Tek mesaj gösterimi  Başlık: Pardus neden "Anadol STC" dir? 
Yazar Mesaj
RakunMesajTarih: 07 Nisan 2007, 13:07    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ilk adım olarak virtual pc de kuruyorum
becerebilirsem normal disk lerimde tek sistem olucak Saygılar

edit :

Tamamen pardus e geçmiş durumdayım, yanında xp de kullanıyorum arada bir Utandı
sevdiğim bazı strateji oyunları için sadece...
Avantajlı gördüğüm 10 özellik...
1- xp mi para vermeden lisanlı hale getirenlerdenim, ama bunu yaparken, para veren insanları düşünüyorum, ve evet bedava yazılım lar varken neden para veriyoruz diyorum...
2- internet hızında bazı ufak değişiklikler görmedim desem yalan olur, win ortamında mozilla firefox kullanıyorum, 100k civarı bir download hızım varken, pardus te yine firefox ile 107-110 k arası.
3- belki çok genel bir linux özelliği ama windows ta alıştıklarımızı aratmıyan arayüzler...
4- virus, trojan, keylogger gibi zararlı yazılımların % 99.6 sı windows tabalıdır, pardus kullanıcısını etkileme şansı yoktur (windows tabanlı yazılımların)( dolayısıyla anti virus satın almanızada gerek yoktur)
5- bilgisayar kölesi değil bilgisayar kullanıcısı olursunuz, geliştirmek yada değiştirmek sizin parmaklarınızın ucundadır.
6- divx-dvd-vcd filmler için programlar satın almanıza yada crack yapmanıza gerek yoktur.
7- masa üstünüzü dilediğinizce değiştirebilirsiniz örnek vermek gerekirse durum çıubuğu ve başlat menüsü ekranın üstünde olabilir...
8- çoklu masaüstü avantajı; belirlediğiniz tuşlarla kendinize çalıştığınız ekran dışında başka masaüstü ekranlar açabilirsiniz, bir masaüstünde çalışırken hatalı yada yavaş çalışan bir program olursa, system i resetlemenize yada programı sonlandırmanıza gerek yoktur, başka bir masaüstüne geçerek bu problemi çözmüş olursunuz... (yine genel bir linux özelliği ki bence linux un öldürücü silahı)
9- pardus windows gibi megaloman değildir, windows la formatlanmış (fat32,ntfs) disk parçalarını görüntüleyebilir, gezinti yapabilirsiniz.
10- linux ext3 dosya sistemiyle disklenizi biçimlendirir, bu sayede windows tabanlı yazılımlarda 1 mb yer kaplıyan dosyalar, linux ortamında aynı programın linux tabanlı sürümünde daha az yer kaplar, böylelikle sabit disk inizde yer problemi yaşamazsınız yada daha az yaşarsınız =)
gözüme çarpan detayları yine bu başlık altında derlemeye devam edeceğim =)

Saygılar Saygılar Saygılar


En son Rakun tarafından 12 Nisan 2007, 22:27 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
TurkBoard çerezlerini temizle