Pkk'ya Verdiğimiz İlk Şehit !

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
Sayfa::  3 ...
 Yazar  Mesaj
Tatli Cadi
Askin Kizi
Geyik Takımı

Üye No: 63,256

Tarih: 16 Nisan 2007, 17:23 Tek mesaj gösterimi21

tsk ederim cnm:)
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
MelanComunity
long for

Üye No: 31,475
Gizli

Tarih: 16 Nisan 2007, 22:17 Tek mesaj gösterimi22

Tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun..!

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
pusu
Evli Barklı =)

Üye No: 71,506
Gizli

Tarih: 17 Nisan 2007, 08:39 Tek mesaj gösterimi23

« puspus » demiş ki:

Allah için..
bu Vatan için..
bu Topraklar için..
Şehit olmak için..
Kanımızda canımız da feda olsun!!!!

bu lafın üstüne daha ne denielbilirki.... Müthişsin abi yüreğimizden geçenleri bi çırpıda söylemişsin...

Paylaşım için çok sağol arkdaşımm... O görüntülere bakıp da yüreği titremeyen kaç kişi war acaba...

Gömerim başka aşkları çok derinlere...

Uzaklaştırıldı
Üye No: 79,359

Yasaklandım

Tarih: 17 Nisan 2007, 13:25 Tek mesaj gösterimi24

cok hassas bi konuya deyinmissiniz.. 36000 vatandasimizin can verdigi bu 23 yillik savasin ilk gününden bahsedilmis ve aslinda bu sayilar bu savasin ne kadar anlamsiz oldugunu anlatiyor.. ben bir kürdüm ve elbette kürtlerin insani haklarina sahip olmasini isterim ama savas gibi insan disi bir olayla insan haklari kazanilmaz... eline kan bulasmis barisa ihtiyaci yok ne kürtlerin nede türklerin... pkk yüzünden bircok kürt düsmani olustu ama sunu demek istiyorum: türkler kardesimizdir.. nasil el qaide islami temsil edemiyorsa gibi pkk´de kürtleri temsil edemez.. burdan tüm sehitlerin ailelerine sabir diliyorum.. mekanlari cennet olsun... yetim kalan cocuklar hepimizin evlatlari, oglunu kaybeden analar hepimizin anasi... artik analar aglamasin.. artik topraga kan bulasmasin.. kardesce birlik icinde yasayalim... bu birligi bozan kim olursa olsun hakettigi cezayi mutlaka birgün cekecektir... mahsun kirmizigülün sarkisi gelir hep aklima:

hepimiz kardesiz bu öfke ne diye?
bir ana agliyor evladim nerede?
bir kardes kardesi vuruyor ne diye?

ya bide su var.. pkkcilara sorarsan baris icin savasiyoruz diyorlar... baris icin savas... bu kibris fethinde türklerinde sloganiydi.. amerikada irakta savasiyor baris icin, ama düsmani kim bilen yok.. barisin yolu nasil savas olur? Şaşkın
eger öyleyse ben baris istemiyorum.. baris icin savasmak sacmaliktir... savasmaliysam baris icin savasmamayi tercih ederim.. biri bana anlatabilirmi? baris gelsin diye kac ana agladi? kac cocuk yetim, kac kadin dul kaldi? toprakta kan gölü olustururlar, baris icin yaptik derler.. kani kanla temizlerler baris icin.. amerika gibi gelip baska ülkeleri bölerler yine baris icin? baris nerde? neden herkes baris gelsin diyor? baris nerde? suan bir namlunun ucundami? yoksa bir annenin akan gözyasindami gizlidir? baris nerde? yoksa baris sadece bir kisinin iki dudagi arasindami gizleniyor? ya peki baris gelsin diye bu kadar kan dökenler, baris geldiginde ne kadar kan dökecekler? eger baris buysa gelmesin, kaldigi yerde dursun..

savasa hayir...

saygilarimla

mesmes

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Rakun
TB Tımarhanelik Üye

Üye No: 7,140

Tarih: 17 Nisan 2007, 13:35 Tek mesaj gösterimi25

devbela sana katılıyorum her konuda ama bir tek görüş ayrılığımız var sanırım,
ben asılen tatarım
ama hiç bir zaman tatarların ayrıcalığı olsun özgürlüğü olsun demedim neden biliyormusun?

Ben Türküm demek daha bir gurur vericidir bence, çünkü Türkiyede ne araba, ne çerkeze, ne tatara, ne kürte, nede asılen türke hiç bir ayrım gözetilmez.
benimde onlarca kürt arkadaşım var, çerkez akrabalırım var, laz akrabalarım, arkadaşlarım var.
hiç birisi bu ülkede bize büyle dışlama, yada şöyle bir ayrım yapılıyor diyemez, yapılmıyor çünkü, şimdi kurtuluş savaşı gibi bir savunma savaşında, bizimle birlikte kürtlerde savaşmışlardır, çerkezlerde, tatarlarda, lazlarda...
bizi biz yapan da budur zaten.
neticede pkk kürtlerdir demiyoruz.
pkk lı bir militan ya zorlanmıştır, ya baskı altındadır, yada cahildir bilgisizdir...
başka hangi sebepten insan kendini dağlarda yaşamaya bırakır...
onlarda istemezmi evleri çocukları olsun rahat bir hayat yaşasınlar?
pkk yı bitirmenin en kolay yolu ona giden kaynakları kesmektir...
bakın o zamanne terör kalır, ne kürt Türk tartışması kalır...

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
devbela

Uzaklaştırıldı

Yasaklandım

Tarih: 17 Nisan 2007, 13:42 Tek mesaj gösterimi26

« Rakun » demiş ki:
devbela sana katılıyorum her konuda ama bir tek görüş ayrılığımız var sanırım,
ben asılen tatarım
ama hiç bir zaman tatarların ayrıcalığı olsun özgürlüğü olsun demedim neden biliyormusun?

Ben Türküm demek daha bir gurur vericidir bence, çünkü Türkiyede ne araba, ne çerkeze, ne tatara, ne kürte, nede asılen türke hiç bir ayrım gözetilmez.
benimde onlarca kürt arkadaşım var, çerkez akrabalırım var, laz akrabalarım, arkadaşlarım var.
hiç birisi bu ülkede bize büyle dışlama, yada şöyle bir ayrım yapılıyor diyemez, yapılmıyor çünkü, şimdi kurtuluş savaşı gibi bir savunma savaşında, bizimle birlikte kürtlerde savaşmışlardır, çerkezlerde, tatarlarda, lazlarda...
bizi biz yapan da budur zaten.
neticede pkk kürtlerdir demiyoruz.
pkk lı bir militan ya zorlanmıştır, ya baskı altındadır, yada cahildir bilgisizdir...
başka hangi sebepten insan kendini dağlarda yaşamaya bırakır...
onlarda istemezmi evleri çocukları olsun rahat bir hayat yaşasınlar?
pkk yı bitirmenin en kolay yolu ona giden kaynakları kesmektir...
bakın o zamanne terör kalır, ne kürt Türk tartışması kalır...

ben Türküm demem kardesim.. bu atalarima saygisizlik ve aslimi inkar olur.. ben olaya söyle bakiyorum.. Türkiye anamiz, babamizdir.. bu ana babanin bir cok avladi vardir.. en büyügü türklerdir sonra sirayla kürtler cerkezler arablar tatarlar lazlar vesayre gelirler.. ama örnegin benim adim mesut.. kardeslerim benim adim mesut demez cünkü annem ve babam sadece bana bu ismi yakistirmis.. bende kürdüm.. Türk degilim.. ama türkler kardesimdir.. pkk nin olusumuna deginmissin.. orasi cok farkli bi konu.. hic deyinmeyelim.. konu sapar yoksa.. ama dedigim gibi ben kürdüm, Türkün kardesiyim diyede gururluyum ama Türk degilim.. kürtlügümü inkar etmemi bekleme lütfen.. bence sende tatarliginla nasil Türküm deyince gurur duyuyorsan tatarim derkende gururlan... neticede hepimiz insaniz ve önemli olanda kalbin birligidir.. kürt veya Türk farketmiyor benim icin.. ve öyle bi ayrim varda demedim.. ama ayrim yok diyede kendime Türk diyemem.. atalarima ve dinime saygisizlik olur bu bence.. cünkü atalarim kürt ve dinimde inkarin yeri yok.. ama söyle diyebilirim: Türk vatandasi oldugum icin gururluyum.. bu Türküm demek olmuyor.. ama insallah senide tatmin etmistir Çok Mutlu
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Rakun
TB Tımarhanelik Üye

Tarih: 17 Nisan 2007, 13:46 Tek mesaj gösterimi27

zaten sana aslını inkar et demiyorum ki ben Melek ama..

benim anlatmak istediğim bak yukardada dedğim gibi tatarım, ama Türküm demek farklıdır Türk olmak bu demektir zaten tatarda olsan kürt de olsan kardeşçe yaşıyabilmektir bir anlamda.
aynı topraklar üzerinde olduğumuz için değil kardeş olduğumuz için, birlik oluruz. nitekim dinimizde bunu gerektirir. Saygılar
bunu söylemek istemiştim Saygılar

devbela

Uzaklaştırıldı

Yasaklandım

Tarih: 17 Nisan 2007, 15:31 Tek mesaj gösterimi28

ama o zaman Türküm demek yanlis olur.. türkiyeliyim derim ben cogunlukla ve buda birlik anlamina gelir.. seni yanlis anlamadiysam diyorsunki tatarda olsa kürtte olsa Türküm deyip kendini dislamamali.. ama senin fikrine göre o zaman o birlik icinde türklerde kürdüm diyebilmeli.. bence kim neyse ben oyum desin.. benim atalarim Türk degil diye Türküm kelimesine sicak bakmiyorum...
Rakun
TB Tımarhanelik Üye

Tarih: 17 Nisan 2007, 15:36 Tek mesaj gösterimi29

kendi açından sende haklısın ama bizim amacımız kardeşlikdir, dostluktur, barış içinde yaşamaktır.
biz bu niyetle olduktan sonra tatar olmuş kürt olmuş ne fark eder sadece bunu belirtmek istemiştim Saygılar

devbela

Uzaklaştırıldı

Yasaklandım

Tarih: 17 Nisan 2007, 15:44 Tek mesaj gösterimi30

sana elbette hak veriyorum.. sonucta bende kardeslik ve insanligi savunuyorum..
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 3. sayfa (Toplam 10 sayfa) [Bu başlıkta 96 mesaj bulunuyor]
Sayfa::  3 ...
« Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz
TurkBoard çerezlerini temizle