Artworks of Mikhail Klodt

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
 Yazar  Mesaj
exixiz
Yüxexes Sükûnet
Emektar


Kayıt: 14.02.2008
Üye No: 109,790
Şehir: Odrysai
Offline
Tarih: 19 May 2012, 16:26 Tek mesaj gösterimi1


Artworks of Mikhail Klodt
65 JPG | up to 2400x1500 Pixels | 73.9 MB

Mikhail Konstantinovich Klodt was the uncontested master of 19th-century Russian landscape painting. A scholarly work by F.I. Bulgakov (1890) noted that this very picture won him the First Order Gold Medal at the Imperial Academy of Arts in 1858, where he also received the title of Artist of the First Degree while studying under Vorobiov. Along with it came pension money he used to travel in Europe and make a name for himself through exhibitions and commissions that would insure his fame and place in Russian art history. Klodt was born into an already-famous family of Barons Von Jurgensburg, an art dynasty that included his father, a noted engraver, as well as an uncle and cousin, an accomplished sculptor and painter, respectively. Mikhail was born in the town of Zegevald, a small town "60 miles from the city of Riga" as Klodt saw fit to note in his own hand on the reverse of this painting. Indeed, Riverside Farmstead is an homage to his place of birth, the Latvian town also known as Sigulda.

Mikhail Konstantinovich Klodt 19. yüzyıl Rus manzara resminin tartışmasız ustası oldu. F.I. tarafından yapılan bir bilimsel çalışma Bulgakov (1890) bu çok resmi Vorobiov altında okurken o da Birinci Derece Sanatçısı unvanını aldı 1858, ona Sanatlar İmparatorluk Akademisi Birinci Dereceden Altın Madalya kazandı belirtti. Ile birlikte bu Avrupa'da seyahat ve Rus sanat tarihi ününü ve yerini sigortalamak olacak sergi ve komisyonlar aracılığıyla kendisi için bir isim yapmak için kullanılan emeklilik para geldi. Klodt Barons Von Jurgensburg sırasıyla babası, ünlü bir gravür gibi bir amcası ve kuzeni, başarılı bir heykeltıraş ve ressam dahil bir sanat hanedanının zaten ünlü bir ailenin içine doğdu. Mikhail Zegevald kasabasında, küçük bir kasabada doğdu "Riga kentinde 60 mil" Klodt Bu resmin arka yüzünde kendi elinde not etmek uygun gördüm. Gerçekten de, Riverside Farmstead doğum yeri bir saygı duruşudur, Letonya kasaba da Sigulda olarak da bilinir.


.:: Download ::.

FilePost | UniBytes | TurboBit | FilePlanet

_________________
...
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
ayk
Bu hayat yordu beni.
Emektar


Kayıt: 26.05.2005
Üye No: 11,370
Şehir: GüZeL ÜlKeMiN hErHaNgİ bİr YeRi
Offline
Tarih: 19 May 2012, 20:10 Tek mesaj gösterimi2

Güzel resimler.
_________________
Bayraksızlar bayraksızlar
Yere düşse bayrak sızlar
Nerden bilsin kıymetini
Soysuz sopsuz bayraksızlar

Ülkemin askerinin polisinin şehit olmasına sebep olanlar da aynı acıları yaşasınlar.
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 2 mesaj bulunuyor] « Önceki başlıkSonraki başlık »


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz
TurkBoard çerezlerini temizle