İkamet adresinizi arasıra kontrol ettirin......

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
Sayfa::  1
 Yazar  Mesaj
husobay

Üye No: 29,215

Tarih: 30 Kasım 2011, 17:32 Tek mesaj gösterimi1

Arkadaşlar başima gelen bir olayı sizlerle paylaşmak istedim ... devlet kurumlarımızın hala saçma sapan işler yapabildiginin kanıtıdır ...

Benim karşi dairemi 3-5 ay önce birileri satın aldı ve yerleşti... fakat bu sazanlar adres bilgilerini nüfusa bildirirken kendi kapı numaraları yerine benimkini vermişler benim dairemde oturuyorlar gibi görünüyorlar ... bu işlem sonucunda ben ve ailem evimde oturmuyoruz görünüyormuşuz yeni adres bildirmediğimiz içinde kişi başi 378tl para cezamız varmış ... ve bir sürü prosedir ... ha karşidaki daireye nolldu derseniz o dairede kimde oturmuyor görünüyor .... demem odurki arada estiğind ikamet adresinizi kontrol edin es kaza birileri sizin evinizi kendi evimiş gibi gösterip sizi adres sisteminden düşürebilirr.....

eci
Bölüm Yöneticisi

Üye No: 82,236

Tarih: 30 Kasım 2011, 18:21 Tek mesaj gösterimi2

elektrik faturası vs. adres bildiren bir belgeyle itiraz edebilirsiniz borca,aksi takdirde saçmalık,ödemein itiraz edin derim ben.

Cry StaL

Söylenmemiş sözlerle sev beni dedi kadın,
Eskitilmemiş...

La vié
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
ayk
Bu hayat yordu beni.
Emektar

Üye No: 11,370

Tarih: 30 Kasım 2011, 18:28 Tek mesaj gösterimi3

Arkadaşım bu yüzden oy kullanamadı.
Adres olarak arkadaşımın oturduğu yeri göstermişler.

Soysuz sopsuz bayraksızlar

Ülkemin askerinin polisinin şehit olmasına sebep olanlar da aynı acıları yaşasınlar.
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
husobay

Tarih: 30 Kasım 2011, 18:30 Tek mesaj gösterimi4

itiraz edecem yarın allahtan hayırlısı bakalım ... fatura var cezadan kurtulmak önemli geresi bürokrasi zaten

eci
Bölüm Yöneticisi

Üye No: 82,236

Tarih: 30 Kasım 2011, 18:35 Tek mesaj gösterimi5

hayırlısı umarım kurtarırsınız cezadan..

Cry StaL

Söylenmemiş sözlerle sev beni dedi kadın,
Eskitilmemiş...

La vié
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
ayk
Bu hayat yordu beni.
Emektar

Tarih: 30 Kasım 2011, 18:36 Tek mesaj gösterimi6

Şimdiden kolay gelsin...

Ülkemin askerinin polisinin şehit olmasına sebep olanlar da aynı acıları yaşasınlar.
husobay

Tarih: 30 Kasım 2011, 18:44 Tek mesaj gösterimi7

teşekkürler arkadaşlar gelişmeleri yazacagım kurtulabilirsek en azından başka arkadaşlarında başlarına böle salak saçma şeyler gelirseki inşallah gelmez ...
ilk adım olarak ne yapacaklarını bilsinler ...

Tarih: 01 Aralık 2011, 16:32 Tek mesaj gösterimi8

arkadaşlar bugun nüfusla ilgili problemleri giderdim ... olay tamamiyle devletin devreye soktugu yeni adresleme sisteminin eseriymiş .. yeni sisteme göre apartmanların girişinde solda kalan daire 1 numara olmak kaydıyla karşisi 2 ve bu şekilde saat yönü şeklinde tüm apartmanların kapı numaraları değiştirilmiş... apartman yöneticilerinin tüm apartmandaki kişilerin yeni sisteme göre numaralarına göre listeleyip nüfusa bildirmesi gerekiyormuş... ceza durumları düzgün izah ediltigi zaman memur tarafından iptal edilebiliyor ... apartmanınızda sizden önceki veya sonraki numaralardaki kişiler evlerini satarlarsa sizde takp edip kendi adresinizi kont. edin yeni gelecek olanlr yeni sistemle kayıtlanacak ve siizn numaranıza kayıtlanabilirler sizde yen numaranızaa geçmek zorunda kalabilirsinizz ....

Bu hayat yordu beni.
Emektar

Tarih: 01 Aralık 2011, 19:56 Tek mesaj gösterimi9

Sevindim.

O zaman tapudaki numaralarla değişiklik gösteren numaralar da var.

husobay

Tarih: 02 Aralık 2011, 01:08 Tek mesaj gösterimi10

teşekkür ederim...tapu görevlilerine göre kapı numaramızla tapudaki numaramız aynı olmayabilir ... tapu kayıtlarındaki numaralarla nüfus dairesindeki numaralar farklılık gösterebilir diyorlar ...

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa) [Bu başlıkta 12 mesaj bulunuyor]
Sayfa::  1
« Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz
TurkBoard çerezlerini temizle