Kolumdaki Dövme Türkiye'de sadece bende

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
Sayfa::  4
 Yazar  Mesaj
anadolurock
O Şimdi Asker
O Şimdi Asker

Üye No: 19,831

Tarih: 28 May 2009, 18:33 Tek mesaj gösterimi31

Dövme'yi ben beğendim.
Düşünce tarzı olarak farklı ve güzel.
Ancak başlık çok iddaalı olmuş orası ayrı.
Sana göre çok iyi olabilir ancak bana göre en iyisi bu değil.
Bendede dövme var.
Benimki de değişik bir tarz, bu kadar iddaalı olmasada.
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
İzmir
Egeli Lodos

Üye No: 81,811

Tarih: 28 May 2009, 20:56 Tek mesaj gösterimi32

Dövmeyi yapmak yaptırmak günahtır değildir bir yana ama dövmenin yapılış ve taşımanın kendine has bi adabı vardır.Bence dövme başkasına göstermek için yaptırılmamalıdır yani aa bak şunda dövme var kalıcıymış hemde dedirtmek maksatlı olmamalıdır, kendini anlatmalı yaptırdığın desende sana ait birşeyler olmalı.Onu sana ait olduğu için taşımalısın vücudunda sergilemek için değil.
Buda benim nacizane düşüncem desen hakkında birşey demiyorum sen yakıştırdıysan olay bitmiştir gerçekse geri dönüşü yoktur zaten.Ben sadece bunu burda sergilemene takıldım ve bir kaç birşey söylemek istedim. Saygılar
xxxmatraxxx

Üye No: 91,905
Gizli

Tarih: 29 May 2009, 01:39 Tek mesaj gösterimi33

« PhiLLamon » demiş ki:
« xxxmatraxxx » demiş ki:
« Yol_Gezer » demiş ki:
Merak ediyomda soruma cvp verecekmisin acaba?

Neden diye soracak olursan eğer o dövmeyi yapacak bi kişi tanıyorum, o da acaba o dövmeyi yapan kişi mi merak ettim...

Bu dövmeyi yapabilecek tek kişi tanıyorum bende oda Nilüfer hanım kendisi ressamdır reklamdan dolayı atılmamak için yerini söylemiyorum fakat Türkiye'de 3D street paint yapan tek kişi....kendisi profosyonel ressamdır buda dövmenin henüz bitmemiş hali...ya sizin tahmin ettiğiniz kişi kimdir

Dövmenin bitmemiş hali derken?
Hem en iyisi olduğunu iddia edersin,
hemde bitmedi dersin..
yarım dövmeyi neden gözümüze sokuyorsun arkadaş..
tamamla öyle gel Füüü üüü üü

Çok ağır bir konuşma tarzın var ama yinede yorum için teşşekkürler..
xxxmatraxxx

Gizli

Tarih: 29 May 2009, 01:41 Tek mesaj gösterimi34

« Benim Ben » demiş ki:
Dövmeye ben karşıyım. Ancak herkeste bir cüzzi irade vardır ve biz buna saygı duyarız. Hayırlı
olsun. Bence ilginç olmuş. Derinin altında bir mekanizma varmış gibi görünmesi güzel
kompozisyon.

İnananlar içinde şunu hatırlatmam gerekir;

Resulullah (sav) ribayı yiyeni, yedireni, riba akdini yazanı, sadakaya (zekata) mani
olanı, dövme yapanı, dövme yaptıranı -hastalık sebebiyle olan hariç- hülle yapanı, hülle yaptıranı
lanetledi."
Kütüb-i Sitte: Hadis No: 5346

Dövme yapanı, dövme yaptıranı, faiz yiyeni, faiz yedireni ve musavverleri lanetledi.
Kütüb-i Sitte: Hadis No: 5172

Resulullah (sav) şöyle buyurdular: "İğreti saç takana da, taktırana da, bedene
dövme yapana da, yaptırana da Allah lanet etsin!"
Kütüb-i Sitte: Hadis No: 2142

Kütüb-i Sitte nedir; En meşhur altı sahih hadis kitabı. Hadis mecmualarının en sahihleri kabul edilen;
Buhârî ve Müslim'in el-Câmiu's-Sahih'leri ile Ebu Davud, Tirmizi, Nesâî ve ibn Mâce'nin kitaplarından
oluşan ve tüm ehli sünnetin sahih kabul ettiği hadis külliyatı.

Saygı Duyarım Bilgi İçin teşşekkürler arkadaşım..
xxxmatraxxx

Gizli

Tarih: 29 May 2009, 01:42 Tek mesaj gösterimi35

« AyCii » demiş ki:
Dövmeleri seviyorum bende böyle desenlerde acaip itici geliyo Of yaa

ben böle minik, çiçek panda felan seviyorum Füüü üüü üü geçiciler tercihimdir bide Füüü üüü üü

Tabiki geçicileri sürekli değiştirme şansın var..desen olarakta herkesin kendi tercihi buda üzerimize aldığımız gömlek gibi zevk meselesi tabi
xxxmatraxxx

Gizli

Tarih: 29 May 2009, 01:44 Tek mesaj gösterimi36

« XIZDIRAPX » demiş ki:
« _Azad_ » demiş ki:
İlginç...
İnşallah kalıcı dövme değildir...

İnşallah demek lazım tabi. Aksi halde bir hevesle kalıcı dövme yaptırıp, daha sonra hayatlarında o dövmenin bir şekilde onlara engel olması nedeniyle sildirmeye çalışanların Türkiye'de dolaşmadığı estetik cerrah kalmadığını biliyoruz. Bir tanesi bu yüzden evlenemediği için hala sildirme uğraşında, mesela.
Dövmeye kişisel olarak olduğu gibi karşıyız o ayrı mesele ama sizinki umarım geçicidir. Bu lafı bir köşeye yazın, ileride mutlaka ondan kurtulma uğraşına gireceksiniz. O zaman inşallah çare bulursunuz.

Kalıcı dövmeleri iz bırakmadan çok uygun fiyata doktor kontrolünde silen birini tanıyorum o yaşadığı müddetçe şimdilik öyle bi sorunum yok yorumun için teşekkürler...
xxxmatraxxx

Gizli

Tarih: 29 May 2009, 01:45 Tek mesaj gösterimi37

« şekercan_küçük » demiş ki:
« xxxmatraxxx » demiş ki:

merak ettim resim işiylemi uğraşıyorsunuz yoksa profösyonel dövmecimisiniz iddanız çok iddalı geldide bana(bu arada sanırım berbat bi cümle kurdum affola)

Türkiye desen işleme(çizim) vb bır alanda dördüncülüğüm var, cok ta onemlı olmamakla beraber dövme alanında degıl, dövme de profesyonel degılım.Ama pilot kalemle bile küçükken çizdiğim desenlerle cok iş teklifi ve sipariş alırdım, işini yapmıyorum, kolay kolay da yapmam. Buna ragmen gecıcı dovmeyı sevıyorum dedıgım gıbı sizdeki desen (karmasık olsa da)guzel ama tasımakta önemli Saygılar

Başarılarının devamını dilerim... Saygılar
xxxmatraxxx

Gizli

Tarih: 29 May 2009, 01:46 Tek mesaj gösterimi38

« anadolurock » demiş ki:
Dövme'yi ben beğendim.
Düşünce tarzı olarak farklı ve güzel.
Ancak başlık çok iddaalı olmuş orası ayrı.
Sana göre çok iyi olabilir ancak bana göre en iyisi bu değil.
Bendede dövme var.
Benimki de değişik bir tarz, bu kadar iddaalı olmasada.

sende bu topic te dövmeni paylaşırsan görmek isterim ilgi alanıma girdiği için Saygılar
xxxmatraxxx

Gizli

Tarih: 29 May 2009, 01:48 Tek mesaj gösterimi39

« İzmir » demiş ki:
Dövmeyi yapmak yaptırmak günahtır değildir bir yana ama dövmenin yapılış ve taşımanın kendine has bi adabı vardır.Bence dövme başkasına göstermek için yaptırılmamalıdır yani aa bak şunda dövme var kalıcıymış hemde dedirtmek maksatlı olmamalıdır, kendini anlatmalı yaptırdığın desende sana ait birşeyler olmalı.Onu sana ait olduğu için taşımalısın vücudunda sergilemek için değil.
Buda benim nacizane düşüncem desen hakkında birşey demiyorum sen yakıştırdıysan olay bitmiştir gerçekse geri dönüşü yoktur zaten.Ben sadece bunu burda sergilemene takıldım ve bir kaç birşey söylemek istedim. Saygılar

Saygılar Saygılar düşüncelerinize saygı duyarım fakat insanlar genellikle dövmeleri görünen yerlerine yaptırmayı tercih ederler kimse görmedikten sonra dövme olmuş yada olmamış bi anlamı olmaz yanlışmıyım??
İzmir
Egeli Lodos

Üye No: 81,811

Tarih: 29 May 2009, 08:21 Tek mesaj gösterimi40

İşte benim inandığım mantık kimse görmüş veya görmemiş önemli değil onun orda olduğunu bilmen yeterli yani sana ait olduğu için taşıman,mesela dövmecilerin oluşturduğu katalogların büyük çoğunluğunda dikkat ettiğim birşey var göğüste sırtta omuzda yapılan dövmeler çoğunlukta yani burdan çıkardığım sonuç öncelik dövmeyi sen istdiğin için taşımak başkasına göstermek için değil.Yani bu dediğim gibi konu hakkında inandığım düşünce yoksa bu sizin dövmeniz sizde inandığınız şeyi uygulayacaksınız elbette (:

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 4. sayfa (Toplam 5 sayfa) [Bu başlıkta 50 mesaj bulunuyor]
Sayfa::  4
« Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz
TurkBoard çerezlerini temizle