Erdekte Tatil

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
 Yazar  Mesaj
ensah

Üye No: 4,053

Tarih: 21 Ağustos 2019, 19:08 Tek mesaj gösterimi1

Çok beğendiğim yerleri sizlerle paylaşmak istedim. Bize göre yeni çoğumuzun bildiği yerleri keşfettim. Ben Bursa'dayım ama yıllardır genelde güney yada ege sahillerinde tatil yapmayı tercih ettim, dibimizdeki Erdek ve dahada güzel sahile sahip Ocakları görmeden. Yaz sezonunda en az 2 yada 3 kez tatil yapmaya çalışıyorum imkanlarım ve avantajlar doğrultusunda. Ramazan Bayramı dolayısıyla çoğu otel doluydu yada bütçeme fazla geldi. Ama bayram sonunda okulların açık olmasının anlamı yoktu dersler bitmiş, notlar verilmişti. Kısaca çocuklarla beraber okulu kırdım. Tatil amacım hep en az yol yorgunluğu, mutlu bir tatil geçirmek oldu. İşlerimi ayarladım 3-4 gecelik bir fırsat buldum. Araştırdım 2 saati bulmayan bir yolculukla ulaşabileceğim en güzel yer olarak Erdek Ocaklar vardı. Okullar kapanıp sezon açılmaması büyük şanstı ve ilk kez yer ayırtmadan tatile çıktım. Saat 10:00 gibi Bursa'dan hareketle Erdek çuğra vs. kafama göre yer yoktu geçtim saat:13:30 gibi Ocaklara ulaştım ve gezme şansım oldu. Sezon başı olduğu için çoğu apartlar ve oteller %50 gibi boştu.(%50 yide ileri yaştaki insanlar düzenli olarak sezon başı yada sonu farketmiyor düzenli gelenleri var yada turistik turlarla dolduruyorlar.) Burda bu şansları kullanan tatilcilere şans doğuyor. Banada doğdu ama çok güzel insanlarla tanıştım. Bursa'ya yakın ve ekonomik bi yer olduğu için bugüne kadar 2.5 ay içinde tam 5 kez toplamda 22 gün apart ve otellerde konaklama fırsatım oldu. İşlerim uygun olursa 29 Ağustosta yine orlarda olucam tadına doyamadım. Kısaca size tavsiye edeceğim harika bir yer. Öncelikle tatil beldelerinde özlediğimiz güleryüzlü insanların burda olduğunu keşfettim. Esnafın %95 i samimi ve üzülerek söylüyorum ki çarşısı Bursa'dan ucuz maalesefki biz Mudanya veya Gemlik'te kendi şehrimizde turist muamelesi görüyoruz. Yerel marketleri, kasap ve manavları bence yeterli ve kaliteli ürünler satıyor. Zaten bilindik büyük market şubeleride mevcut. Temizlik konusunda kaldığım yerlerin hepsi gerçekten 10 üzerinden 10 almasa bile 9.5 için çabalıyorlar. Tavsiye edeceğim apart ve otelleride paylaşmak istedim. Hepsinde bizzat kaldım ve kefilim diyebilirim. Kaldığım otel ve apartlar www.yaseminhotel.com, www.varhanapart.com, www.hotelsare.com, www.sahseraqua.com, www.aniapartotel.com ve aslında Erdek Ocaklar geliştirme derneğinin tavsiye ettiği otelleri sitesindende ( www.erdektetatil.com ) ulaşabileceğiniz oteller var. Ben memnun kaldım umarım sizde memnun kalırsınız. Mutlu tatiller... duydunuz mu?
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [1 Mesaj] « Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz
TurkBoard çerezlerini temizle