Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı Seçimleri Hakkında

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
Sayfa::  2
 Yazar  Mesaj
paLpebra
숨
Emektar

Üye No: 11,931
Gizli

Tarih: 17 Nisan 2007, 06:47 Tek mesaj gösterimi11

Neyin Tartışmasını Yapıyoruz ki Burda ? Senaryo Hazır Parti Toplantısı Olacak Yakında.. ve Toplantı Sonunda Şöyle Bir Sonuç Çıkacak Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığına Resmen Aday Olmuştur

Başbakanımızın Açıklaması "Ben İstemedim Partim Beni Aday Gösterdi"

Şaka Gibi Gülücük

Nefret Ettim Bayrak Yarışı Değilki Bu Ama Top Gibi Oynuyorlar o Aşikar
Bay Bay

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
gyagtu

Üye No: 11,354

Tarih: 17 Nisan 2007, 11:21 Tek mesaj gösterimi12

« manianian » demiş ki:
Neden bu kadar abartıldı bu konu anlamadım gitti...Şişirdikçe şişiriyorlar maşallah... Zamanında "Şapkamı koysam seçtiririm." diyen liderleri gören cumhurbaşkanlığı koltuğu neden bu kadar değerli hale geldi ya da getirildi acaba... Füüü üüü üü

Arkadaşım herşeyin başında şu konuyu iyice bir idrak etmende yarar görüyorum; Cumhurbaşkanlığı koltuğu söylediğinin aksine en değerli makamdır ve o yazdığın sözler söyleyen kişinin terbiyesizliğini gösteren ve sadece onu bağlayan ayıplardır. Cumhurbaşkanlığının değeri maneviyatıdır. Bir ülkenin cumhurbaşkanlığı o ülkenin statüsünü belirleyen, ülkenin dış dünyaya karşı vizyonunu gösteren(!), ayrıca sembolik gibi gözüksede o ülke için birçok konuda bazı yanlış kararların alınmasını engelleyen(ki maalesef bunu akpden biri o makama çıktığında saçma sapan bütün kararlar onaylanınca bütün çıplaklığıyla farkedeceksiniz) ve aynı zamanda en büyük kamu kurumudur.
Zaten bu konuyu abartıyorlar dediğin, duyarlı ve değerli vatandaşlarımızında endişe ve kaygısı yukarıda belirttiğim bütün konularda ve daha fazlasında Ülkemizin mevcut durumunu çok kötüye götürecek olmasıdır. Umarım mümkün olduğunca kısa kesmeye çalıştığım bu yazı yeterince açıklayıcı olmuştur! Teşekkürler.

Ayrıca Pakize Sudanın "mış-muş" köşesinden bir alıntı:
Başbakan Yrd. abdullatif şener,"kimin cumhurbaşkanı seçileceğini ben de merak ediyorum" demiş,
Cumhurbaşkanlığı seçimi değil, sürpriz doğumgünü partisi adeta!

Güneşimize Sahip Çıkalım

"Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün, “Ne mutlu Türküm diyene!” anlayışına karşı çıkan herkes Türkiye Cumhuriyeti’nin düşmanıdır ve öyle kalacaktır!!!"
mrygter

Üye No: 9,133

Tarih: 17 Nisan 2007, 11:57 Tek mesaj gösterimi13

ya nasıl bi demokrasiden bahsediliyo ülkemde millet tayyip başbakan olmasın diyor neden kendi düşüncelerine uymadığı için ama şu ülkedeki insanların en az %50 - %60 'ı bu fikirleri bu düşünceleri benimsiyor ama bir kaç kişi istemiyor diye yok cumhuriyet elden gidiyor yok irtica gelecek falan millet ayaklanıyor demokrasi isteyenler bu ülke sadece onlarınmış gibi davranıp kafalarından bi şeyler uyduruyor bırakın kardeşim bir parti tek başına iktidara gelebiliyorsa cumhurbaşkanınıda seçme özgürlüğüne sahiptir ve öyle oloacaktır. Burada ben tayyip erdoğan savunucusu olarak görülebilirim ben tarafsızım ister tayyip olsun ister başka biri ama şunu unutmayın kim gelirse gelsin bu Türkiye Cumhuriyetine bi zarar vermeyecektir.

TB Tımarhanelik Üye

Üye No: 7,140

Tarih: 17 Nisan 2007, 12:40 Tek mesaj gösterimi14

« mrygter » demiş ki:
Burada ben tayyip erdoğan savunucusu olarak görülebilirim ben tarafsızım ister tayyip olsun ister başka biri ama şunu unutmayın kim gelirse gelsin bu Türkiye Cumhuriyetine bi zarar vermeyecektir.

bende sana saldırmak istiyen biri değilim ama şunu bilmeni isterim ben tarih konusunda bir çok tarih bölümü öğrencisinden daha iyi bilgi sahibiyim,
siyaset bakımındanda ülkemnizin yakın tarihini inceledim...
sana söyliyebileceğim tek bir şey var tarih kendini tekrarlar, ve bunun gibi liderler daha öncede ollmuştur...
ve fakat bu gibi isimlerin sonları ya darbe, ya devrim, ya da 555k dönemi gibi halk ayaklanması olmuştur...
şimdi darbe olayı bitmek üzere, devrim yapacak insan yok, bari 777a dönemi olsun diyoruz anlatabildim mi?
bu şahıs cumhur başkanı olabilir buna kimse karışmaz karışıpta ülkeyi karıştırmak istemez...
ama gelgelelim arkanızda soru işareti bırakmamalısınız...
iyi bir geçmişiniz olmalı cumhur başkanı olmak için,
şimdi senden özel bir ricam olacak, şu siteye bak cumhur başkanlığının sitesidir http://www.cankaya.gov.tr/tr_html/baskan.htmllütfen buradan eski cumhur başkanlarımızın özgeçmişlerine bir göz at... sonra tekrar bu konuda yorum yap derim
şahsi görüşüm tabiki ne yapıp yapmayacağını bana soracak değilsin sadece bir dost olarak tavsiyemdir...

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
frescooo

Üye No: 71,801

Tarih: 17 Nisan 2007, 13:10 Tek mesaj gösterimi15

bence su an ismi en cok tartısılan insan o koltuğa gecicek ve büyük önderimizden sonra tarihin en önemli cumhurbaskanlığı dönemine tanıklık edeceğiz. Bu kanıya nereden vardığımı sorarsanız hani mitingler falan oldu daha da olcakmış ya bu kesimlerin cumhuriyetimize ve cagdas ülke olamamıza neden olan topluluklar olduğunu cumhuriyetimiz kurulduğundan beri görüyoruz. EE demek ki bu topluluğun korktuğu birşey varsa Türkiye mizin yararına olan birşeydir. Bütün kalbimle başkanın o makama yakışacagına ve ülkemizi bir adım ileri götüreceğine inanıyorum. Herkesin göürşüne de saygılıyım...
tekefsane

Üye No: 29,092

Tarih: 17 Nisan 2007, 13:35 Tek mesaj gösterimi16

« frescooo » demiş ki:
bence su an ismi en cok tartısılan insan o koltuğa gecicek ve büyük önderimizden sonra tarihin en önemli cumhurbaskanlığı dönemine tanıklık edeceğiz. Bu kanıya nereden vardığımı sorarsanız hani mitingler falan oldu daha da olcakmış ya bu kesimlerin cumhuriyetimize ve cagdas ülke olamamıza neden olan topluluklar olduğunu cumhuriyetimiz kurulduğundan beri görüyoruz. EE demek ki bu topluluğun korktuğu birşey varsa Türkiye mizin yararına olan birşeydir. Bütün kalbimle başkanın o makama yakışacagına ve ülkemizi bir adım ileri götüreceğine inanıyorum. Herkesin göürşüne de saygılıyım...

Ne demek istediğini açarmısın? Toplanan kişilerin daha önce hangi korkuları ülke yararına olmuştur?

Saygılarımla...

Rakun
TB Tımarhanelik Üye

Üye No: 7,140

Tarih: 17 Nisan 2007, 13:39 Tek mesaj gösterimi17

« frescooo » demiş ki:
EE demek ki bu topluluğun korktuğu birşey varsa Türkiye mizin yararına olan birşeydir.

ne tesadüf bende aynısını çooook sayın başbakanımız için düşünüyorum...
o bir şeyden korkuyorsa kesinlikle Ülkemizin Yararınadır...

Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır. MEŞRU olmak şartıyla her fikre saygı duyarız. (K.ATATÜRK)

bu yüzdendirki üçyüz bilmemkaç millet vekili olan partiye karşı en ufak bir saygım kalmadı...

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
candas

Üye No: 26,698

Tarih: 17 Nisan 2007, 13:48 Tek mesaj gösterimi18

CorNeLLiuS durumu ve durumun vahametini öyle güzel toparlamis ki eklenecek söz kalmamis.
Keske sorumluluk tasiyanlar da (iktidar ve muhalefet) bunun yarisi kadar sorumluluk tasiyarak davranabilseler. Ama onlar icin maksat üzüm yemek degil, bagciyi dövmek. Bagci diye karsi tarafa yükleniyorlar, ortami geriyorlar ama dayagi yiyen insanlar ve Türkiye oluyor. Ama ne umurlarinda !!

Bu tür amacli gerginliklerin politikanin esas yöntemlerinden biri olmasinin bir nedeni de insanlarin yillardan beri TARAFTAR olmayi benimsemis olmalari.
Keske TARAFTAR olmadan TARAF olmayi becerebilsek.

ben hasretlerin
MIRAMAX
"Love Doesn't Live Here Anymore"

Üye No: 46,539

Tarih: 17 Nisan 2007, 14:15 Tek mesaj gösterimi19

Bu konu çok mu hassas? Niye bu kadar abartılıyor ya? Bundan önce neden hassas değildi bu kadar? Zamanında ülkeyi darbeyle 20 yıl geriye götürenler de cumhurbaşkanı oldu niye kimsenin o zamanlar sesi çıkmadı da şimdi bazı çevreler hazım sorunu yaşıyor? Bu meclisi öyle yada böyle millet seçti bu cumhurbaşkanını da meclis seçecek bu kadar basit...

Üye No: 79,192

Tarih: 17 Nisan 2007, 14:56 Tek mesaj gösterimi20

cumhurbaşkanlığında sorun şundan kaynaklanıyor:

1. bu yeni cumhurbaşkanı asker kökenli olmayacak (bilindiği üzre cumhurbaşkanlarımızın 6 tanesi askerdi - bazıları da darbe sonrası cumhurbaşkanı olmuştu)

2. yeni cumhurbaşkanı statükocu olmayacak. yani bürokratların elinde oyuncak olan bu ülke ve milleti gerçekten hürleştirecek.

3. cumhurbaşkanlığı yetkisi çok, sorumluluğu yok bir makamdır. bir cumhurbaşkanı ancak vatan hainliğiyle yargılanabilir. onun dışında attığı hiçbir imza sorgulanamaz. Anayasa Mahkemesi üyelerini, Danıştay üyelerinin dörtte birini, Yargıtay başsavcısını ve vekilini, Askeri Yargıtay üyelerini, Askeri Yüksek İdare Mahkemesi üyelerini, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyelerini seçer.
Başbakanı atar. Meclis adına Silahlı Kuvvetler'in başkomutanıdır. Genelkurmay başkanını atar. Milli Güvenlik Kurulu'nu toplantıya çağırır ve başkanlık eder.
Özel durumlarda cezaları hafifletir ya da kaldırabilir. Devlet Denetleme Kurulu üyelerini belirler ve onlara inceleme yaptırır. YÖK üyelerini ve rektörleri atar. Velhasıl bu makamda oturan zat-ı muhterem her istediğini yapar ve kimseye hesap da vermez. e bu kadar güçlü bir makam için kavga verilmesi normal tabii. meğerki kişisel ihtiraslar rol oynamasın bu kavgada...

tayyip erdoğan istanbul gibi büyük bir şehre belediye başkanı olduğunda da benzer kaygılar vardı. barlar kapatılacak, vs. ama öyle bir şey olmadığını, olamayacağını hep beraber gördük.

korkulan irtica tehlikesi tam bir vehmdir. cemil meriç'in ifadesiyle obskürantizme -muğlaklaştırma, asıl anlamından uzaklaştırma- maruz bırakılmıştır. size bu konuda platon'un devlet adlı kitabındaki mağaradaki gölgeler başlıklı yazıyı tavsiye edebilirim (bu yazıyı cemil meriç de "mağaradakiler" kitabının başında alıntılamıştır.)

bu ülke ve insanının ne darbecilere ne islamcılara artık geçit vermeyeceğini biliyoruz. seçimden çıkan sonuçlardan korkmamak lazım.
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 3 sayfa) [Bu başlıkta 26 mesaj bulunuyor]
Sayfa::  2
« Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz
TurkBoard çerezlerini temizle