Intel mi AMD mi???

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
Sayfa::  ... 11

Intel mi AMD mi???
İntel
43%
 43%  (114 oy)
Amd
56%
 56%  (149 oy)
Toplam Oylar : 263
Bu Ankete Katılanlar: LuuSiaNN, mrtcn, korkmazay, axi_welet, Bâb-ı Âlî, Romantik Serseri, absolut_1626, prof52, Lince, bargest, zeko_2001, SeyfillicA, AragorNoNe, grace, chausin, Arturo Bandini, oxay, r-m-v-c, MuRaTCanisT, asparuh, EmRSrL, ozingajr, fyz2998, by_faruk, Erguneken, almighty, xontaxt, HaCiBaBa, LiFeTeC_, gokata, pepepepe, batuhan_erdogan, Lay_Beside_Me, second, Alkali©, cemal1982, memati1986, kuzen83, alg444, tefo, moodymann, ucukmawi, datamarket, dogan75, MemOmemoli, MaXwELL, remember, boraldemir, dellywonder, UNDERGRAND, gkhn_n, prankster, madlover24, roasted, darren, immortallover, toslambaa, formalist, korsan24, yagizsevki, aksises, anadolurock, soulcalibur, gurel33, The_Patriot, karizma_bg, schtifosi, RobertTepper, privacy, MVS, __Çağlar__, phsyco, froyt, DeeP__DReaM, hitafseta, gokhanN, maksimusm, buces, kara_kartal, ByNefret, sandstormx, -Arnold-, logo, MIRAMAX, öylesine, fastun, tornawida, NERON, crassh, Engwareion, moyoltas, rotten, Cengiz Han, Equ!NoX, fbmania, Eg0iST, thewall1968, _XaNDeR_, Precious, adem_baba, darkbybars, ErDeM, stolid, Xoman, atacanalper, johnydeep, caco_fker, poetaster, digiword, inwhites83, excuter, yakutticaret, zaferah, alcatraz_1966, hacamat, YounG_BLooD, banucan, maqic, neden, fikretesgin, fuli, cilginbedo, lambada, dalga8203, MrohanK, hardmantr, aisepos10, dolapfaresi, VictoiRe, osidimenia, AraGorN_3428, penguyen, bekir82, twister44, aslan1235, yasinnadir, The Crow, kamil tatlıcı, gruneis, HaSNa, precot, ozziegirl, jetates, el che, sisa, geceyeli, mfurkanunver, couste, suat895, gunesligece, sevinc84, orkjms, HellRider, Hunter_54, dark_blue, crazy_killer, bybilal, sedatolmez, madskillz, _svrock_, beout, wolfindark, DirectLost, ferfecir, mp, __osiris__, wingSofhope, maviay_apo, teeet_17, safakkekevi, XarvicK, o.f.t, Aydonay, escabon, SoL-LeKs, eserdevran, Ay_Bo, madheart, Quiksilver, cybrilmax, TuTaNkHaMuN, karaatli, LoVeLY, enes++, endless61, musdy, hernepes, dngr25, enderyayli, mehmet277, topalcik, realdogus, Git, austero, d4rkmor3, one_t, aloha, suat, cuzustcrayst, showmenc, WinSxS, Manowar90, radyotec, YaNKeee, amiira, aral, er_kannn, doktorkozo, goekhan-tr, knocker, muzdarip, OTTOMANDOZER, jetto, yucelyucel34, *spinoza*, regist2, deli_manyak, nirvana01, emirsedan, karakura, safaaak, FAÇALI - 2, Jack_Sparrow, [email protected], sunyata, degah, MichaeL, Dark Prens, SinCity, mtayyar, yaizm7, sem.m2, tuncay066, $ehzade, pukayyy, smm, mahoni4124, yumitt, scarface_388, laleler, muzogs, mstdemir75, tristan9, desperado64, cebrail9, gurhan, korkig, real, hacker_ask, furkan61, ReakaR, frambuaz, aLabora1, ultrAslan HELL, ANGRee, bndfrmln, serafettin, _F1RT1N4_, style_, Just., ayk, thriller, maosxs

Yazar  Mesaj
sem.m2

Üye No: 74,475

Tarih: 23 Ekim 2009, 20:42 Tek mesaj gösterimi101

amd

Seni gördüğüm günü
Sevdiğimi unutsam
Bir başka dünya bulsam
İçinde sen olmasan.....
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
hacker_ask
..:: TuRkBoArD ::..

Üye No: 26

Tarih: 19 May 2010, 19:07 Tek mesaj gösterimi102

her zaman bu yakıştrmadan nefret etmişimdir.

Kesinlikle bunu bir microsoftçu olarak söylemiyorum.

AMD işlemcilerindeki ısınma problemleri ve kapasite eksiklikleri hala devam etmektedir. profesyonel serisi amd işlemcilerde performans esas alınmış olup ancak onlarında maliyetleri intel işlemcileri geçmektedir.

Ama şunu da asla inka edemeyiz. Kullanıcı işlemcisini kendisi belirler. ben genelde network altyapıları ile uğraştığım ve AMD için üretilen tüm anakart chipsetlerinde network sorunları yaşadığım için AMD kullanmam Gülücük

Üye No: 193,148

Tarih: 16 Aralık 2010, 17:00 Tek mesaj gösterimi103

İntel'in üstüne tanımam. Çok Mutlu
aLabora1

Üye No: 185,917

Tarih: 02 Mart 2011, 14:03 Tek mesaj gösterimi104

Intel Kullanıcısıyım. Oyunla Fazla işim olmadığı için.

Ama oyun meraklısı olanlar için Amd Diyorum Gülücük

BağLadık ßiz UmutLarı Yarabbi!
Duy Bu HaykırışLarı »
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
jetto
october 25th

Üye No: 17,032

Tarih: 12 May 2011, 17:45 Tek mesaj gösterimi105

intel------------i7-960

Üye No: 89,863

Tarih: 26 Haziran 2011, 22:59 Tek mesaj gösterimi106

kesinlikle inter şuanda i7 işlemci kullanıyorum mükemmel performansı war Çok Mutlu
_F1RT1N4_

Üye No: 89,863

Tarih: 10 Aralık 2011, 01:20 Tek mesaj gösterimi107

« gruneis » demiş ki:
intel core duo ile gerisini yazmaya gerek yok... intel rules

aynen kardeşim bencede intel adamlar yapıyo yaa ben ve arkadş kasa topladık vatandan bende intel i5 arkadaşımda amd 4 çekirdek bi kasa topladı performansları karşılaştırdık intel amd'yi hem oyunlarda hemde normal işlemlerde eziyor resmen intelden şaşman Wink Saygılar
Just.
Emektar
Emektar

Üye No: 167,535

Tarih: 09 Şubat 2012, 19:08 Tek mesaj gösterimi108

Kullanım amacına göre değişir , ancak benim için amd Bay Bay

Emektar

Üye No: 11,370

Tarih: 10 Şubat 2012, 01:23 Tek mesaj gösterimi109

İntel

Soysuz sopsuz bayraksızlar

Ülkemin askerinin polisinin şehit olmasına sebep olanlar da aynı acıları yaşasınlar.
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn
WinSxS
Unutursun

Üye No: 95,971

Tarih: 12 Şubat 2012, 20:04 Tek mesaj gösterimi110

Neden yılladır AMD mi Intel mi soru sorulmaktadır halen anlamış değilim. Bu iki firmanın nerede ise bütün bilgi paylaşım donanım sitelerinde makale tartışmalarını bulmak mümkündür.

Sanırım bu konuda daha önce bir açıklamada ben yapmıştım. Konun sürekli güncel kalması aynı şeylerin tekrar yazılması birkez daha bu konuya mesaj yazmaya sevk etti desek yeridir.

Bilindiği üzere dünyada iki çeşit işlemci vardır bunlar Amd ve Intel dir.

Kısaca örnekler verecek olursak

Intel - Core, Core Duo2, Quad, Xeon, i3, i5, i7
Amd - Sempron, Athlon, Phenom, X2, X4, X6, Vision

Intel - Ağırlıklı olarak işlemsel, Grafiksel, Sunucu istasyonların da ve işlemlerinde kullanılmaktadır. Bir dünya devi olduğunu inkar etmek intel e haksızlık olur.

Amd - Ağırlıklı olarak oyun severlerin tercih ettiği Anyı zamanda son yıllarda sunucu istasyonları Notebook larda kullanılmaya başlamıştır.

Amd Intel kadar eski bir firma değildir. mazilerine baktığımız zaman ikisininde sergiledikleri ortadadır.

Amd nin ısınma problemi yaşadığını söyleyen bazı arkadaşlar olmuş konuda. sanırım seriyi 3 yıl kadar geriden takip etmekteler.

Suana kadar 20 nin üstünde kafe tarafımızdan Amd nin çeşitli işlemcileri ile Hizmete açılmıştır. bunların bir çoğu yıllarını devirmiş bir kısmı ise henüz çok yenidir.

"Kendi bünyemize ait 20 Bilgisayarlı internet kafemizde AMD Phenom II X4 645 3.1Ghz lik işlemciler Kasa tercihlerini Dark tan yana kullandık

Aşağıdaki resim Kafe yönetiminin yapıldığı makinadır. Tam olarak 2haftadır reset dahi atılmamıştır.

Bu resim işe gündelik işlerimi hallettiğim ve grafik ağırlıklı kullandığım Notebook'a aittir.

Masaüstü ve Notebook kıyasmalası yapılmadıgını farkındayım ama Intel veya Amd seçimlerde lütfen insanların kafalarını bulandırmayalım. Sonuçta ne Intel nede Amd Bize birbirlerinizi kötülediğimiz için birşey kazandırmıyor.

Yukardaki resimler ise sizin yorumlarınıza bırakıyorum

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 11. sayfa (Toplam 12 sayfa) [Bu başlıkta 113 mesaj bulunuyor]
Sayfa::  ... 11
« Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz
TurkBoard çerezlerini temizle