Pkk'ya Verdiğimiz İlk Şehit !

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
Sayfa::  ... 9
 Yazar  Mesaj
devbela
Gömerim başka aşkları çok derinlere...

Uzaklaştırıldı
Üye No: 79,359

Yasaklandım

Tarih: 21 Nisan 2007, 08:10 Tek mesaj gösterimi81

xsentius kardes sehidimizin adi süleyman aydindir...

zoptirik: isi hakarete bindirmissin.. sirayla cevap vereyim yazdiklarina:

1. bu yazinda sana kimse ben Türküm cümlesini kullan demedi demissin:
"madem bukadar vatanını seven bi insansın vatanın için Türk olmayı kabul et.."
bu sözler sana ait! bunun anlami ne peki?
2. sen kürt Türk sorunu yok demedin.. kürt diye birsey yok dedin..:
"doğuda yaşayan senin değiminle kürt halkının" benim degimimle degil.. tüm dünyanin degimiyle orada kürtler var.. bunu inkar edenlerin sayisi cok az..
3. pkk isyanin adidir derken süleyman demirel den alintiyaptim.. yani 28. isyan diye bilgi olarak sundugum bu olay süleyman demirelden duydugum birseydir... eger unutmadiysan süleyman "baba" bu ülkede hem reisi cumhur hemide basbakanlik yapmis son 40 yila politikada damgasini vurmus ender insanlardandir.. yani imralida o serefsizin sözlerini degil.. eskiden cankayada oturan bir büyügümüzün cümlesiydi seni o kadar sinirlendiren...
4. özel olarak bi millete ayirimcilik yoktur derken herhalde türklerin disinda demek isedin.. ama bence demokratik bir ülkede 20 milyonluk bir toplumun yani türkiyenin yüzde 30u civarindaki bir halkin almanyadaki 2 milyon Türkün(yani yüzde 3 civarinda) sahip oldugu haklara sahip olmasi gerekir.. ama özal örnegindeki gibi dhaa cumhurbaskanlarinin öldügü veya öldürüldügü bir ülkede yada nobel ödülü almis bir adama ölüm tehditleri yagiyorsa o ülke demokratikmidir onuda bilemem.. ama degilse ab de isimiz ne? yani belkide önce demokrasiyi getirmeliyiz türkiyeye... öncesindede dedigim gibi dogudaki fakirligi ve adaletsizligi cok fazla kücümsüyorsun.. en basit örnek: sence neden su siralar cok moda olan töre filmleri karadeniz veya bati kültürünü gösteren filmlerden daha cok reyting aliyor? neden devletin agalar kadar hükmü yok o topraklarda? aga sistemini neden yikamiyor devlet? yanlis anlama her aga kötüdür demiyorum.. bende bir asiret gasinin torunuyum.. ama dedem ölürken agalik sistemini kaldirdi bizim oralardan... neden bati ile dogu arasinda bu kadar ucurumlar var.. ya istatiki bilgilere dayanarak dogu türkiyenin kanayan yarasi diyorum ben.. kizlarin ögrencilik oranlarina bak.. karadeniz ve doguyu karsilastir bakalim.. karadenizde bir kiz okula gönderilmiyorsa doguda 10 kiz gönderilmiyor.. bu sadece bizim milletin cahilliginden degil, olanaksizliklardandirda...
5. pkk nin kurulusu 27 kasim 1978e dayanir.. ama sen beni nedne hala pkk yandasi gibi göstermek istyiorsun? öncesindede demistim.. sizin gibiler icin iki tür kürt var.. kendine Türk diyenler ve pkk cilar.. ama ben ikiside degilim demistim.. ben sadece kendi halkimin insan haklarini savunan pkk düsmani bir kürdüm.. bunu anlamadigini sanmiyorum.. anlamak isemiyorsun sadece.. cünkü senin icin serefli kürt kürtlügü red eden kendini inkar eden bir kürttür... yani ölüm kelimesini bedensel olarak degilde zihinsel olarak kullanirsak "en iyi kürt ölü kürttür" mantigiyla konusuyorsun...

kardesligi savunan ve kan kokan baris istemiyorum diyen birini terörist olarak göstermen cok büyük bir ayip... özür bekliyorum... amacimin burda pkk yi savunmak veya onlarin propogandasini yapmak oldugunu söylemissin.. öyle olsa sehitler ölmez vatan bölünmez gibi cümleler kullanmazdim bi kere.. benim vatanim türkiyedir.. ve zoruna gitsede vatani Türkiye olan bir kürdüm... kürdistan olsun olmasin benim vatanim türkiyedir Türkiye kalacaktirda..
saygilarimla...

Ama Dr. PISMANLIK IHANETin actigi yarayi kapayamadi...
VE ASK ÖLDÜ!
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
zoptirik

Üye No: 915

Tarih: 21 Nisan 2007, 09:00 Tek mesaj gösterimi82

devbela edit by CorNeLLiuS yoksa aklın sıra kelime oyunlarımı yapıyosun...yazıları istersen insan gibi bidaha oku..ben sana bir dayatmada bulunmadım Türk olduğunu kabul et yada ben Türküm de diye.... bunu anlamak çok zor değil kasmadan okursan daha kolay olacak senin için...

benim sözlerimi çarpıtıp bu konuyu daha fazla uzatma...her yazımda Türk kürt sorunu yok bu konu daha başka demeye çalıştım ama sen kasarak okuduğun için zor girmiş....

o lafın kimerlden çıktığını çok iyi biliyoruz..süleyman demirel diye arkasına sığındığın insanda şu an bu tartışmayı yapmamızı sağlayan kişilirin başında gelir... yani memleketi yoksul bırakan aç bırakan ve ferah huzur vaadiyle yıllarca insanları uyutup oy toplamış mason teşkilatı üyesi olduğunu göğsünü gere gere açıklamış aldığı her nefesin haram olduğu bi insancıktır.. yani tuttuğun dal öbüründende çürük...

üstüne basa basa tekrar söylüyorum bu ülkedeki vatandaşların etnik kökenleri ile ilgili bir ayrım yoktur.... zira batı dediğin özellikle marmara bölgesinde türkiyenin her bölgesinden vilayetinden insanlar yaşamaktadır..

bu ülkede hiç kimse hak ettiği şekilde yaşamıyo. bunun azlığı çokluğu tartışılmaz..hem bu doğu anadolu bölgesi yıllardır onlarca zengin iş adamı çıkardı onlar kendi hemşehrileri için neler yaptı.. sen neden sadece doğu anadoluyo görmek istiyosun neden yozgata, kastamonu ya bakmıyosun..türkiyede eğitim düzeyi en az olan illeri bi ara araştır istersen..yada türkiyenin eğitim düzeyini bi araştır.. genelin durumunu görmeden özel için yorum yapma.. tekrarlıyorum bu ülkede kimse hak ettiği gibi yaşamıyor...
neyse bu konuyla ilgili zaten daha önce açıklama yapmıştım ama sen bişey anlamamışsın kendimi yormuyorum...
bundan sonra konu kürt Türk meselesi değil böyle bi sorun yok bunu tartışmayalım da demiyeceğim çünkü sen bunuda anlamıyosun..

sen kendin ortada bi ayrımcılık olduğunu idda ediyosun ve olayı proveke etmeye devam et...senin gibilere rağmen bu milletler kardeş kalmıştır herzamanda kardeş kalacaktır....
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
aysira

Üye No: 57,186

Tarih: 21 Nisan 2007, 15:07 Tek mesaj gösterimi83

Yazıyı o kadar beğenerek okumuştum ki...Bende yazarın sitemindeki gibi Mahsun Korkmaz'ı duyupta Süleyman Aydın'ı duymayanlardandım maalesef.Türkiye'den her kesimin lanetlediği bir terör PKK.Türk-Kürt ayrımı yapılsın diye açmadım konuyu.Aldığımız her nefeste borcumuz olan insanlarımız için açtım.Zaten kimse okuduğum kadarıyla kürtlerin hepsi birdir dememiş.Değildir zaten size oturduğum mekanda iki ayrı kürt aileden bahsedeceğim bir aile Türklüğü sonuna kadar benimsemiş her şehidimizin haberlerini gözyaşlarıyla izleyen bir ailedir.Diğeride oğlu askere giderken arkadaşları uğurlama yapmasın arabanın üzerindeki Türk Bayrağını kaldırsın diye evde kıyamet koparmış ve askerden gelene dek yas tutmuş bir ailedir.Hepimizin böyle örnekleri vardır ve herkeste bilindindedir mutlaka.Kürtleri bile kendi arasında bölen Türk-Kürt ayrımını yaptıran bir sorundu yazarın dediği.PKK!Hepimizin lanet olsun demesi gereken.Kardeşlik Türküleri söyleyenlerin samimiyetsizliği...Bunlar dışında hepimiz ne kadar üzülüyoruz.İsyan çıkaran bir milletten şehit çıkmaz, vatanını koruyan bir milletten şehit çıkar bu şerefli mertebeye yalnız onlar layıktır.Tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun...

숨
Emektar

Üye No: 11,931
Gizli

Tarih: 22 Nisan 2007, 05:32 Tek mesaj gösterimi84

Yazılanları Okudukça Tüylerim Diken Oluyor Sinirleniyorum Bir Şahsiyet Çıkıyor Ben Kürdüm Kardeşim Deyip Hem PKKnın Propagandasını Yapıyor Hemde Bölücülük Yapıyor Ne Zaman Vatan Topraklarını Korurken Ben Laz'ım Kardeşim Benim Doğu İle Ne İşim Olur Demişte Canını Feda Etmemiş ?

Vatan Bir Bütündür Bölünemez Hala Üstüne Basa Basa Vurguladığım Şeyleri İşine Gelmediği İçin Anlamak İstemeyen Kişiler Konu Dışı Şeyler Yazıp Kelime Oyunları İle Kendilerini Haklı Çıkartıp İnce Mesajlarlada Hem Propagandalarını Hemde Bölücülüklerini Yapıyorlar

Şimdi Kelimelerimi Daha Bir Sert Anlaşılır Bir İfade İle Yazıyorum Kim Konu Vatan Topraklarını Olduğunda Din Dil Irk Ayrımı Yapıyorsa Beynine Mermiyi Haketmiştir

Ayrım mı Olurmuş Kürtler O Tarafı, Laz'lar Bu Tarafı Öylemi Kazandık Kurtuluş Savaşını Biz ? Ben Kürdüm Diğeri Ben Lazımmı Demiş "Ya Allah Ya Bismillah" Demiş Koyun Meler Gibi Aynı Lafsalatasını Yapmamışlar

Vatan Sevgisinde Kim Irkını Öne Çıkartıp Bağırıyorsa İşte Onlar Asıl Bölücüdürler Ve PKK Yandaşıdırlar Neden Diğer Etnik Gruplar Çıkıpta Konuşmuyorlar ?

Onlarda Vatan Sevgisi Var Herne Olursa Olsun Sadece Onu Korumak İçin Yaşıyorlar

Benimde Irkım Türk Değil Zaten Bu Konuda Benim Ne Olduğum Önemlide Değil Ama Bu Vatan Benim... Ekmeğini Yiyor Suyunu İçiyorum Anam Belli Babam Belli...

Konu Vatan Savunmasına Gelince Ne Kürtü Vardır Ne Çerkez'i Ne Laz'ı Hepsi Birdir Ayrımcılık Yapan Vatan Hainidir Şerefsizdir Ölmeyi Haketmiştir

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
devbela

Uzaklaştırıldı

Yasaklandım

Tarih: 22 Nisan 2007, 10:37 Tek mesaj gösterimi85

@zoptirik.. meseleyi hakarete getiriyorsan hic konusmayalim.. yada öm yaz orda kozumuzu paylasalim.. burda zaten yeterince sapti konu.. demirel apo dan daha kötü diyorsan senin düsüncendir.. ben ama bu ülkeye cumhurbaskanligi yapmis ve milletin yillarca güven oyunu almis bir adami terörist ele basiyla bir tutmam.. sen o apodan daha beter diyorsun.. benim yazdigim noktalara teker teker cevap versene.. ben senin yazdiklarina analiz biciminde cevap veriyorum farkindaysan sende sadece isi hakarete götürüyorsun...

"ben sana bir dayatmada bulunmadım Türk olduğunu kabul et yada ben Türküm de diye...."
"madem bukadar vatanını seven bi insansın vatanın için Türk olmayı kabul et.."

bu iki yazida senin.. ne kadar birbirine celiskili cümleler ama...

sen kürt Türk sorunu yok diyorsun.. evet yok senin icin.. cünkü senin icin kürt yok.. olmayan bir halklada türklerin sorunu olmaz zihniyeti icindesin.. kürtlerin varligini su sözlerle inkar ediyorsun: "doğuda yaşayan senin değiminle kürt halkının" bence bana küfür etmeden önceki ilk önce bu sözlerini aciklaman daha dogru olur.. cünkü sen ne kadar terbiyesizlesmissende ben sana hala saygili bir bicimde yaziyorum.. o saygiyi bana insan gibi davran gibi kelimelerle haketmedigini göstermissinde..

@palpebra:

pkk kahrolsun * apo.. bu sözlerlemi pkk propagandasi yapiyorum?
sözlerine dikkat et.. bu propogandasi yaptigimi söyledigin teröristlerin elinde 36000 insanimizin kani var.. ne demek ya pkk propogandasi yapiyor.. simdi iyiki karsimda degilsin.. pkk ile ismimi yanyana getirmenin terbiyesizligini sorardim yoksa daha acik bir dille... ben asla insanlari dinine diline veya irkina göre ayirmam.. ayiranlara düsmanim sadece.. yani sizin gibilere düsmanim.. ayrimciliga ugramis biri ayrimcilik yapmaz... bu vatani etnik kökenler arasindaki ayirimciliklar bu hale getirmis.. 36000 insan ölmüs siz hala bazi kökenlerin varligini kabullenmek istemiyorsunuz.. hepsini Türk kelimesi altinda toplamakla mesgulsünüz.. ama neden birakmiyorsunuzda kürt kendine kürt desin.. zaza kendine zaza desin.. zorla türklük olmaz.. hele sizin gösterdiginiz gibi türklük asla olmaz...

"Ayrımcılık Yapan Vatan Hainidir Şerefsizdir Ölmeyi Haketmiştir"

tamamen haklisin...

"Sence Neden Orada Askerlerimiz Ölüyor Vatanımı Milletim Bölmeye Çalışan Şerefsizlere Karşı Mücadele Ediyorlar Merak Etme Batıda Kimse Topraklarımı Bölmeye Çalışmıyor "

bu yaziyi hatirliyormusun? burda dogu ve bati insanlarini ayiran kimdi? dogudakiler vatanimi bölmeye calisiyor.. batida öyle Serefsizler yok demissin.. neden buna pkk demeyipte dogudaki insanlari ima etmissin "sence neden orada" cümlenle? üstteki yazinda kendini güzel tanimlamissin ayrimcilik yapan falan filandir deyip..

herzaman söyledigim iki laf (pkk propagandasi ise bu simdi gelecek yazi,o zaman haklisiniz.. propaganda yapiyorum.. ama ben insanlik propagandasi yapiyorum... anlayan zaten anladi):
kürt Türk kardestir ayiran kallestir...
sehitler ölmez Türkiye bölünmez...

VE ASK ÖLDÜ!
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
MuRaTCanisT

Üye No: 14,503

Tarih: 22 Nisan 2007, 12:55 Tek mesaj gösterimi86

Burada hiç kimsenin bir şehidin konu olduğu başlıkta bu konuları tartışmaya hakkı yoktur. O şehid sizler , anneleriniz ve kardeşleriniz namuslarıyla sokağa çıkabilsinler diye canını verdi. Burası Türkiye Cumhuriyeti ve bu topraklardan ekmek yemiş insanların ihaneti asla cevapsız kalmayacaktır. Çok mutluyum şehidimiz adına. Keşke Allah bana da böyle bir şeref nasip etse.

Anlamsız tartışmalar olmaması dileğiyle. Allah rahmet eylesin...

and i wonder why
devbela

Uzaklaştırıldı

Yasaklandım

Tarih: 22 Nisan 2007, 13:03 Tek mesaj gösterimi87

« MuRaTCanisT » demiş ki:
Burada hiç kimsenin bir şehidin konu olduğu başlıkta bu konuları tartışmaya hakkı yoktur. O şehid sizler , anneleriniz ve kardeşleriniz namuslarıyla sokağa çıkabilsinler diye canını verdi. Burası Türkiye Cumhuriyeti ve bu topraklardan ekmek yemiş insanların ihaneti asla cevapsız kalmayacaktır. Çok mutluyum şehidimiz adına. Keşke Allah bana da böyle bir şeref nasip etse.

Anlamsız tartışmalar olmaması dileğiyle. Allah rahmet eylesin...

katiliyorum.. bircok kez bu konuyu kapatalim dedim ama hakaretlerle bana cevap hakki dogruldu.. simdi lütfen birakalim bu konulari.. devam tartismak isteyenler bana öm yazip tartismaya devam etsinler.. burada süleyman aydin sehidimizi aniyoruz... ailesine sabir diliyorum.. mekani cennet olsun..

VE ASK ÖLDÜ!
Lehfan
- nâr -
TurkBoard Fan

Uzaklaştırıldı
Üye No: 1,042

Yasaklandım

Tarih: 22 Nisan 2007, 13:08 Tek mesaj gösterimi88

« CorNeLLiuS » demiş ki:
Türklük tarih boyunca bir ırk olarak değil, bir devlet etrafında toplanmış olan çeşitli etnik gruplardan insanlar topluluğu ve bu topluluğun kazandığı değerler manzumesinin, ortak kültürünün adıdır

Demiştim, Bende Türküm, Ben de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım. Irkım iç anadoludan Kara Tatarlardan ama sonuçta bu devletin bir millet olma olgusu içinde bende varım. Varlığım bu vatana feda olsun. Bu vatanın karşısına yıllardır ne oyunlar çıkarmadılar. pkk da bunlardan biri ama en etkilisi ne yazıkki. Ve bunun böyle olması ne yazıkki birilerinin çok hemde çok fazla işine geliyor, ama bu ne benim ne de başka birileri. Yıllardır Türkiye ekonomisin büyük bir bölümünü bu uğurda harcadık. 90 lı yıllarda Bütçenin üçtebirini güneydoğudaki askeri harcamalar alıyordu. Şimdi tekrar düşünün bunlar olmasaydı ne durumda olurduk, ve bu hal kimlerin işine geliyor.

"Dünden yeni, bugünden eski"

devbela

Uzaklaştırıldı

Yasaklandım

Tarih: 22 Nisan 2007, 13:17 Tek mesaj gösterimi89

cok güzel bir bicimde savasin türkiyeye zararini anlatmissin.. demekki neymis.. daha fazla kan akmamasi ve türkiyemize bu kadar zarar veren bir savasi vari gücümüzle bitirmeliyiz.. gerekirse kuzey iraka girerek... amerikanin onayini neden bekliyorlar onuda anlamis degilim ya.. neyse.. bu konu burda kapansin lütfen.. yada pkk üzerine bi konu acilsin orda kinimizi kusalim... ama burasi süleyman aydinin blogu.. ona acilmis bir konu... artik tartismayi birakalim lütfen..

VE ASK ÖLDÜ!
Tatli Cadi
Askin Kizi
Geyik Takımı

Üye No: 63,256

Tarih: 22 Nisan 2007, 22:00 Tek mesaj gösterimi90

VE BEN ISTIYORUM KI;

duyulmasin artik silah sesleri,
kan damlamasin sokaklarimiza,
kirlenmesin bembeyaz papatyalar...

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 9. sayfa (Toplam 10 sayfa) [Bu başlıkta 96 mesaj bulunuyor]
Sayfa::  ... 9
« Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz
TurkBoard çerezlerini temizle