Ermeni Yalanlarına Son

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
 Yazar  Mesaj
TuRKuaZ'm
alaturka
Emektar


Kayıt: 22.08.2007
Üye No: 88,185
Şehir: İstanbul
Offline
Tarih: 25 Nisan 2010, 17:12 Tek mesaj gösterimi1

Ermeni diasporasının tehcir sonrası 1,5 milyon Ermeni`nin yok edildiği tezini çürüten ABD`deki `çok gizli` belgelere ulaşıldı.

Tarihçi Cezmi Yurtsever, ABD`nin devlet arşivinde `NARA 867.4016/816` numarada kayıtlı bulunan ve üzerinde 1961 yılına kadar açılması yasak `çok gizlidir` damgası bulunan belgenin bir kopyasına ulaştığını kaydetti.

Yurtsever, `Amerika`da ortaya çıkan belgede Ermenilerin İstanbul ve Anadolu`da 281 bin Ermeni`nin yaşadığı bilgilerine yer veriliyor. Dünyadaki Ermenilerin toplam sayısı ise 3 milyon olarak açıklanıyor. Bu bilgiler 1915 olayları sonucu 1,5 milyon Ermeni`nin soykırıma uğradığı görüşlerini propaganda ortamında savunan Ermeni diasporasının tarih tezlerinin esastan sorgulanmasını sağlıyor.` dedi.

Yurtsever, `soykırım` bilgilerinin abartılı olduğu kadar tarihi analiz ve eleştiriler dikkate alınırsa gerçekleri de yansıtmadığını belirterek, `Osmanlı yönetiminin Ermenilerle ilgili sürgün, göç ve ölümler dahil 1915-1922 yılları arasında yaşananlar ile ilgili olarak ABD`nin devlet arşivinde `NARA 867.4016/816` numarada kayıtlı bulunan ve üzerinde 1961 yılına kadar açılması yasak `çok gizlidir` damgası bulunan belgenin bir kopyasına ulaştım. Belgenin düzenleme tarihi Kasım 1922`de elde edilen savaş sonuçları ayrıntılarını açıklayan James W. Gerard imzası ile ABD Dışişleri Bakanlığı`na gönderilen `gizli rapor` mektup olarak açıklanmış. Belgenin içeriği 1922 yılındaki dünyada yaşayan Ermenilerin toplu sayısı hakkında bilgiler yer alıyor.` şeklinde konuştu.

BELGENİN TÜRKÇESİ

`Dünyadaki Ermenilerin yaklaşık sayısı, Kasım 1922. Toplam gösterge aşağıdadır: Türkiye`den gelen mülteciler 817 bin 878`dir. Mülteci rakamları (İstanbul`daki) İngiliz Elçiliği ve Yakındoğu Yardım Kuruluşu`ndan 1921 yılında alınmıştır. Rakamlara bedeni gücü olan Kemalistlerin elindeki, kadın ve çocuklar -Kavimleri Cemiyeti`ne göre- İslam`a geçmeye zorlanmış yaklaşık 95.000 kişi vardır, dahil değildir.`

GİZLİ ARŞİV BELGELERİ ADANA`DA SERGİLENECEK


915 yılından 1922`yekadar geçen zaman içinde yaşanan Ermeni göçleri, yerleşim ve yapılan yardımlarla ilgili olarak Ermeni gizli belgelerinin yer aldığı AGBU kuruluşunun arşivinde yer alan fotoğraf ve belgeleri 26-30 Nisan tarihlerinde Adana Büyükşehir Belediyesi önünde `Adana`dan Halep`e Tehcir Yolu` adıyla sergilenecek.

_________________
../seni bu kör kuyulardan salan neyin şarkısıysa,
gözlerinin kahvesinden içtiğim de oydu..
Şimdi eksilen her yanıma adını verdim,
bu yüzden güzelim ben..
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
ClavicuLa NoX
Bye people!
TurkBoard Fan


Kayıt: 15.08.2007
Üye No: 87,619
Offline


Uyarı : 1

Tarih: 25 Nisan 2010, 19:35 Tek mesaj gösterimi2

Nasıl ele geçirdiler acaba? Ayrıca yeterli değil. Dünyaya lanse edilmesi gerekiyor, bize değil.
_________________
9 Temmuz 2005:
X: Beyond The Black Diamond Gates arıyorum.
Y: Turkboard diye bir site var, orada bulursun.
X: Hemen üye olayım.
11 Temmuz 2011:
Not-Not: 
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 2 mesaj bulunuyor] « Önceki başlıkSonraki başlık »


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz
TurkBoard çerezlerini temizle