betimleme-öyküleme arasındaki fark nedir?? yardım

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
 Yazar  Mesaj
burakk_8_4

Üye No: 123,931

Tarih: 31 May 2008, 18:18 Tek mesaj gösterimi1

ardaslar gerçekten bu konulara canım çok sıkılıyo.bana yardım eecek olursanız çok sevinirim...sorularda betimlemeyle öyküleme araında kalıyorum ve hep yanlış yapıyorum.bu ikisini nasıl ayırt edebilirim.şimdien çok tşk ederim sizlere

Bye people!
TurkBoard Fan

Üye No: 87,619

Uyarı : 1

Tarih: 01 Haziran 2008, 12:20 Tek mesaj gösterimi2

Lisede ne çektik bu konulardan be. Anlatabilmek isterdim ama elim, klavyeye gitmek istemedi. İnternette bu konuda güzel kaynaklar var. Elinin altında internet varken bu imkanı kullanabilmen gerekir. (Burada takılıp birinin cevap yazmasını beklemektense.)

X: Hemen üye olayım.
11 Temmuz 2011:
Not-Not: 
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
zenofobik

Üye No: 127,253

Tarih: 21 Haziran 2008, 01:26 Tek mesaj gösterimi3

« burakk_8_4 » demiş ki:
ardaslar gerçekten bu konulara canım çok sıkılıyo.bana yardım eecek olursanız çok sevinirim...sorularda betimlemeyle öyküleme araında kalıyorum ve hep yanlış yapıyorum.bu ikisini nasıl ayırt edebilirim.şimdien çok tşk ederim sizlere

İkisinin arasındaki farkı soru üzerinden soruyorsan sana pratik olarak kısaca anlatayım. (öss için soruyorsan) aralarındaki temel fark: betimleyici anlatım bir fotoğraf karesi gibidir. durağandır. paragrafda anlatılanların resmini çizebilirsin bir kağıda. zaten betimleyici anlatım için sözcüklerle resim çizme sanatı denir. sıfatlar bolca kullanılır. bolca benzetme yapılır
oysa öyküleyici anlatım bir film karesi gibidir. durağan değildir. hareket vardır. eylemler bolca bulunur. kısa ya da uzun bir olay vardır.
tabii bunlar kesin çizgilerle birbirinden ayrılmaz, hareketlerin içinde de sıfatlar bulunuabiilir. ama oranlarının biri diğerinden daha fazladır.
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 3 mesaj bulunuyor] « Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz
TurkBoard çerezlerini temizle