Afrin'deki binlerce insan Türk ordusu için dua edi

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
 Yazar  Mesaj
betterol
::dosttan ayrı::
Pano Yöneticisi


Kayıt: 04.04.2007
Üye No: 79,089
Offline
Tarih: 28 Ocak 2018, 19:17 Tek mesaj gösterimi1

Afrin'deki binlerce insan Türk ordusu için dua ediyor

Esed'in saldırılarından kaçarak Türkiye'ye sığınan Yaser Alkhalilalibrahim, Suriyelilerin 2 yıldır Zeytin Dalı Harekatı'nı beklediğini söyledi.
Suriye'nin Halep kentinde Esed'in saldırılarından kaçarak Türkiye'ye sığınan Yaser Alkhalilalibrahim (32), Zeytin Dalı Harekatı'na destek verdi.

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde eşi ve 3 çocuğuyla hayatını devam ettiren Yaser Alkhalilalibrahim, Türkiye'de yaşadığından dolayı duyduğu memnuniyeti anlattı.

"ABD Afrin'i karıştırdı"

Afrin'de Arap, Kürt ve farklı ırklar bir arada yaşıyor. Alkhalilalibrahim, ABD'nin PYD/PKK'ya silah ve para desteğinde bulunup, orayı karıştırdığından bahsetti.

Esed zulmünden kaçan bazı Suriyelilerin Türkiye sınırına doğru kaçıp Afrin'e yerleşti.

"Bizim devletimiz bizi vuruyordu. Her gün uçak gönderiyor, bombalatıyordu. ABD, DEAŞ ve Esed dünyadaki en büyük şeytandır. Afrin'de çok arkadaşım var ve onlarla konuştuğumda PYD/PKK'nın zulmünü anlatıyorlar. PYD/PKK'lılar yaşı küçük olanları zorla silah altına alıyor. Oradaki arkadaşım 'Babam 60 yaşında ama PYD/PKK'lılar ona eline silah alacaksın' diye baskı yaptığını anlattı. 'Ya geleceksiniz ya da kızlarınızı alacağız' diyorlarmış."

PYD/PKK'nın Afrin'den sonra Türkiye'yi karıştırmak istediğini de bildiren Alkhalilalibrahim, Türkiye'nin buna izin vermeyerek harekatı başlattığını söyledi.

"Afrin'de elektrik, su ve ekmek yok"

Türkiye'nin büyük ve merhametli bir devlet olduğuna dikkati çeken Alkhalilalibrahim, "PYD/PKK neden Afrin'i aldı? Çünkü PYD/PKK sonradan Türkiye'yi ve bu milleti vuracaktı. Oradakiler çok zor durumlarda yaşıyor. Sık sık Afrin'deki arkadaşlarımla telefonla görüşüyorum. Afrin halkı, Türkiye ordusunun gelmesini istiyor. Afrin'deki binlerce insan Türk ordusu için dua ediyor. 'İnşallah bu savaş hemen biter de Türkiye bize yardım eder.' diyorlar." dedi.

"Kürtler dahi PYD/PKK'ya karşı"

Afrin'in stratejik bir konuma sahip olduğundan dolayı PYD/PKK'lıların orayı seçtiğini anlattı.

"PYD/PKK ile Esed birlikte çalışıyor. PYD/PKK orada yaşayan Araplara IŞİD'li gibi muamele ediyor. Destek vermeyenleri kaçırıyor. İster Türkiye'ye ister başka yere nereye istiyorsanız gidin.' diyorlar. Orada zulüm çok var. Kürtler dahi PYD/PKK'ya karşı. Çünkü onlar insanlara çok kötü davranıyor ve zulüm yapıyor."

"Ayakkabılarıyla camiye giriyorlar"

Alkhalilalibrahim Suriyelilerin Müslüman bir millet olduğuna vurguluyor.

"Suriye'de PYD/PKK'lılar ayakkabılarıyla camiye girip minbere çıkıyor. Oradaki halk onlardan hiç memnun değil. Orada kardeşim gibi olan Kürt arkadaşlarım PYD/PKK'yı hiç sevmiyorlar."

Türkiye'nin başlattığı harekatı sonuna kadar desteklediklerine dikkati çeken Alkhalilalibrahim, tüm devletlerin kapılarını kapattığı dönemde Suriyelilere Türkiye'nin kapılarını açtığını vurguladı.

"İnşallah PYD/PKK bu harekatla bitecek"

ABD'nin PYD/PKK'lılara silah desteği verdiğini söyleyen Alkhalilalibrahim, sözlerine şöyle devam etti:

"Azez'de Suriyeli birçok arkadaşım ailesini bırakıp, operasyona katılıyor. Katılmayanlar da namaz kılıp, dua ederek harekata destek veriyor. Suriyeliler 2 yıldır bu harekatı bekliyordu. İnşallah PYD/PKK bu harekatla bitecek. Ondan sonra da buradaki binlerce Suriyeli topraklarına geri dönecek."

Kaynak: AA
_________________
ufacık bedenler büyütürüm
şehrin
ateşle yıkanmış
tevbekar sofrasında...
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
noyan69Kayıt: 11.09.2006
Üye No: 68,615
Şehir: bayburt
Offline
Tarih: 05 Nisan 2018, 12:40 Tek mesaj gösterimi2

Rabbim ordumuzu muzaffer eylesin. askerimizi polisimizi sağ salim vatanına ailesine yucasına dönmesininasip etsin. AMİN.
_________________
[b][i] bak yazamıyorum işte/ sen yoksun diye kalemim de bana küstü sen gidince/ demek kalemim de sevmiş seni / ben deeee....
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 2 mesaj bulunuyor] « Önceki başlıkSonraki başlık »


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz
TurkBoard çerezlerini temizle