Asus Dizüstü Bilgisayarımda Fan Sorunu

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
 Yazar  Mesaj
kemal478

Üye No: 51,301

Tarih: 16 Mart 2009, 21:34 Tek mesaj gösterimi1

Arkadaşlar Asus marka X59SR 200DV model bilgisayarımın fanı durmaksızın çalışıyor.. Güç seçeneklerinden her türlü kısıtlamayı yaptığım halde fanı durduramadım.. Power 4 Gear yazılımınında ayarları da yaptım yine kesilmedi.. Bu fanın devamlı çalışması normalmi?? Yardımlarınızı acil ekrum.. Fan sesi çekilir gibi değil...
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
SinCity
'Not Ever Forget Me-

Üye No: 153,005

Uyarı : 1

Tarih: 16 Mart 2009, 21:36 Tek mesaj gösterimi2

aslına bakarsan
normal çalşırken fanı çok düşük devirde ya çalışır ya çalışmaz..

bir problem olsa gerek istersen bir garanti yaptır

Objektifimi ne zaman Aşk'a çevirsem önce netlik ayarını yapıyorum, fakat nedense deklanşöre basınca "Aşk" hep Flu düşüyor..
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
kemal478

Tarih: 16 Mart 2009, 21:44 Tek mesaj gösterimi3

çok seri çalıştığı söylenemez.. Fakat alışkanlıktan sanırım eski bilgisayarımda tamamen durur gerekirse devreye girerdi.. Asusa ait biz özellikmi acaba ?? Asus kullanan Turkboarbcular yardımcı olurlarsa sevinirim..
rhan

Üye No: 37,996

Tarih: 16 Mart 2009, 22:21 Tek mesaj gösterimi4

büyük ihtimalle fanda aşırı tozlanmadan dolayı ısınma sorunu vardır. Fanın önünde havalandırma için paneller var ve toz birikiyor. o kısmı temizlersen çözülecektir en azından benim asus da öyle çözmüştüm

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
kemal478

Tarih: 16 Mart 2009, 23:19 Tek mesaj gösterimi5

sıfır bilgisayarda tozlanma olmamalı.. o ihtimali hiç düşünmüyorum bile
goekhan-tr

Üye No: 122,621

Tarih: 28 Mart 2009, 03:06 Tek mesaj gösterimi6

« rhan » demiş ki:
büyük ihtimalle fanda aşırı tozlanmadan dolayı ısınma sorunu vardır. Fanın önünde havalandırma için paneller var ve toz birikiyor. o kısmı temizlersen çözülecektir en azından benim asus da öyle çözmüştüm

en büyük ihtimal bu oluyor genelde laptoplardaki Sogutucu ve fan problemleri arasinda. bir de CPU Takt Frekansi sayesinde faninizi kontrol edebilmeniz mümkündür. yani CPU daha düsük hizda ve daha az enerji tüketerek calicaktir. ama bunun dezavantaji da normal performansla yaptiginiz islemler daha yavas siraya koyulcaktir ve yigilacaktir ( bilgisayardaki islemler yigilma ve ve CPU nun ona verdigi önem sirasina göre islem görür).

--->> laptop u elektrige baglamadan, yalnizca batarya ile kullandiginizda da gelen gürültü rahatsiz ediyorsa yetkili bir servise götürmenizi tavsiye edebilirim <<---

önemli bir not: laptop kasalarini acktiktan sonra TOPLAMAk Desktoplara ziyanla bazen kat kat daha zor olabilir... ( bazen servis parasindan pahaliya mal olabiliyor)

saygilar.

ja tebja lublu Katii !
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
handan222

Üye No: 76,382

Tarih: 22 Nisan 2009, 15:03 Tek mesaj gösterimi7

...

Düzenleme : realdogus
(Kelimelerimizi daha dikkatli seçelim..)

sonmezim

Üye No: 165,002

Tarih: 21 Haziran 2009, 05:55 Tek mesaj gösterimi8

X59SR serisi Asus lar tam fiyasko bana göre.. pek çoğu problemli.. özelikle bu serilerde fan laptop acılır acılmaz çalışmaya baslıyor bir daha hiç susmuyor kapanana kadar... Allah sabır versin...
servise gönderdik arkadaışınkini aynen geri geldi... normalmiş...peh sanki hiç baska laptop görmedik kullanmadık... servis yönünden bence en zayıflarından biri... zate laptopları iyi olsa çizgi elektronik ithal eder piyasaya girerdi malum 1 no lu asus donanım distribütörü .. ama laptopa girmiyor... www.cizgi.com.tr şu linkte de ilginc haberler var
http://kurumsal.yivs.net/asus
realdogus
Pos Programmer C/C++
Bölüm Sorumlusu

Üye No: 13,110

Tarih: 27 Haziran 2009, 18:02 Tek mesaj gösterimi9

Uygun bölüme taşınmıştır
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 9 mesaj bulunuyor] « Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz
TurkBoard çerezlerini temizle