İnternet Explorer Giriş Sayfamı Değiştiremiyorum

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
Sayfa::  1
 Yazar  Mesaj
adem_baba
O Şimdi Asker Diyoya

Üye No: 33,383

Tarih: 19 Nisan 2006, 19:22 Tek mesaj gösterimi1

Arkadaşlar Giriş Sayfamı Değiştiremiyorum
Bugün Dandik Bir Siteye Girdim..Başıma İş Geldi
Seçenekler Butonları Donuk Bir Şekilde Calışmıyor
Çalıştır/Regedit Yaptım Fakat Beceremedim
Yardımlarınızı Bekliyorum

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et AIM YIM MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
kickshaw

Üye No: 18,407

Tarih: 19 Nisan 2006, 21:56 Tek mesaj gösterimi2

Güvenli modda bilgisayarını ad-aware, spybot search destroy ile tara. Casus sızmış. Sonra ana sayfayı değiştir ve yine güvenli modda(!) Microsoft Antispyware ile makinayı tara. Programın 'Ana sayfa değiştirilsin mi?' sorusuna evet de. Ben genelde böyle yaparım.

unuttum..
TurkBoard Fan

Üye No: 35,230

Tarih: 19 Nisan 2006, 22:07 Tek mesaj gösterimi3

selam kardes muhtemelen bılgısayarına truva atı virüsü girmiş bu virüs genelde internet expololer sayfasını degıstırmenı engeller ve senı ıstemedıgın bır sayfa ıle karsı karsıya bırakır aslında pc ne avas antivürüsü yüklersen sana bunun truva atı virüsü olup olmadıgını gosterebılır truva atı ıse eger gecmıs olsun bunu avas falan sılemez ve bu virüsü siteye koyan adam gorunuslu sahsıyet senın pc de senın kadar rahat hareket edebılır dıye dusunuyorum bu defa yapman gereken sey onemlı bılgılerını alıp format atman ama bu konuda daha bılgılı olan arkadaslarım var ıse yazsınlar bende bundan sonra bu tur casus yazılımlara karsı onların gosterdıgı yolda ılerlerım ve sana bır soru sorayım hemen burada arada maos unda yada klavyende donma oluyormu cunku bu yazılımı yukleyen adam egerkı truva atı ıse sayet ısterse senı dondurabılır butun yazısmalarını takıp edebılırde bılgın olsun dosyalarını kopyalayabılır yada pc nın ıcınde sana bır not bırakır cıkarken

Üye No: 53,672

Tarih: 19 Nisan 2006, 22:29 Tek mesaj gösterimi4

senin sorununa en kolay çozum ad aware yükle çalıştır ardından internet seceneklerinden giriş sayfanı degiştir bu kadar Punky
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
mareshal

Üye No: 56,380

Tarih: 19 Nisan 2006, 22:46 Tek mesaj gösterimi5

« exxı » demiş ki:
selam kardes muhtemelen bılgısayarına truva atı virüsü girmiş bu virüs genelde internet expololer sayfasını degıstırmenı engeller ve senı ıstemedıgın bır sayfa ıle karsı karsıya bırakır aslında pc ne avas antivürüsü yüklersen sana bunun truva atı virüsü olup olmadıgını gosterebılır truva atı ıse eger gecmıs olsun bunu avas falan sılemez ve bu virüsü siteye koyan adam gorunuslu sahsıyet senın pc de senın kadar rahat hareket edebılır dıye dusunuyorum bu defa yapman gereken sey onemlı bılgılerını alıp format atman ama bu konuda daha bılgılı olan arkadaslarım var ıse yazsınlar bende bundan sonra bu tur casus yazılımlara karsı onların gosterdıgı yolda ılerlerım ve sana bır soru sorayım hemen burada arada maos unda yada klavyende donma oluyormu cunku bu yazılımı yukleyen adam egerkı truva atı ıse sayet ısterse senı dondurabılır butun yazısmalarını takıp edebılırde bılgın olsun dosyalarını kopyalayabılır yada pc nın ıcınde sana bır not bırakır cıkarken

exxi nin söylediklerine katılıyorum sadece tek nokta da bir sorun antivirus programı yükleyeceksen yada antispyware güvenli kipte yüklemelisin buna dikkat et.
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
adem_baba
O Şimdi Asker Diyoya

Üye No: 33,383

Tarih: 19 Nisan 2006, 23:37 Tek mesaj gösterimi6

Arkadaşlar İlginize Cok Teşekkür Ediyorum...Zahmet Verdik Sizlere
sorunu Hallettim
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et AIM YIM MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
canikoglu

Üye No: 42,822

Tarih: 20 Nisan 2006, 05:05 Tek mesaj gösterimi7

Alıntı:

muhtemelen bılgısayarına truva atı virüsü girmiş bu virüs genelde internet expololer sayfasını degıstırmenı engeller

Ne Trojan ı yahu ona Clicker denir.. Lütfen bilginiz olan konuda yorum yapın arkadaşlar ve Güvenlik konusunda bir sorun yaşayanlara mutlaka yardımcı olurum elimden geldiğince..

Üye No: 18,190

Tarih: 22 Nisan 2006, 23:09 Tek mesaj gösterimi8

doğru virüs girmiş.benim başıma da gelmişti aynı şey.hatta giriş sayfam search for diye bir siteydi.

SMA

Üye No: 2,226

Tarih: 23 Nisan 2006, 02:56 Tek mesaj gösterimi9

basit geçici bi çözüm: internet seçenekleri \ programlar \ web ayarlarımı sıfırla..!

ZißdY

Üye No: 20,253

Tarih: 09 May 2006, 15:35 Tek mesaj gösterimi10

« Leoness » demiş ki:
basit geçici bi çözüm: internet seçenekleri \ programlar \ web ayarlarımı sıfırla..!

aynı sorun bendede var senin yaptıgını denedim oldu cok saol ama bu seferde www.msn.com acılıyo o değiştirme secenegi yine etkin değil..
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 3 sayfa) [Bu başlıkta 21 mesaj bulunuyor]
Sayfa::  1
« Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz
TurkBoard çerezlerini temizle