Pardus neden "Anadol STC" dir?

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
Sayfa::  2
 Yazar  Mesaj
Rakun
TB Tımarhanelik Üye

Üye No: 7,140

Tarih: 07 Nisan 2007, 19:47 Tek mesaj gösterimi11

driver problemi var sadece geri kalan tüm konularda başarılı buldum ama driver ları yaptırmak bizim elimizde kullanıcısı ne kadar artarsa donanım üretici şirketler o kadar çok öncem verir driver işine Saygılar

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Precious
Keyfim Yerinde :)
Bölüm Yöneticisi

Üye No: 4,058
Gizli

Tarih: 07 Nisan 2007, 23:12 Tek mesaj gösterimi12

Gerçekten Güzel Bir Konuya Değinmissin CorNeLLiuS

Bende indiriyorum Deniycem bakalım Melek ama..

Teşekkürler

Neyleyim umduğum gibi çıkmadı insanlar..

Sevdiğini mertçe seven kişi, pervane gibi özler ateşi. Sevip de yanmaktan korkanın, 'masal anlatmaktır' bütün işi...
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
WolVeRinE
.. :: ..
Emektar

Üye No: 11,760

Tarih: 07 Nisan 2007, 23:34 Tek mesaj gösterimi13

« CorNeLLiuS » demiş ki:
Bizim yapabileceğimiz en büyük destek ise , kullanmak ve teşvik etmek olmalıdır...
+1... Okeyy
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
exUBert
Emektar
Emektar

Üye No: 72,028

Tarih: 07 Nisan 2007, 23:47 Tek mesaj gösterimi14

CorN gerçekten üstünde durulması gereken bir konu bi o kadarda düşündürücü tabi
neden diye sormamak elde deil
özgür olmak varken...
bu konuda duyarlı olmamız lazım, bizim elimizden gelebilecekleri vurgulamışsın
tabi zaman da kesinlikle büyük bir etmen
kesinlikle herkesin okuması gerekli...
bu bilgilendirmeyi hazırlayana ve sana teşekkür ederim Okeyy
_CanasH_

Üye No: 68,574

Tarih: 08 Nisan 2007, 01:00 Tek mesaj gösterimi15

« Rakun » demiş ki:
ftp://ftp.pardus.org.tr/pub/pardus/kurulan/2007.1/...2007.1.iso
öncelikle bunu indir =)

ben şu an da testini yapıyorum (microsoft virtual pc ile)
çok hoşuma gitti ama vga driver ında sorun var sanırım (nvidia L7300) 800*600 maximum çözünürlük veriyor :S update lerini yapıyorum bakalım nolcak Melek ama..

teşlekkürler en kısa zamanda pardus a geçicem artık başkasının himayesiyle olmaktansa yerli malı yurdun malı Hehehehe Utandı

TurkBoard Fan

Üye No: 19,142

Tarih: 08 Nisan 2007, 10:07 Tek mesaj gösterimi16

evet yerli malı yapalım daha iyi olmazmı.

TB Tımarhanelik Üye

Üye No: 7,140

Tarih: 08 Nisan 2007, 10:47 Tek mesaj gösterimi17

arkadaşlar sadece drvier problemim kaldı tavsiye ederim daha öncedenlinux mandrake, fedora ve suse kullanmıştım, ama o sürümler dönemin win sürümlerine göre çok basit sistemlerdi şimdi pardus benim hoşuma gitti açıkçası virtual pc de son test lerimi yapıyorum. daha sonra tüm sistemi pardus e geçirmeyi planlıyorum Saygılar
cornellius çok teşekkür ederim geçen ay kotayı aştığım için indirememiştim şimdi iyi bir hatırlatma oldu Saygılar Saygılar

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
agathodaimon

Uzaklaştırıldı
Üye No: 78,842

Yasaklandım

Tarih: 08 Nisan 2007, 12:19 Tek mesaj gösterimi18

Kota sorunu olan arkadaşlara: Bu ayki CHIP dergisinde yanılmıyorsam( dergi çöplüğünü açtırmayın bana, alırken sorun bayiye) pardus un en son sürümü (Aralık 2006'dan sonraki) cd veya dvd içinde mevcut.
extremist7
uçta

Üye No: 56,613

Yasaklandım

Tarih: 08 Nisan 2007, 20:36 Tek mesaj gösterimi19

Öncelikle Cornellius'a teşekkür ederim. Pardus ve anadol ile ilgili çok hoş bir yazı hazırlamış. Keşke bu değişimler bir çok yerde de yaşansa. Koltuklarda oturanların da bunu farketmeleri lazım. Mesela ben kullandığım firefox web tarayıcısı ile ilsis.meb.gov.tr adresini açamıyorum. Asp (active server pages) windowsa yönelik bir aktif içerik tasarım dili. Oysa ki Php tüm standartlara uyuyor. Platform bağımsız olarak çalışıyor. Birileri sanırım e-devlet omurgamızı kodları içinde ne olduğunu dahi bilmediğimiz bir işletim sisteminin pazarlayıcısı şirkete yaslarsa sonumuz hayrolsun demekten başka çare kalmıyor. Windows NT nin içine gömülü kodlardan Amerika Hükümeti'nin Avrupa Bankalarının görev zararlarını öğrendiğini duymuşsunuzdur. Almanya ve İspanya başta olmak üzere bir çok Avrupa ülkesi yoğun miktarda linux kullanıyor. Pardus da bizim linuxumuz. Umarım oyun ve donanım üreticileri de tekele karşı adım atarlar... Ülkemiz için Pardus kullanmalıyız ama kullanıcı bazında değil, devlet olarak, kamusal sektörlerde. Umarım çıkarları microsoftun çocuklarına ücretsiz verdiği burslara ve karşılıksız dağıttığı laptoplarla sınırlı olmayan birileri uyanır da ekmeğini yediğimiz insanların haklarını ödemiş oluruz...Saygılarımla.
Z4R4R

Üye No: 56,476

Tarih: 10 Nisan 2007, 00:17 Tek mesaj gösterimi20

COK GUZEL BI YAZI OLMUS EMEGIN ICIN TESEKKURLER. TOFAS ISTESE KENDISINI BIRKAC SENE ONCEDE KURTARABILIRDI ANCAK SUAN TAMAMEN ITALYANLARIN ELINDE.SUAN UCUZ ISCILIK MALIYETLERIYLE YUKSEK ORANLAR ALIP DAHADA COK PARA KAZANIORLAR VE DAHA COK SOZ SAHIBI BI KONUMA GELIOLAR.BU DURUMDA NE EKMEGINI KAZANMAYA CALISAN HALK,NEDE UCUZA ARABA EDINMEYE CALISANLAR SUCLU.DEVLET ISINE GELDIGINDE DIIL GEREKTIGINDE KONULARA EL KOYMALI YADA TURK GIRISIMCIYE DESTEK VERMELI.YOKSA BU BASARISIZ HUKUMETLER YUZUNDEN DEVLETIMIZDE MILLETIMIZDE BIZIM SAYEMIZDE BULUNDUGU YERDE OLAN YABANCILARA EL ACAR. BAGIMSIZ BI TURKIYE 1939 DAN BERI HAYAL.PARDUS KULLANMAK ELBETTEKI BI ADIM AMA BU SADECE KISISEL KULLANICILARLA OLMAZ,BILINCLI BI SEKILDE DEVLET DESTEGIDE GEREKIYOR!!! ONU UCRETSIZ OLMASI DIIL DESTEKLENEREK DAHA KAPSAMLI OLMASI CAZIP KILAR.KIMBILIR O ZAMAN BELKI IHRAC EDIP VERILEN ORANLARIN 3 KATI DAHA FAZLA HASTANE YAPAR YADA OKUL ACARIZ KI HALK BILINCLENSIN.BU BI TEPKIMEDIR BOYLE BUYUK BI ULUSAL PROJEYLE KAZANILICAK REFAH DIGERLERINIDE ARKASINDAN GETIRIR.GUVEN VE HUZURUN OLDUGU BI ULKEDE BOLUNMEDE OLMAZ,ONU DESTEKLEYEN PARTILERDE HUKUMET KURAMAZ.TABI TUM BUNLARA YABANCILARDAN ONCE HUKUMET IZIN VERMEZ CUNKU ISLERINE GELMEZ. HERKESE SAYGILAR... BAGIMSIZLIK HAYAL DIIL,BUYUK EMEK ISTER!!!
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 4 sayfa) [Bu başlıkta 36 mesaj bulunuyor]
Sayfa::  2
« Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz
TurkBoard çerezlerini temizle