Tek mesaj gösterimi  Başlık: Bursa'da etin tadı yok 
Yazar Mesaj
Kelebeğin Günlüğü
TurkBoard Fan
TurkBoard Fan


MesajTarih: 04 Ekim 2010, 17:43    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Üsküdar'da uzun zamandır hizmet veren bir et firması var. Epey rağbet gören bir yerdir. Öyle ki hemen arka sokakta bir şûbe daha açmasına karşın yine de kimi zaman sırada beklemek zorunda kalırsınız.

İşte o firmada yıllardır çalışan, hoşsohbet bir ağabeyimizle alışveriş esnâsında muhabbet hâlindeyiz. Bir aralık sözü oğluna, oradan da Adapazarı'nda yaşadıklarına getirdi. Üniversite kaydı için birlikte gitmişler. Ağabeyimiz İstanbul'a dönmeden evvel o methini duyguğu "ıslama köfte"yi yemek istemiş oğluyla berâber. Ana cadde üzerinde, gözüne kestirdiği bir lokantaya girip sipariş vermiş. Daha ilk lokmayı ağzına atmasıyla peçeteye tükürmesi bir olmuş. Garsonu çağırıp yetkili biri ile konuşmak istediğini söylemiş. Kasa başında oturan şahıs yanlarına gelip sorunun ne olduğunu sormuş. Kibarca anlatmış derdini: "Bakın beyefendi, ben İstanbul'da yirmi seneden fazladır kasaplık yapıyorum. Şu önüme koyduğunuz şeyi pişmeden evvel uzaktan dahi görsem ne eti olduğunu anlarım. Şu kadarına eminim, bu yediğim dana eti değil. İçine başka bir şey mi karıştırıyorsunuz?"

Yetkili şahsın ısrarla sâdece dana eti kullanıldığını belirtmesine, bu tatsızlık için özür dileyip para almayacağını teklif etmesine karşın "Mâdem siparişi verdim, parasını da öderim. Yalnız tekrar ediyorum ve hani sizi de suçlamıyorum, belki sizi de bir başkası kandırıyordur, ama kullandığınız dana eti değil ve şunu bilin ki bunu yapanlara da hakkımı helâl etmiyorum." deyip mekândan ayrılıyor.
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
TurkBoard çerezlerini temizle