7 günde zekayı yüzde 40 arttırın

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
 Yazar  Mesaj
Blackio
HerDaimHalineŞükret
TurkBoard Fan

Üye No: 103,747

Tarih: 14 Ocak 2009, 16:13 Tek mesaj gösterimi1

Bu dilek her ne kadar ütopik olarak görülse de bir bilim adamının yöntemi, 1 hafta gibi kısa bir sürede, zekayı yüzde 40 oranında artırmanın mümkün olduğunu ortaya koydu.

Beynin herhangi bir kas gibi olduğunu ve egzersizlerle güçlenebileceğini öne süren İskoçya'daki Edinburgh Üniversitesi'nin Biyomedikal Bölümü'nden Prof. Mark Lythgoes'in 1 hafta süren programı BBC'de yayınlandı.

Programa katılan 100 kişinin IQ'larında, yüzde 40 oranına varan artış görüldü.

Bu artış katılımcıların programa katılmadan önce girdikleri testle, programdan sonra uygulanan test sonuçları karşılaştırılarak elde edildi.

İşte bir haftalık program

Cumartesi: Dişinizi her zaman kullandığını elinizle değil, diğeriyle fırçalayın. Ve gözünüzü kaparatak duş alın.

Pazar: Sabah saatlerinde bulmaca çözün. Ve kısa yürüyüşe çıkın.

Pazartesi: Akşam yemeğinde yağlı balık yiyin. İşe ya yürüyerek ya bisikletle ya da daha önce kullanmadığınız bir araçla gidin.

Salı: Sözlükten bilmediğiniz sözcükleri öğrenin. Ve bunları günlük konuşmanızda kullanmaya çalışın.

Çarşamba: Yoga, Pilates ya da meditasyon derslerine katılın. Daha önce tanımadığınız bir insanla konuşun.

Perşembe: İşe daha önce kullanmadığınız bir yoldan gidin. Televizyondaki ciddi bilgi programlarını izleyin.

Cuma: Alkol ve kafein tüketmekten kaçının. Alışverişe çıkarken listeyi ezberlemeye çalışın.

Kaynak

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
RemoxiL
Pff
TurkBoard Fan

Uzaklaştırıldı
Üye No: 59,756

Yasaklandım

Tarih: 14 Ocak 2009, 16:52 Tek mesaj gösterimi2

hahahahaha

Yalanlarınız Kadar Gerçek Değilsiniz...

maosxs
TurkBoard Fan
TurkBoard Fan

Üye No: 52,684
Gizli

Tarih: 14 Ocak 2009, 21:14 Tek mesaj gösterimi3

Böyle sabit şekilde programlanmış değil de, her seferinde klasik yoldan yaptıklarımızı arada bir değişik yoldan yapmak etkili oluyor diye biliyorum.

Mesela yukarıda da bahsettiği; işe farklı yoldan yada farklı araçla gitmek gibi...

Taa ÖSS'ye hazırlanırken duymuştum bunu, yeni keşfedilen bir araştırma olmasa gerek. Füüü üüü üü

Emektar

Üye No: 64,094
Gizli

Tarih: 14 Ocak 2009, 22:15 Tek mesaj gösterimi4

deneyeyim mi denemeyeyim mi diye düşündüm ama ııh bu yaşta bu zeka bana yeter sanırım Hehehehe

Aşkı alıp uçurumdan attılar...
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 4 mesaj bulunuyor] « Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz
TurkBoard çerezlerini temizle