Monoton hayatımdan...

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
Sayfa::  1
 Yazar  Mesaj
ClavicuLa NoX
Bye people!
TurkBoard Fan

Üye No: 87,619

Uyarı : 1

Tarih: 03 Aralık 2009, 01:15 Tek mesaj gösterimi1

Ağabeyim 8 yılda bir tane bilgisayar almışken, ben 8 senede 3 bilgisayar (Donanım olarak) değiştirdim. Yakınlarda 5+1 ses sistemi, yeni bir anakart ve gtx 275 gibi pahalı bir ekran kartı, bir dizüstü aldım. 5 ayda bir TB'lık sabit disk alıyorum. Yakında 300 TL'ye kıyıp oyun bilgisayarı için büyük ekran monitör alacağım. Anakartı da Gigabyte'ın en son sürüm anakartı ile değiştireceğim. Peki neden?

Kendimi durdurmaya da çalışıyorum ama olmuyor. Bilgisayar bağımlısı değilim ama sanırım oyun bağımlısıyım. COD4 Online'da terör estiriyorum. Haftaiçi 10 saat bilgisayar başındayım işyerinde, eve geliyorum ve yine 3 saat oyun oynuyorum.

Haftasonu kitap okumaya fırsatım oluyor. Ama yine de saatlerce oyun oynamadan duramıyorum. İşyerinde stresli saatler geçiriyorum ve rahatlamak için ekranda adam öldürüyorum.

Önce hayatımda boşluk olduğunu söyleyenler oldu ama şimdi taze bir ilişkim var. Henüz sadece el tutuşuyoruz. (: Yine de ondan arta kalan zamanda yine bilgisayar bağımlısıyım. Hanımefendi istedi diye New Moon zımbırtısına gideceğim, bilmiyor ki ben izledim bile. Neyse, konu dışı.

1 Aralık doğum günüm olunca sanırım bir hayat muhasebesi yapmak istedim. Ve biliyorum ki benim gibi bir sürü insan var. Bazen diyorum, sil şu sabit disklerdeki her şeyi. Ama bu sefer de kıyamıyorum, yıllarca yaptığım arşiv var sonuçta.

Çözüm önerisi bekliyorum.

X: Hemen üye olayım.
11 Temmuz 2011:
Not-Not: 
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Mucize'
Delilik

Üye No: 168,678

Tarih: 03 Aralık 2009, 01:30 Tek mesaj gösterimi2

Geçmiş doğum gününüz kutlu olsun Füüü üüü üü

Rahatlamak için başka yollar denemeniz gerek ve bunu yapabilmeniz için beyninize söz geçirmeniz gerek evet kendinizi bilgisayar başında rahat hissediyorsunuz ama gerçekten eminmisiniz ? yoksa öyle olmasını istediğiniz için mi öyle oluyor ? Bunun cevabını verin kendinize.
Evet hepimiz bilgisayar başında vakit harcıyoruz hatta gerçekten boşa gitti diyebilicek kadar çok bunu ancak kendimiz önleyip tedbir alabiliriz ayrıca oynadığınız oyunlar az önce turkboarda da haberini gördüm bilmiyorum hangi oyunu oynuyorsunuz fakat genel anlamda pc oyunları sürekli rekabet paranoyaklık vb. davranışları gerçek hayata taşıyabiliyormuş.
Kendimde de gözlemlediğim bi olaydı bu ve bende sizin gibi durdum düşündüm masaüstü bilgisayarım gayet sağlıklıyken sırf rahat rahat internette zaman geçirebileğim diye laptop aldım bu yaz Baygın şimdi açıyormuyum ? hayır.
Demek istediğim o ki gerçekten sizi rahatlatabilicek ve şöyle geriye doğru baktığınızda ne kadar gereksizmiş dedirtmiyicek şeyler yapmanız lazım ( herşey gibi zamanda yaşlanıyor ( geçiyor ) ) ki ben şöyle bi baktım ki bilgisayarda harcadığım zamanla ve parayla şuanki hayallerime sahip olabilirdim.
Ne kadar kötü dimi işte bunu anlayabilmeniz lazım. Anladığınızda otomatik gelişiyor herşey.
Ne çok konuştum gece gece yakaladım

Aylak Adam

Üye No: 171,369
Gizli

Tarih: 03 Aralık 2009, 07:54 Tek mesaj gösterimi3

Modern insanın başlıca sorunu bu. Monotonlaşmak.

Sorun yapılan eylemde değil, bu eylemin insana getirdiklerinde ve insandan götürdüklerinde. Günden güne büyüyen bir yapaylaşma...

İstediğiniz kadar değişik fikirler geliştirin, hobiler üretin.
bir yerden sonra onlar da aynı döngüye girecektir.

Koskoca bir kısır döngü içinde yaşıyoruz.

En iyisi bir köye yerleşip, domates, biber, patlıcan ve tavuk yetiştirip, ölmeyi beklemek.

bi düşünün.
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Esince
.
TurkBoard Fan

Üye No: 149,185
Gizli

Tarih: 03 Aralık 2009, 11:10 Tek mesaj gösterimi4

Taze ilişkinize rağmen hala monotonluktan söz etmeniz hanımefendiye haksızlık olsa gerek : )
Ayrıca işleri bu hale getiren bizleriz. Teknolojiyle öyle haşır neşir olduk ki tüm vaktimizi interaktif ortamlarda harcar olduk .
Ben kendime yasak koydum . İşteyken zaten günümün 10 saatini pc başında geçirdiğim için evde bilgisayar internet mecbur kalmadıkça kullanmıyorum . Hiç bir oyun ailenizle , dostlarınızla yada sevgilinizle içtiğiniz bir bardak çayın tadını vermez. Kendinizi yalnızlaştırmayın. Çevrenizle vakit geçirin . Bu bahsettiğiniz oyunlar dışındaki (varsa Ama bennn ) hobilerinize yönelin .

Herşeye rağmen hayat güzel , pc başında ömür çürütmek bir nevi kafanızı kuma gömmek gibi . Ot değilsiniz yeniden bitmeyeceksiniz. Bay Bay
sadbuttrue
'
Emektar

Üye No: 99,287
Gizli

Tarih: 03 Aralık 2009, 14:42 Tek mesaj gösterimi5

Her akşam düzenli olarak spor yap , pestilin çıkmış bir vaziyette duş , pijama .. üstüne adam öldürmesi bile ayrı bir zevk verir ..

hem... . neys Ama bennn

ClavicuLa NoX
Bye people!
TurkBoard Fan

Tarih: 04 Aralık 2009, 01:21 Tek mesaj gösterimi6

30 dakika boyunca koşu bandında koştum. Terledim, duş aldım. Üzerine kitap okudum. Televizyonu açtım, hiçbir şey yoktu. Ve yine oyun oynadım 1 saat. En azından 1 saate indirgemiş oldum. Sanırım haftasonuna kalmadan yarın oyunları bilgisayarımdan kaldıracağım. Hatta sabit disklerimi elden çıkarmayı bile düşünüyorum.

Güzel yorumlar için teşekkürler.

11 Temmuz 2011:
Not-Not: 
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
manianian
Only Lonely...

Üye No: 39,546

Tarih: 29 Ekim 2010, 23:57 Tek mesaj gösterimi7

eveeeeett , baya bir zaman olmuş. şimdi durum nasıl?

TurkBoard Fan

Tarih: 02 Mart 2011, 15:54 Tek mesaj gösterimi8

1 senede neler değişti:
1. Kız gitti. Takıntılı yeni bir kız bulana kadar boştayım.
2. Artık bilgisayara para harcamıyorum, harcayamıyorum. Arabaya benzin almaktan bitik durumdayım. Wink
3. Film indiriyorum yine ama indirmek için değil; izlemek için. Amaçsız oraya buraya saldırmıyorum.
4. Bir doğa klübüne üye oldum. Bu Cumartesi yine etkinliğimiz var, muhtemelen Kütahya'daki bir yürüyüşe katılacağım. Yeni insanlarla tanıştım, çoğunluğu meslek sahibi veya meslektaş.
5. Saatlerce oyun oynamıyorum. 1 saat yetiyor veya 1 saatte bırakabilmesini öğrendim. Ama bir ihtiyaç ve temelli bırakılamıyor.
6. Elimde 2 binin üzerinde kitap var ve dört günde bir kitap bitirebilir duruma geldim. Çok okuyorum bu aralar. Elime ne geçse okuyorum, anlamadım gitti.

Kısaca... Hepsinden bir parça devam ettiriyorum ama denge kurmayı öğrendim sanırım.

11 Temmuz 2011:
Not-Not: 
SinCity
'Not Ever Forget Me-

Üye No: 153,005

Tarih: 02 Mart 2011, 22:16 Tek mesaj gösterimi9

Tebrik Ederim =)

Objektifimi ne zaman Aşk'a çevirsem önce netlik ayarını yapıyorum, fakat nedense deklanşöre basınca "Aşk" hep Flu düşüyor..
èvanèscè
thêatre ºf trag£d¥
Emektar

Üye No: 15,305

Tarih: 03 Mart 2011, 01:07 Tek mesaj gösterimi10

« Aylak Adam » demiş ki:

Koskoca bir kısır döngü içinde yaşıyoruz.

En iyisi bir köye yerleşip, domates, biber, patlıcan ve tavuk yetiştirip, ölmeyi beklemek.

bi düşünün.

bir cok kez dusundugum var..
temiz hava, saglikli beslenme, stresten uzak, oh mis..

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 3 sayfa) [Bu başlıkta 24 mesaj bulunuyor]
Sayfa::  1
« Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz
TurkBoard çerezlerini temizle