygın tarihçilerinin araştırmalarını ödevine ilave etti` dedi.

_________________
../seni bu kör kuyulardan salan neyin şarkısıysa,
gözlerinin kahvesinden içtiğim de oydu..
Şimdi eksilen her yanıma adını verdim,
bu yüzden güzelim ben..
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [1 Mesaj] « Önceki başlıkSonraki başlık »


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz
TurkBoard çerezlerini temizle