6 Adımda Youtube Engelini Kaldırmak

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
Sayfa::  1
 Yazar  Mesaj
assassinRedManZ

Uzaklaştırıldı
Üye No: 85,937

Yasaklandım

Tarih: 22 Ocak 2008, 22:34 Tek mesaj gösterimi1

İnternet Teknolojileri Derneği Başkanı Mustafa Akgül ise kararı şöyle yorumladı: "Devletin, 'vatandaşımı koruyorum' mantığından vazgeçmesi lazım. ABD'deki kütüphanelerde Türkiye aleyhine yüzlerce kitap var. Ne yapacaksınız şimdi? Ya da kütüphanedeki bir kitabın, bir sayfasında Türkiye kötüleniyor. Kütüphane mi yasaklanacak? Bilenler, yolunu bulup yine izliyor. Gelişmiş ülkeler filtreleme yapıyor ırkçılık, terör gibi konularda ama böyle yasayla falan değil. Mahkemelerin teknik bilgisi yok. Yoksa sadece yayının olduğu, videonun olduğu sayfa da engellenebilir, ama uğraş gerektirir. Bunun yerine tamamını engelliyorlar."

Türkiye'den bazı internet sitelerine erişim mahkeme kararıyla engellenmesine karşın, kullanıcılar bilgisayarlarında yaptıkları DNS ayar değişikliğinin ardından bu yasağı kaldırıyorlar. Kullanıcılar, "internet alan adı sistemi" olarak bilinen DNS ayarlarını yurtdışındaki başka bir numaraya yönlendirerek yasağın önüne geçiyor. Bilindiği gibi yasaklı olan bu sitelere yurtdışından erişimde bir sorun yok.Yasak sadece Türkiye'deki kullanıcıları ilgilendiriyor. Engellemeyi kaldıran kullanıcılar, erişim için şu adımları izliyor:

1-) Bilgisayarda "Denetim Masası" açılıyor. "Ağ ve internet bağlantıları" bölümünde 'ağ bağlantıları'na tıklıyorlar.

2-) Açılan yeni ekranda görülen "yerel ağ bağlantıları"nın üzerine gelerek mouse'ta sağa tıklanıyor. Kullanıcının karşısına çıkan yazılı bölümde "özellikler"e tıklıyorlar.

3-) Açılan yeni ekranda "internet iletişim kuralları (TCP/IP)" bölümünün üzerine geliyorlar ve yine "özellikler" adlı bölümü işaretliyorlar.

4-) Yeni açılan pencerede "Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullanın" yazılı bölüme gelerek, yuvarlakla işaretli yere tıklanıyor. "Yeğlenen DNS sunucusu" ve "Diğer DNS sunucusu" bölümlerindeki kutulara yeni DNS numaraları giriliyor. Üstteki kutuya "208.67.222.222", alttaki kutuya "208.67.220.220" yazılıyor. Ardından "Tamam"a tıklanıyor.

5-) "Yerel ağ bağlantıları" bölümüne geri gelerek, yine sağa tıklıyorlarl. Açılan bölümde "Onar" bölümüne basılıyor.

6-) Bu işlemin ardından Windows, DNS ayarlarını değiştiriyor ve erişim engeli kalkıyor. Ardından yasaklı siteye ulaşıyorlar.

teröre nasıl "HAYIR" dediysek savaşa da, savaş çığırtkanlığına da "HAYIR"
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Mr.Skull3
Calva & papilio

Üye No: 60,610

Tarih: 22 Ocak 2008, 23:10 Tek mesaj gösterimi2

paylaşım için tşk

ben bu siteden memnunum (:

www.unblockall.net
yada
www.hidemyass.vom

TurkBoard Fan

Üye No: 87,619

Uyarı : 1

Tarih: 22 Ocak 2008, 23:17 Tek mesaj gösterimi3

Telekom'un basit dns adımlarını isterse mass edebileceğini unutuyorsun ama. (: Yine de bir yere kadar işe yarayacaktır. Tabi ikinci arkadaşın verdiği kaynakçalar daha iyi sonuçlar veriyor.

X: Hemen üye olayım.
11 Temmuz 2011:
Not-Not: 
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
assassinRedManZ

Uzaklaştırıldı
Üye No: 85,937

Yasaklandım

Tarih: 22 Ocak 2008, 23:22 Tek mesaj gösterimi4

Milliyet vermiş, ben de bazılarının işine yarar diye paylaştım.

Mr.Skull3 teşekkürler, bu adresler işe yarıyor ben de denedim.

teröre nasıl "HAYIR" dediysek savaşa da, savaş çığırtkanlığına da "HAYIR"
Mr.Skull3
Calva & papilio

Üye No: 60,610

Tarih: 22 Ocak 2008, 23:24 Tek mesaj gösterimi5

+ denedim bu dnsleri iptal olmuş Sümüklü

Üye No: 39,236
Gizli

Tarih: 23 Ocak 2008, 00:17 Tek mesaj gösterimi6

bundan daha kolay ve hızlı bi yöntem daha var http://bot.tezara.com sitesine girin boş yere www.youtube.com yazın hiçbir kutucuk işaretlemeden siteyi gez seceneğine tıklayın açılacaktır
Arturo Bandini
hâlâ umarsız
TurkBoard Fan

Uzaklaştırıldı
Üye No: 16,609
Gizli

Yasaklandım

Tarih: 23 Ocak 2008, 00:37 Tek mesaj gösterimi7

Ya ben bu bahsi geçen sitelerin hepsinden denedim.Sorun yok.Site açılıyor.
Fakat videoları izleyemiyorum.

Şöyle ki ;

zeyneppp

Üye No: 39,236
Gizli

Tarih: 23 Ocak 2008, 00:44 Tek mesaj gösterimi8

ttnet tarafından engellenen sitelere girmek için önerebileceğim sitelerden biri http://www.unblocked.org eğer bu da olmazsa işte alternatifler:

http://www.privax.us/ip-test
http://www.webproxy.pro
http://www.cantbustme.com
http://www.proxymafia.net
http://www.keephidden.com

Müstakbel ölü...
TurkBoard Fan

Üye No: 14,299

Tarih: 23 Ocak 2008, 00:46 Tek mesaj gösterimi9

DNS olarak 4.2.2.1 - 4.2.2.6 serisini de deneyebilirsiniz. İyidir, güzeldir, hoştur vs.

Arturo Bandini
hâlâ umarsız
TurkBoard Fan

Uzaklaştırıldı
Üye No: 16,609
Gizli

Yasaklandım

Tarih: 23 Ocak 2008, 01:22 Tek mesaj gösterimi10

« Kırık Testi » demiş ki:
Ya ben bu bahsi geçen sitelerin hepsinden denedim.Sorun yok.Site açılıyor.
Fakat videoları izleyemiyorum.

Şöyle ki ;

Yahu yok mu derdime bir çare (:

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 3 sayfa) [Bu başlıkta 22 mesaj bulunuyor]
Sayfa::  1
« Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz
TurkBoard çerezlerini temizle