Çıplak Protesto

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
 Yazar  Mesaj
rebel_crow
worc_leber
TurkBoard Fan


Kayıt: 28.07.2005
Üye No: 21,343
Gizli
Tarih: 12 May 2006, 18:01 Tek mesaj gösterimi1

Viyana'daki zirveye çıplak eylem damgasını vurduAB Dönem Başkanı Avusturya’nın ev sahipliği yaptığı AB-Latin Amerika devlet veya hükümet başkanları zirvesi bugün Viyana’da başladı. Liderlerin aile fotoğrafı çektirecekleri sırada pankartlı eylem yapan bikinili bir kadın liderlerin gülüşmesine neden oldu. Aile fotoğrafı için platformda bulunan Başbakan Erdoğan, ilk şaşkınlığın ardından başını çevirerek, eylemi izlememeyi tercih etti. Venezuela lideri Chavez bikinin kadının "çok hoş" olduğunu ve ona "öpücük gönderdiğini" söyledi.
Viyana Kongre Merkezi’nde toplanan zirveye, AB üyesi 25 ülke ile, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu aday ülkelerin yanı sıra Latin Amerika ülkelerinin devlet veya hükümet başkanları katılıyor. BM Genel Sekreteri Kofi Annan da özel davetli olarak açılış oturumunda hazır bulundu.
Basın mensuplarının toplantının başlangıcından kısa süre görüntü almasına izin verilen açılış oturumundan sonra, aralarında Erdoğan'ın da bulunduğu zirveye katılan liderler birlikte "aile fotoğrafı" çektirdi. Fotoğraf çekimi sırasındaki bikinili eylem zirveye damgasını vurdu.
Liderlerin özel hazırlanmış platformda yerlerini almalarının hemen ardından, salona giren ve Arjantin'in El Diario Gazetesi adına akredite olan Evvangelina Carrozzo adlı bayan yarı çıplak şekilde elindeki pankartla liderlere doğru yürüdü. Uruguaylı olduğu bildirilen bir Greenpeace üyesi kadın, üzerindeki kıyafetleri çıkarıp, bikiniyle liderlerin önünden geçerek protesto eylemi yaptı. Güvenlik güçleri, Uruguay’daki çevre kirliğini protesto eden kadını, liderlerin şaşkın bakışları arasında salondan çıkararak, gözaltına aldı. Carrozzo'nun eylemi liderler arasında şaşkınlığa ve gülüşmelere neden oldu. Başbakan Erdoğan, ilk şaşkınlığın ardından başını çevirerek protestoyu izlememeyi tercih etti.
Chavez: Zirvedeki en iyi olaylardan biriydi

Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez, Avusturya'nın başkenti Viyana'da düzenlenen AB-Latin Amerika zirvesinin aile fotoğrafı çekimi sırasında bikinisiyle gösteri yapan çevreci kadına hayran kaldı.
Chavez, gazatecilere yaptığı açıklamada, Greenpeace eylemcisi Arjantinli kadının "çok hoş" olduğunu ve ona "öpücük gönderdiğini" söyledi. Chavez, "Bu, zirvedeki en iyi olaylardan biriydi" dedi.
Hugo Chavez, kadının talebiyle ilgili bir şey görmediğini, çünkü sadece kadına baktığını belirtti.
Giysilerini çıkararak püsküllü bikinisi ve uzun deri çizmeleriyle liderlerin önüne geçen Arjantinli Evangelina Carrozo, "çevre kirliliğine yol açtığı için Uruguay'daki kağıt fabrikasının kapatılmasını" talep etmişti.


Kimlik tespitinden sonra serbest bırakıldı

AB-Latin Amerika zirvesinin aile fotoğrafı çekimi sırasında soyunarak protesto gösterisi yapan Uruguaylı çevreci kadının kimlik tespitinden sonra akreditasyon kartı iptal edilerek serbest bırakıldığı açıklandı.
Aralarında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da bulunduğu liderlerin fotoğrafı çekilirken, giysilerini çıkararak mayo ile liderlerin önünden geçen ve "Uruguay'daki kağıt fabrikasının çevre kirliliğine neden olduğu için kapatılmasını" talep eden kadın göstericinin, gazeteci kimliğiyle akreditasyon kartı alarak toplantı salonuna kadar girdiği belirtildi.
Kongre merkezindeki bir polis yetkilisi, "kişisel bilgilerin açıklanmasını yasaklayan yasa gereğince" ismini açıklamadığı gösterici kadının akreditasyon kartı iptal edilerek, kongre merkezi önünden geçmekte olan tramvaya bindirilerek uzaklaştırıldığını söyledi.
Protesto gösterisine tanık olan AB ve Latin Amerikalı liderlerin, gülümsemeyle karşıladıkları, Uruguaylı kadının protesto gösterisine ilişkin AB dönem başkanı Avusturya tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı.


kaynak : milliyet

 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
rutin
TurkBoard Fan
TurkBoard Fan


Kayıt: 14.04.2006
Üye No: 55,893
Şehir: 312
Offline
Tarih: 15 May 2006, 02:40 Tek mesaj gösterimi2

green peace'cilere bayılıyom yaa çok ilginç gösteriler yapıyolar Hehehehe buda o grren peace gösteri örneklerinden biri işte Hehehehe Macarena konu yine nükleer enerji sanırım (gösterici karnaval kralçesiymiş fena parca değil hani Hehehehe hahahahaha hahahahaha )
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
kickshawKayıt: 09.07.2005
Üye No: 18,407
Offline
Tarih: 21 May 2006, 19:54 Tek mesaj gösterimi3

Chavez'in yorumuna bayıldım. Laf sokmakta üstüne yok. Çok Mutlu Bu arada hatunun perhiz yapması iyi olur.
_________________
Hoşçakal Turkboard...
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
wiseguyKayıt: 15.06.2005
Üye No: 14,658
Offline
Tarih: 23 May 2006, 00:12 Tek mesaj gösterimi4

« kickshaw » demiş ki:
Chavez'in yorumuna bayıldım. Laf sokmakta üstüne yok. Çok Mutlu Bu arada hatunun perhiz yapması iyi olur.


Evet ya ben de bayılıyorum Chavez'e!!!
Bişe merak ettim ben, bizim başbakan da oradaydı. Acaba dava açmış mı protestocuya? Gülücük
(Evet ya TV'den çıtır görünüyordu hatun, ama ööle değilmiş)


2 Sn sonra gelen Edit : Mesaj sayım 1000 olmuş bu arada bu mesajla, buradan buna vesile olan protestocuya, Chavez'e ve başbakan rte'ye şükranlarımı sunuyorum
.
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
kickshawKayıt: 09.07.2005
Üye No: 18,407
Offline
Tarih: 25 May 2006, 19:29 Tek mesaj gösterimi5

Başbakana RTE demeyelim. Bazıları kıl oluyormuş. Polemik olmasın yani. Gülücük
_________________
Hoşçakal Turkboard...
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 5 mesaj bulunuyor] « Önceki başlıkSonraki başlık »


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz
TurkBoard çerezlerini temizle