Kolumdaki Dövme Türkiye'de sadece bende

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
Sayfa::  3
 Yazar  Mesaj
xxxmatraxxx

Üye No: 91,905
Gizli

Tarih: 25 May 2009, 01:15 Tek mesaj gösterimi21

« Yol_Gezer » demiş ki:
"Berat" adıyla bilinen Dövmeci onun koleksiyonunda görmüştüm, yaptığı her dövmenin foto sunu alıp katoloğa ekliyor o yüzden merak ettim. Aynısını gördüğüme eminim.

zaten her dövmeci katalog yapmıyormu ama bunu berat yapmadıGülücük
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
xxxmatraxxx

Gizli

Tarih: 26 May 2009, 21:55 Tek mesaj gösterimi22

arkadaşlar olumlu yada olumsuz cevaplarınızı bekliyorumm...
Lahza
Bölüm Yöneticisi
Bölüm Yöneticisi

Üye No: 152,916

Tarih: 26 May 2009, 22:01 Tek mesaj gösterimi23

Dövme sever yok demeyelımde bız, dövmenın kalıcısının ,yararları zararlarından az oldugu ıcın sıcak bakılmıyor dıyelım...ben sevıyorum dövme yaptırmayı ama acısız ve gecıcı olanından.. gorunustekı estetıklıge de gelınce, bıraz fazlaca kalabalık... pek de guzel gelmeyebılır kımıne gore... Ben daha ıyısını yapan var dıye ıddıa edemem ama ben daha güzelini yaparım dıyorum yarıs ıcın degıl bılgınıze Saygılar
xxxmatraxxx

Gizli

Tarih: 26 May 2009, 23:50 Tek mesaj gösterimi24

« şekercan_küçük » demiş ki:
Dövme sever yok demeyelımde bız, dövmenın kalıcısının ,yararları zararlarından az oldugu ıcın sıcak bakılmıyor dıyelım...ben sevıyorum dövme yaptırmayı ama acısız ve gecıcı olanından.. gorunustekı estetıklıge de gelınce, bıraz fazlaca kalabalık... pek de guzel gelmeyebılır kımıne gore... Ben daha ıyısını yapan var dıye ıddıa edemem ama ben daha güzelini yaparım dıyorum yarıs ıcın degıl bılgınıze Saygılar

merak ettim resim işiylemi uğraşıyorsunuz yoksa profösyonel dövmecimisiniz iddanız çok iddalı geldide bana(bu arada sanırım berbat bi cümle kurdum affola)
eXa
hayat bazen çok.
TurkBoard Fan

Üye No: 97,185
Gizli

Tarih: 27 May 2009, 09:04 Tek mesaj gösterimi25

« xxxmatraxxx » demiş ki:
« Sweet Dream » demiş ki:
Görüntü kötü bence Füüü üüü üü

dövme sevmeyen biri için görüntü kötü gelebilir fakat yapılışı hakkında yorum yapmanızı beklerdim yinede teşekkür ederim...

Yapılış tarzına birşey diyemem..
Ama yapılan döğme ne olduğunu belli etmiyor ki o yüzden görüntü kötü dedim..
Ki ben döğmeyi sevmiyorum diyemem eşimde de mevcut mecburen seviyosun yani ama geçici olanlar makbül yakaladım

'PapiLLon'
Geyik Takımı

Üye No: 43,078

Tarih: 27 May 2009, 09:21 Tek mesaj gösterimi26

« Yol_Gezer » demiş ki:
Merak ediyomda soruma cvp verecekmisin acaba?

Neden diye soracak olursan eğer o dövmeyi yapacak bi kişi tanıyorum, o da acaba o dövmeyi yapan kişi mi merak ettim...

Bu dövmeyi yapabilecek tek kişi tanıyorum bende oda Nilüfer hanım kendisi ressamdır reklamdan dolayı atılmamak için yerini söylemiyorum fakat Türkiye'de 3D street paint yapan tek kişi....kendisi profosyonel ressamdır buda dövmenin henüz bitmemiş hali...ya sizin tahmin ettiğiniz kişi kimdir

Dövmenin bitmemiş hali derken?
Hem en iyisi olduğunu iddia edersin,
hemde bitmedi dersin..
yarım dövmeyi neden gözümüze sokuyorsun arkadaş..
tamamla öyle gel Füüü üüü üü

Efsunlanmışım...

Uzaklaştırıldı
Üye No: 114,918

Yasaklandım

Tarih: 27 May 2009, 09:48 Tek mesaj gösterimi27

Dövmeye ben karşıyım. Ancak herkeste bir cüzzi irade vardır ve biz buna saygı duyarız. Hayırlı
olsun. Bence ilginç olmuş. Derinin altında bir mekanizma varmış gibi görünmesi güzel
kompozisyon.

İnananlar içinde şunu hatırlatmam gerekir;

Resulullah (sav) ribayı yiyeni, yedireni, riba akdini yazanı, sadakaya (zekata) mani
olanı, dövme yapanı, dövme yaptıranı -hastalık sebebiyle olan hariç- hülle yapanı, hülle yaptıranı
lanetledi."
Kütüb-i Sitte: Hadis No: 5346

Dövme yapanı, dövme yaptıranı, faiz yiyeni, faiz yedireni ve musavverleri lanetledi.
Kütüb-i Sitte: Hadis No: 5172

Resulullah (sav) şöyle buyurdular: "İğreti saç takana da, taktırana da, bedene
dövme yapana da, yaptırana da Allah lanet etsin!"
Kütüb-i Sitte: Hadis No: 2142

Kütüb-i Sitte nedir; En meşhur altı sahih hadis kitabı. Hadis mecmualarının en sahihleri kabul edilen;
Buhârî ve Müslim'in el-Câmiu's-Sahih'leri ile Ebu Davud, Tirmizi, Nesâî ve ibn Mâce'nin kitaplarından
oluşan ve tüm ehli sünnetin sahih kabul ettiği hadis külliyatı.

AyCii
..Dostluğa!..
Editör

Üye No: 3,555

Tarih: 27 May 2009, 10:39 Tek mesaj gösterimi28

Dövmeleri seviyorum bende böyle desenlerde acaip itici geliyo Of yaa

ben böle minik, çiçek panda felan seviyorum Füüü üüü üü geçiciler tercihimdir bide Füüü üüü üü

Kötü film yoktur, bi dilim nutella' lı ekmek vardir!

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
XIZDIRAPX
KaptaN

Üye No: 71,094

Tarih: 27 May 2009, 11:07 Tek mesaj gösterimi29

« _Azad_ » demiş ki:
İlginç...
İnşallah kalıcı dövme değildir...

İnşallah demek lazım tabi. Aksi halde bir hevesle kalıcı dövme yaptırıp, daha sonra hayatlarında o dövmenin bir şekilde onlara engel olması nedeniyle sildirmeye çalışanların Türkiye'de dolaşmadığı estetik cerrah kalmadığını biliyoruz. Bir tanesi bu yüzden evlenemediği için hala sildirme uğraşında, mesela.
Dövmeye kişisel olarak olduğu gibi karşıyız o ayrı mesele ama sizinki umarım geçicidir. Bu lafı bir köşeye yazın, ileride mutlaka ondan kurtulma uğraşına gireceksiniz. O zaman inşallah çare bulursunuz.
Lahza
Bölüm Yöneticisi
Bölüm Yöneticisi

Üye No: 152,916

Tarih: 28 May 2009, 18:24 Tek mesaj gösterimi30

merak ettim resim işiylemi uğraşıyorsunuz yoksa profösyonel dövmecimisiniz iddanız çok iddalı geldide bana(bu arada sanırım berbat bi cümle kurdum affola)

Türkiye desen işleme(çizim) vb bır alanda dördüncülüğüm var, cok ta onemlı olmamakla beraber dövme alanında degıl, dövme de profesyonel degılım.Ama pilot kalemle bile küçükken çizdiğim desenlerle cok iş teklifi ve sipariş alırdım, işini yapmıyorum, kolay kolay da yapmam. Buna ragmen gecıcı dovmeyı sevıyorum dedıgım gıbı sizdeki desen (karmasık olsa da)guzel ama tasımakta önemli Saygılar
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 3. sayfa (Toplam 5 sayfa) [Bu başlıkta 50 mesaj bulunuyor]
Sayfa::  3
« Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz
TurkBoard çerezlerini temizle