Oğuz Bal

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
Sayfa::  3 ...
 Yazar  Mesaj
èvanèscè
thêatre ºf trag£d¥
Emektar

Üye No: 15,305

Tarih: 03 Eylül 2012, 22:07 Tek mesaj gösterimi21

Kahve falı baktırıp gelmeni bekleyen o aptal adamlardanım.
    "Üç vakte ya da beş vakte kadara gelecek" cümlelerinin o esnek zaman dilimlerinde, hayatta verdiğim sigara molalarında çürütüyorum kendimi .
    Bir otobana dönen hayatımda, gerekli,gereksiz onlarca kadının ayaklarının altında bir kedi ya da köpek gibi ezilen umutlarımın leşlerini kaldırıp kenara koyuyorum.
    Çırılçıplak yalnızım ayrıca hala.
    Neden mi yazıyorum bunları? ’Nasılsın?’ diye sormasan da nasılım bilmeni istedim”

Oğuz BAL

èvanèscè
thêatre ºf trag£d¥
Emektar

Tarih: 03 Eylül 2012, 22:09 Tek mesaj gösterimi22

Mutluluk grip gibidir. Elbet geçer.

Oğuz BAL

èvanèscè
thêatre ºf trag£d¥
Emektar

Tarih: 03 Eylül 2012, 22:09 Tek mesaj gösterimi23

Sen gülünce, seni seviyorum kere seviyorum.
    O zaman hep nefret ettiğim matematikten intikamımı alıyorum.
    Sırf bu yüzden teşekkür ederim.

Oğuz BAL

èvanèscè
thêatre ºf trag£d¥
Emektar

Tarih: 03 Eylül 2012, 22:10 Tek mesaj gösterimi24

Seni özlüyorum.
    Sonra başka biri senin yerini doldurmak için giriyor hayatıma, bu kez seni daha fazla özlemeye başlıyorum.

Oğuz BAL

èvanèscè
thêatre ºf trag£d¥
Emektar

Tarih: 03 Eylül 2012, 22:11 Tek mesaj gösterimi25

Sarhoşken dört kadın seviyorum ben; ikisi annem ikisi sen...

Oğuz BAL

èvanèscè
thêatre ºf trag£d¥
Emektar

Tarih: 03 Eylül 2012, 22:17 Tek mesaj gösterimi26

Lütfen biraz gülümse, ilaç alacak param yok çünkü.

Oğuz BAL

èvanèscè
thêatre ºf trag£d¥
Emektar

Tarih: 07 Eylül 2012, 01:09 Tek mesaj gösterimi27

Deniz kenarı bir yalnızlığın içinde taş sektiriyorum, dalgalar suratıma tükürüyor. Hayat bütün gerçekliğiyle alt ediyor beni, dualarım yarı yolda can veriyor. Sana dünyada var olan bütün notalardan kusursuz bir kompozisyon yaratıyorum, sen bunu duymazdan geliyorsun. İçim sıkılıyor, biraz kolonya sürüyorum şakaklarıma. Çünkü limon kolonyası kullanan erkekler mükemmel babaya en yakın erkeklerdir. Babadan kalma alışkanlıklarla devam ederler hayata. Baba demişken yanındaki adamın sakallarının yüzüne batmasından da şikayet ediyor musun hala?

Seksen Derece / Oğuz Bal (Yeni kitap Çerçi'den alıntı)

èvanèscè
thêatre ºf trag£d¥
Emektar

Tarih: 07 Eylül 2012, 01:14 Tek mesaj gösterimi28

Yeni kitap "Çerçi"

Masallar…
    Hepsi çocukları uyutabilmek, hatta uyuşturabilmek için anlatılan aptalca hikâyelerdir. Öyle ki bütün masalların mutlu sonla bittiğini bilmemize rağmen hiç birimiz o mutlu sona kadar göz kapaklarımıza hükmedemeyiz, çünkü uyuruz. Çünkü mutluluk uyuşturucudur. Mutluluk hakiki sürrealitenin olmazsa olmazıdır, aşıklar, aşık olduğunu zannedenler falan. Fakat hayat gerçeklerle doludur. Çıplak krallar, aldatan kraliçeler, hiç öpülmeyecek madde bağımlısı
    kurbağa prensler, saçı çekilerek dayak yiyen, mor gözlü, koca mağduru prensesler vesaire vesaire vesaire…

Kelimeler… Ne kadar incedirler mikron derecesinde ve keskindirler oysa, en az neşter kadar, en az sırat kadar belki de. Yüz kişiye sorsanız en popüler yalan “seni seviyorum”dur. Bir başka kadına ya da bir başka adama kadar çok gerçekçidir bu yalan. Sonra mum söner, oyun biter, geride kalan kallavi bir küfreder. Küfreder çünkü hayat çok fazla argodur. Küfür, inkârdır yalnızlığı bir bakıma. “Ben yalnız değilim”, kronik bir yalnızın en az “ben sarhoş değilim” diyen bir alkoliğin ki kadar başucu cümlesidir.

Hayat… Kaderle sınırlandırılmış alınan ilk nefes ve son nefes arası yaşanılanlar bütünüdür. İnsanlar girer hayatınıza ki bazılarını siz seçemezsiniz de. Bu kişilerin sıfatları hayatınıza kodlanarak size servis edilir; anne, baba, kardeş, akraba diye… Ancak seçme özgürlüğü size ait olan insanlar vardır, sizi en çok yaralayanlar da genelde bu sınıfa ait olanlardır. Hayat bir “Çerçi”dir aslında. Çünkü insanlar gelirler, hayatınızdan bir şeyler alıp giderler ya da hayatınızın orta yerine bir şeyler bırakıp kalırlar. İşte bu kalanlar sizi çok sevebilenlerdir…

Oğuz Bal

èvanèscè
thêatre ºf trag£d¥
Emektar

Tarih: 07 Eylül 2012, 01:20 Tek mesaj gösterimi29

Bazen durup düşünürsünüz kısa metraj.
    Arka planda sigara dumanı vardır, kulaklarınızda bütün umutlarınızı tüketen bir şarkı, aklınızda faydasız dost telkinleri; "üzülme başkasını bulursun, vesaire vesaire vesaire."
    Küfredersiniz, çünkü bu gibi durumlarda küfretme acınızı hafifletici bir sebeptir ki bu Dünya üzerinde her b.ku araştıran İsviçreli bilim adamları tarafından kanıtlanmış bir gerçektir.
    Gerçekler acıtmaz bazen sadece kanatır.
    Bazı yaralar hep kanar çünkü hiç bir anı, hiç bir zaman pıhtılaşmaz akılda.
    Şans bu ki;çekik gözlü Japonlar bile anılar için kan taşı bulamadılar hala.
    Unutmak Rus ruleti oynamaya benzer çünkü revolverin bir haznesinde mutlaka size birilerini hatırlatacak bir kurşun bulunur.
    Mutlaka tetikleyici mücbir sebepler vardır yani hayatta.
    "Unuttum" dediğiniz anda, "ölsen unutamazsın" diyen bir söz duyarsınız içinizden, öyle ki içiniz size her zaman dürüst olmuştur.
    Bir koku, onunkilere benzeyen bir çift göz belki de.
    O an telefonunuz çalsın istersiniz.
    Bankalardan, gereksiz arkadaşlardan başka birisi arasın istersiniz ama o telefon hiç çalmaz.
    Bu hayatta bütün acı gerçekler argodur bu yüzden onlar sktir olup gittiler ya zaten, bu yüzden küfredersiniz ya siz...
    Şimdi bir sigara yakın ve bu kez uzun metraj düşünün:
    Onlar ertesi sabaha kim bilir kimlere günaydın diyecekler, sizden başka.

Oğuz BAL

èvanèscè
thêatre ºf trag£d¥
Emektar

Tarih: 07 Eylül 2012, 01:24 Tek mesaj gösterimi30

Acılar sadece alkolle uyuşturulmaz, çünkü hüzünlüyseniz eğer; bazen çay, rakıya bile parmak atabilir.

Oğuz Bal

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 3. sayfa (Toplam 10 sayfa) [Bu başlıkta 91 mesaj bulunuyor]
Sayfa::  3 ...
« Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz
TurkBoard çerezlerini temizle