Ebru Sanatı İle İlgili Çok Güzel Bir Video

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
 Yazar  Mesaj
kazimsKayıt: 27.09.2005
Üye No: 29,862
Offline
Tarih: 09 Mart 2010, 02:56 Tek mesaj gösterimi1Alıntı:
Ebru - "Türk mramorirovaniem denilen kağıt işleme sanatı. Başlangıçta, görüntü su ve daha sonra kağıt veya kumaş transfer ... Bildiğiniz gibi, resimler tamamen yüzeyler, klasik kanvas ağaç ve kumaş için farklı yazabilirsiniz. Orada resim ... su yüzey o döner.
Sanat mramorirovaniya kağıt - Ebru - Orta Asya'da ortaya çıktı. O kadar ki, tartışmalıdır bu gün eski bir yere atılmıştı. Bazı varsayımlara göre, Ebru Hindistan, görünür ve sonra Persler, kim, Türkler bu Osmanlılar'dan devraldı tarafından devir alınmıştır. Başka bir sürümüne göre, Buhara, ve doğdu sonra İran Türkleri devraldı. Bir güvenle söyleyebilirim - Ebru oryantal kökleri vardır.
Küçük bir dikdörtgen çukur içinde ilk aşamada su özel olarak hazırlanmış kalın çözüm dökülen ve nektar gevena zayıf bir yapıştırıcı özelliğine sahip cins Astragalus (bir bitki sadece Türkiye'de) yetişir. Böylece su gerekli viskozite elde edilir.
Sonra bu karışımı, su boşanmak yoktur doğal renkleri ve yüzey kalır eklendi bir araya karmaşık ve özgün tasarımlar oluşturmak için karıştırılır.
Zemin mermer ustası Bu tür çizim yok. O su yüzeyinde ve boya birkaç damla koyar sonra ince bir sopayla damla formuna ekler.
Su için, Sonraki kağıt temiz bir sayfa koydu. Dikkatle çıkarın ve 5-10 saniye sonra kurumaya bırakın. Kağıt işe Aktarılan "tamamlandığında Ebru".
Kendime benzer bir şey yaratmak için en kolay yolu - yağlı boya ile denemektir. Su üzerine, bir Office tutkal ekleyebilir ve petrol veya baskı mürekkepleri terebentin boşanmak ofset olarak boya tutmak için.
Sonraki Yukarıda açıklandığı gibi hareket etmek. Belki Ebru sadece görünüş olacaktır, ancak bir zevk kendi elleriyle bir şey ne yapacağını ve ürününüzün benzersiz olduğunu biliyor ve kopyalama yapamazsınız.


Su Adı: Ebru Sanatı (çizim)
Yıl: 2009
Kalite: DVDRip
Format: MP4
Boyut: 103,22 MB


Video codec: MPEG4 Another
Audio codec: AAC
Video: MPEG4, 320x240 (4:3), 25 fps, 24 bit, 220 Kbps
Ses: AAC, 44,1 kHz, 2 kanal, (Sürüm 4) (LC), 96,0 Kbps
http://hotfile.com/dl/19757195/cf2fb35/Ebru_Sanati.rar.html

 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [1 Mesaj] « Önceki başlıkSonraki başlık »


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz
TurkBoard çerezlerini temizle